Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Natuke mõtlemist

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Natuke mõtlemist

    Kas keegi oskab seletada ära järgmise nähuse. On DC mootor staator on elektromagnet, nimipinge on 24V ja vool 1A, norm pöörded 6000rpm. Stator ja rootor on paraleelis. Annan mootorile nimipinge ja voolupiiraja toiteplokis 3,3A. Nüüd töötamise ajal ühendan statori lahti, tulemiseks on et mootor kiirendab kuni rootori mähised laiali lendavad. Stator on testitud ja seal pole püsimagnetit ega mingit jääkmagnetismi. Seletage KUIDAS mootor töötab. Mõisstus ytleb et ei tohiks ja kui keegi kahtleb mul 1 selline mootor veel.
    Modelleerimises ja tootmises kehtivad:
    1. Avariikindel vooluring lühistab kõik teised.
    2. Transistor, millel on kiiresti toimiv kaitse, säästab kaitset, sulades kõigepealt ise.

    #2
    Vs: Natuke mõtlemist

    Pole seal midagi üle mõistuse, täiesti normaalne. Valdeku "Elektrimasinad I" annab korraliku seletuse.
    Suurtel masinatel on selle takistamiseks ergutusmähise kontrollrelee, mis voolu katkemisel (mähis kärssab) katkestab kogu toite.
    Juhul kui ühendad ergutuse ja rootori jadasse (loomulikult peab olema mootor selle jaoks projekteeritud), siis saad jadaergutusmootori, mille pöörded ei ole piiratud ja graafik on 1/x kujuga. Kasutatakse veomootorites - troll, tramm.

    Comment


      #3
      Vs: Natuke mõtlemist

      On seda raamatut ka kuskil digi kujul? täiesti huvitaks teoorea selle nähtuse taga.
      Modelleerimises ja tootmises kehtivad:
      1. Avariikindel vooluring lühistab kõik teised.
      2. Transistor, millel on kiiresti toimiv kaitse, säästab kaitset, sulades kõigepealt ise.

      Comment


        #4
        Vs: Natuke mõtlemist

        mul on see raamat olemas ja ma võin üritada selle mootori kohta käiva osa õhtul sisse skanneerida või vähemalt korraliku ülevaate anda
        Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

        Comment


          #5
          Vs: Natuke mõtlemist

          jo seal staatoris ikka mingi magnetväli on, jumalaarmust vaevalt asi töötab.

          Comment

          Working...
          X