Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Stepper mootori kontroller.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Stepper mootori kontroller.

    Millisele mootorile on kõige lihtsam kontrollerit teha ja milline see välja näeks?

    #2
    Vs: Stepper mootori kontroller.

    Esmalt postitatud kickija poolt
    Millisele mootorile on kõige lihtsam kontrollerit teha ja milline see välja näeks?
    Tee kodutöö ära ja küsi uuesti.
    Väike abi ka kust alustada: http://www.google.com/search?hl=en&q...=Google+Search

    Comment


      #3
      Vs: Stepper mootori kontroller.

      Sain nüüd endale esimese mootori, HP tindiprinterist. Mootor on unipolaarne, kas on võimalik printeri enda kontrollerit kasutada?

      Comment


        #4
        Vs: Stepper mootori kontroller.

        - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
        - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

        Comment


          #5
          Vs: Stepper mootori kontroller.

          See on muidu täitsa normaalse hinnaga, kuid ainult ühele mootorile, ja 3 sellist läheks kalliks ja vist ei saa ühendada ka arvutiga. Kui palju muidu ise tegemine maksma läheb?

          Comment


            #6
            Vs: Stepper mootori kontroller.

            Leidsin netis lihtsa skeemi, kas seda on võimalik LPT-st kontrollida ja millistele mootoritele sobib?

            Comment


              #7
              Vs: Stepper mootori kontroller.

              Mul on sama loogika peal tehtud oma CNC pingi sammukate juhtimine, Kivid ainult 74xx seeria/vene omad ja transid on väljakad. Ühendatud LPT porti.

              Comment


                #8
                Vs: Stepper mootori kontroller.

                Eggy, äkki saad enda omast pildi teha, ja elektroonika skeemi jagada, olen varem mässanud LPT-ga kuid ei taha läbi põletada emaplaati.

                Comment


                  #9
                  Vs: Stepper mootori kontroller.

                  Seal galerii lõpus on midagi. Krt õige galerii on maas...siin on põhimõtteline skeem, skeemi sisendid lähevad otse LPT porti.

                  PS! Kasuta foorumi otsingut.
                  PS! Googelda! (stepper LPT)

                  Comment


                    #10
                    Vs: Stepper mootori kontroller.

                    Usu mind, ma olen viimaseid soovitusi juba korduvalt teinud, aga äkki oskad öelda, milliseid mootoreid selle skeemi taha võib panna, mul on 2 faasiline unipolar NMB mootor, koduleht ütles, et 24 v ja tester näitas poolidel 40 ohm.

                    Comment


                      #11
                      Vs: Stepper mootori kontroller.

                      Kahtlen, sest ma olen oma süsteemi mitme koha peal näidanud, kirjeldanud ja googel annab labidaga vasteid. Kuna sul on nelja mähise jaoks väljundid, siis...5-6 otsaga mootrit vaja.
                      PS! ME kõik teame ka sinu mootori marki.

                      Comment


                        #12
                        Vs: Stepper mootori kontroller.


                        Vabandust! Kui mõeldakse mähiste keskelt väljatoodud otsi, siis on jah 4 mähist, muidu 6 juhet on ja mähiste poole peal on ligi 20 ohm takistus

                        Comment


                          #13
                          Vs: Stepper mootori kontroller.

                          Tegin skeemi valmis selle järgi http://www.aaroncake.net/circuits/stepper.asp
                          Probleem on aga selles, et ei hakka tööle, algul ühendasin nii nagu skeemil nr on, siis mootor tõmbles natuke isegi, kuid ei töötanud korralikult (üks transs ja mootor läks kuumaks).
                          Siis vaatasin quad gate kivi datasheeti ja ühendasin, nii nagu kivil skeemil numbrid olid, siis ei liikunud mootor üldse.(üks transs ja mootor läks ikka kuumaks).
                          Mida edasi teha? http://pdf.dzsc.com/DM7/DM7486N.pdf

                          Comment


                            #14
                            Vs: Stepper mootori kontroller.

                            Pane transistorite asemel LED-id ja vaata kas ning kuidas need vilguvad.

                            PS! Mis kive kasutasid? (Mark)

                            Comment


                              #15
                              Vs: Stepper mootori kontroller.

                              seda LED-i asja proovin, aga kivideks olid DM7486N

                              ning Philipsi HEF4027BP
                              Part #: HEF4027BP. Description: Dual JK flip-flop. File Size: 64.71 Kbytes. Manufacturer: NXP Semiconductors.

                              Comment

                              Working...
                              X