Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Led-id

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Led-id

    Niisiis Keff is back
    On soov panna liistu vahele umb "8" Led lampi, aga ple küllaltki skilli mis patarei või vooluallika sinna taha panna???
    olen ennem ka led-e ühendanud aga mingi 1min pärast kärssavad läbi

    Kas keegi v6iks aidata, et kuidas neid värke ühendada, või teha mulle mingi skeem

    Abistajale olen ülimalt tänulik:P
    Ega vähe ei ole!

    #2
    Vs: Led-id

    kas on võimalik järgmine kord normaalses eesti keeles kirjutada. see siin ei ole rate ega delfi.
    valgusdioodile tuleb kindlasti lisada eeltakisti, et vool ei ületaks dioodile lubatud väärtust. takisti saad arvutada oomi seaduse järgi või leida potensiomeetriga katsetamise teel. võid kasutada ka internetis leiduvaid arvuteid. üks paljudest: http://led.linear1.org/led.wiz
    ettevaatust: elementidel patareidel ja seinakuubikutel on tavaliselt pinge kõrgem nimipingest, seega tuleks takisti valida pigem suurem, kui väiksem
    Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

    Comment


      #3
      Vs: Led-id

      Ajee Que Pasa Keff, hombre.

      Ah, et hakkame lede tõukama, mix mitte,
      chill bisness.

      Mul üks hea semu kes kasutab misket
      calcut nendesamuste ledide jaoks, noh siniste.

      Das led bin über cool.

      Stay in touck Kiff if you will be back tell me
      kuidas see ledi bisness ended

      Peace, hevi metall
      Tasuta präänikut ei anta, ei elus, ei elektroonikas.
      Ettevaatust! Postitan ainult ebakaines olekus!

      Comment


        #4
        Vs: Led-id

        omg sakslane ka letis
        Aidata ei saa takistusega ?
        Millist osta? kui ma tahan ühendada 8 sinist led-i?
        Palju siis patareisi kokku ühendada jms?
        Ega vähe ei ole!

        Comment


          #5
          Vs: Led-id

          takistusega aidata ei saa, kuna ei tea, millega sa neid valgusdioode toita tahad. kui täpne olla, siis on tegemist takisti parameetriga. ja see tõttu võiks rääkida takististi väärtusest ehk siis missugust takistit/takisteid peaks kasutama toiteallika "x" kasutamisel.
          niisama takistusest ja takistamisest räkides võib tegemist olla ka tõkiskinga või vaheseinaga
          1) mitu patareid + 8 sinist LEDi
          2) mitut garaazi on vaja 8 sinise auto jaoks
          sa vastad teisele küsimusele ja mina esimesele... küsimuses oleks vaja välja tuua komponentide parameetrid, mida soovid kasutada
          Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

          Comment


            #6
            Vs: Led-id

            Sa parem räägi selges eesti keeles, millise kuradi liistu vahele ? Tuppa ? Autosse ? Mis eesmärk ? Valgustamine, effekt ?
            Ja milles see tänu seisneb ? Ma väga loodan et rahas.

            Tasuta lõunaid ei ole.

            Comment


              #7
              Vs: Led-id

              http://led.linear1.org/led.wiz

              millest sa aru ei saanud?

              sisestad oma energiaallika voldid, siis võtad helpi seal lahti ja kaed perrä mis volti su sinine led imeb, no kusagil 3,3 kui on tavaline sinine. Nii siis paned sinna oma milliamprid, vaatad järele datasheedist või sealt, kust tellisid/said/ostsid oma ledid, palju nad on, siis lisad palju sa neid ritta tahad toppida ja valid et näita skemaatikut ja ohoo seda jõuluimet, näitab skeemi koos takistite väärtust ja asetustega. Teema lukku?

              edit: ma arvan et need käivad auto iluliistu vahele, et oleks veel blingim
              Condemn the hive.

              Comment


                #8
                Vs: Led-id

                no toiteallikaks on patareid millel pinge 1,5
                Ega vähe ei ole!

                Comment


                  #9
                  Vs: Led-id

                  okei, ma annan alla
                  Condemn the hive.

                  Comment


                    #10
                    Vs: Led-id

                    Pande 3 tk 1,5 voldist elementi järjestikku, kokku saad 4,5 volti. Ledile vaja (arvestame tavalise väksema sinise lediga) voolu 20ma, pinge ledil 3,3 volti, takistile jääb 1,2 volti. Takistus võiks olla siis 62 oomi umbes. See siis üks komplekt, diood, takisti järjestiku ja patarei külge. Nüüd iga dioodi jaoks oma takisti ja niipalju kui vaja kõik dioodid oma takistiga patarei külge.

                    Kui aga autost võtat 12 volti, siis saab 3 dioodi ühe takistiga toita, aga see vaja teistmoodi arvutada.

                    Comment


                      #11
                      Vs: Led-id

                      http://www.oomipood.ee/index.php?t=k_ki&i=L-53MBDL-12V igaks juhuks n2itan milliseid on soov panna kui need just valgustavad normaalselt
                      Ega vähe ei ole!

                      Comment


                        #12
                        Vs: Led-id

                        Nendel saab aru küll kui põleb, eriti valgust küll ei anna vast.

                        Comment


                          #13
                          Vs: Led-id

                          sellel dioodil on sisse ehitatud eeltakisti ja selle käitamiseks vajad 12V, mid sa ehk suutsid ise ka sealt välja lugeda. eraldi eeltakistit pole sellele asjale vaja ja 1.5V elemente tuleb selle toitmiseks ühendada 8 tk jadamisi. dioodid siis kõik selle elemendikomplekti otsa paralleeli
                          Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

                          Comment

                          Working...
                          X