Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Signa anduri ühendamine ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Signa anduri ühendamine ?

    Äkki keski on kokku puutunud signa anduri skeemiga:

    12V ja GND on selged sealt lükkan voolu sisse, aga milliseid väljundeid peaks kasutama ? Tahaks ühe lambi panna anduri pealt tööle...

    #2
    Vs: Signa anduri ühendamine ?

    Andurite väljund tavaliselt NC-kontakt, ehk releekontakt (mehaaniline relee või pooljuht) katkestab vooluringi liikumise tuvastamisel, pildil seega NC-C kruviklemm. Kui vahetult ühendada lamp väljundiga, siis liikumise tuvastamisel lamp kustub. Tuleks jälgida ka väljundi lubatavat koormusvoolu, mis võib olla nt 100 või 250mA.
    viimati muutis kasutaja inzinz; 20 m 2007, 14:40.

    Comment


      #3
      Vs: Signa anduri ühendamine ?

      Soovitaks lambi juhtimiseks kasutada nats vihasemate kontaktidega vahereleed. Lisareleed on niikuinii tarvis, kuna anduri relee töötab nö. tagurpidi- liikumise tuvastamisel kontaktid avanevad (sellel eksemplaril).
      "Tamper" klemmide vahel on ühendus, kuni korpus on suletud.

      Comment


        #4
        Vs: Signa anduri ühendamine ?

        lisaks vihasemale releele tuleks lisada veel ka transs, konde ja paar takistit/pote, et saaks lambi põlemise veidi pikemaks. selle anduri enda viide oli vist ca 2s, selline vilkuv lamp sulle vaevalt meeldib.
        Click image for larger version

Name:	skeemike.jpg
Views:	1
Size:	5,1 KB
ID:	864769

        seal siis takisti võiks olla suht anduri relee max voolule arvutatud(tavaliselt 100...300 oomi); kondekas tunde järgi ca 1000µF; pote on siis viite reguleerimiseks. esimeses aretuses ma potet üldse ei pannud ja toimis, samas transil võiks ikka mingi alalisvoolu reziim ka olla
        Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

        Comment


          #5
          Vs: Signa anduri ühendamine ?

          Nojah, ma selle vilkumise peale üldse ei mõelnud.
          Samas, ega teemaalgataja pole öelnud ka, milleks ta soovib seda aretust kasutada. Võibolla ongi vaja nt. kedagi ehmatada.

          Comment

          Working...
          X