Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

K: C1-83 manual

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    K: C1-83 manual

    Tere jälle!

    Selline väike probleem, sain vanaisalt vene ossi C1-83. Väidetavalt töökorras ja puha. Olemas ka raamat, kahjuks aga nii nagu ikka - vene keeles. Kuna vene keelt ma üldse ei tunne tekkiski küsimus-ega keegi pole juhtunud nägema kas inglise-saksa või lausa eesti keelset tõlget sellele. Kas kusagil netilehel või raamatukogus mingite praksijuhendite näol? Hetkel ise netis kolades ei suutnud midagi leida. Samas oli kadunud ka toitejuhe, selline ümara otsaga ja 4 klemmi sees. Huvitav kas Tiigi elektroonikast või Atrost oleks lootust seda leida?
    Puudu on veel ka nö juhtmed mõõtmiseks, need mötekas ise leiutada või sobivad mõne välismaise sõbra omad Tevalo poest ka?

    #2
    Vs: K: C1-83 manual

    Atro ja eriti Tiigi on hea mõte! Kui valmis juhtmeid ei leia, siis pistikuid isetegemiseks kindlasti.
    Tõlke asjus piina isa-vanaisa

    Comment


      #3
      Vs: K: C1-83 manual

      Sain Tiigist otsad aga nüüd selline küsimus, kas tal on vaja vahele ka pingejagurit juhtmele? Tõenäoliselt üle 50V sisendisse kunagi ei lähe. Vanaisa jutust sain justkui aru, et kuni 200V kannatab sisend?

      Comment


        #4
        Vs: K: C1-83 manual

        Mina sain skeemist nii aru, et see on 50V skaala jaotuse kohta (V/дел). Ei saa ainult aru, kas see pingejagur (Аттенюатор И22.727.086 ehk lihtsalt tavaline potekas) on väline või mitte.

        Comment


          #5
          Vs: K: C1-83 manual

          Esmalt postitatud brand11 poolt
          Vanaisa jutust sain justkui aru, et kuni 200V kannatab sisend?
          Manuaal ütleb, et alalis- ja vahelduvkomponendi summa 200V on maksimum suletud sisendi puhul (läbi ossi sisemise jaguri skeemis oleva kondeka). 160V on mõõdetava signaali maksimum sisendis I ja II. Välise jaguriga 1:10 200V
          Esmalt postitatud A.S. poolt
          Mina sain skeemist nii aru, et see on 50V skaala jaotuse kohta (V/дел). Ei saa ainult aru, kas see pingejagur (Аттенюатор И22.727.086 ehk lihtsalt tavaline potekas) on väline või mitte.
          See 50 on alles mV. Maksimum on 2V, kui kordaja on X1, või siis 20V, kui kordaja on X10.
          Аттенюатор И22.727.086 on sisemine. Kole palju juhtmeid tolkneks ossist välja ja jube ebamugav oleks attenuaatori nuppu kruttida, kui see kusagil juhtmes olevas karbis paikneks. Väline jagur 1:10 on veel eraldi kobakas koos juhtmega.

          Tegelikult pole need ossid nii õrnad midagi. Olen kogemata paari tuhande voldi otsa komistanud ossiga, mille sisend kirja järgi kannatab max 500V. Tükk aega võttis, enne kui kiir jälle serva tagant nähtavale ilmus. Dioodpiirikud töötavad liiga hästi Y-võimu sisendis. Võibolla pikemalt ülepinge alla hoides läheks mõni jaguri takisti kärssama või kondekas lõhki. Aga ärge eksperimenteerima hakake! Muidu olen mina süüdi, et ossi sisend kutu on või väga vale amplituudi näitab.
          viimati muutis kasutaja Padasonic; 16 m 2007, 02:19.
          Harjutamine teeb harjutajaks.

          Comment


            #6
            Vs: K: C1-83 manual

            Esmalt postitatud Padasonic poolt
            See 50 on alles mV. Maksimum on 2V, kui kordaja on X1, või siis 20V, kui kordaja on X10.
            Uurisin uuesti seda netist saadud skeemi ja V ees olev õrnalt udune laik võib tõesti m olla, seega jah ilma välise pingejagurita hakkama ei saa.

            Comment

            Working...
            X