Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Termoelekter relee kontaktidel

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Termoelekter relee kontaktidel

    oskab ehk keegi öelda mis suurusjärgus on signaalireleede kontaktidel termoelekter. Omron näiteks kirjeldab G6A andmelehel et on olemas madala termo-emj-ga variant, aga kui suur see on, ei selgu.
    vaja on kommuteerida 4 möötejuhtmega oommeetri sisendit, madalaim piirkond on kuni 1 oom resoga 10u-oomi.
    vöi proovida FET võtmeid ?

    #2
    Vs: Termoelekter relee kontaktidel

    Kasuta kullatud kontaktidega releesid ning current/sense pane ühest releest (kui kasutad 2 pooluselist). Sellisel juhul (kokku kahe releega) kompenseerib 4 juhtme ühendus relee takistuse. Ei usu et su skeemis ühe relee sees mingi eriline temp. erinevus on ehk siis termoelekter ei ole probleemiks.

    Comment


      #3
      Vs: Termoelekter relee kontaktidel

      FETidega on asi pisut keerulisem.Pead leidma piisavalt madala Rdson takistusega paarid(vähemalt 10x madalama väärtusega kui on minimaalselt mõõdetav takistus), mis oleksid võrdsed.
      The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
      Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
      Projektide pildid
      Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
      http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

      Comment


        #4
        Vs: Termoelekter relee kontaktidel

        tänud mötete eest !
        nii loogilise asja peale nagu termo-EMJ kompenseerimise peale ei tulnudki.
        mõte oli ka FET reeled kasutada, aga neil takistus kehvake, ja parim neist , 0,1R Omroni G3VM-61 maksab päris kõva raha.
        veel leidsin sellised kiibid:
        http://www.supertex.com/pdf/app_notes/AN-D26.pdf
        kos korraliku FETiga saab väärt analoogvõtme.

        Comment


          #5
          Vs: Termoelekter relee kontaktidel

          Tervist!
          kuule raivo kas sa oled omroni firmaga tugevalt kursis?
          mul on üks aparaat aga pole midagi peale hakata ja ei taha nagu ära ka lammutada
          nimelt:Omron SYSDRIVE 3G3JV INVERTER 400V 3PHASE 1.5 kW
          järsku tead selle kohta midagi?
          google ajab ka sodi ette:S
          oleks väga tänulik

          Comment


            #6
            Vs: Termoelekter relee kontaktidel


            esimene vaste googlist

            kui miskit pole peale hakata, siis töötava isendi võiks ma mõistliku hinnaga ära osta
            Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

            Comment


              #7
              Vs: Termoelekter relee kontaktidel



              on täpne nagu saksa maksuamet.
              Neljajuhtmelise mõõtmise korral sain mõõdetud prossa murdosa täpsusega millioomiseid takistusi (kontrollisin hiljem volt/ampermeetermeetodi abil suure vooluga)

              ja seal on ümberlülitus 4 - 2 juhet tehtud nupplülitiga, millest järeldub et ka relee sobib sama edukalt. Õpime SUURTELT TEGIJATELT

              Comment


                #8
                Vs: Termoelekter relee kontaktidel

                Esmalt postitatud KaruTEC poolt
                http://www.elfaelektroonika.ee/cgi-b...?artnr=611-605

                on täpne nagu saksa maksuamet.
                Neljajuhtmelise mõõtmise korral sain mõõdetud prossa murdosa täpsusega millioomiseid takistusi (kontrollisin hiljem volt/ampermeetermeetodi abil suure vooluga)

                ja seal on ümberlülitus 4 - 2 juhet tehtud nupplülitiga, millest järeldub et ka relee sobib sama edukalt. Õpime SUURTELT TEGIJATELT
                8846 eraldusvöime 10μΩ - kuidas sealt millioomide protsendi murdosa ( mis lahtiräägitult tähendab tuhandikke) lugeda saab ? puhas matemaatika ütleb et 10μΩ on 1% mΩ-st.
                mikro-oomide mõõtmine on huvitav värk - paned kokkukeerutatud juhtmeotsad kruustangide vahele ja mida kõvemini keerad, seda 0-lähedasemaks näit läheb.
                mul on FET lülititega kogu kommutatsioon tehtud.
                Metroserti sertifikaadi järgi on viga 70μΩ 1oomi full scale puhul. ahjaa, lisaks toimub 3klemmi st ABC vaheliste takistuste mõõtmine eraldi 3 real : A-B,A-C,B-C. releed ei peaks seda lõputut klõbistamist kuigi kaua vastu.

                Comment


                  #9
                  Vs: Termoelekter relee kontaktidel

                  Mis iganes. Ma ei pretendeerinud siin Fluke väärtuse tõestamisele, vaid kirjeldasin reaalset mõõteseadet.

                  Mis rakendus sul üldse on ?

                  Comment


                    #10
                    Vs: Termoelekter relee kontaktidel

                    Fluke on kahtlemata ülihea riist, lihtsalt rakendusse ( nö kolmklemmi mõõtmine) sobivat ei leidunud. takistuse täppismõõtmine on paras probleem, sest etalontakisteid raske leida, isegi 0,01% takistid omavad temperatuurisõltuvust ca 4ppm/C kohta ja vananevad.
                    Fluke täpsus, pikaajaline 0,01% on väga raskesti ( et mitte öelda peaaegu võimatu) korratav.

                    Comment


                      #11
                      Vs: Termoelekter relee kontaktidel

                      Rakendus on kahekiiruseliste asünkroonmootorite mähiste takistuste mõõtmine.
                      If you think education is expensive, try ignorance.

                      Comment


                        #12
                        Vs: Termoelekter relee kontaktidel

                        Mina läheneksin ja olen tegelikult isegi lähenenud asjale hoopis teistmoodi: 1/5/10A vooluallikas ning millivoltmeeter. Loomulikult ka Kelvini probed. Universaalse milloommeetri häda on selles, et ta ei anna ohvrile piisavalt voolu. Elektrimootor, millel on mähise takistus millioomides, kannatab ka 10A alalist, no problems.

                        Comment


                          #13
                          Vs: Termoelekter relee kontaktidel

                          Esmalt postitatud reuter poolt
                          http://ioalinux1.epfl.ch/~mleutene/MagneticBearings/Manuals/SysDrive.3G3JV.pdf
                          esimene vaste googlist

                          kui miskit pole peale hakata, siis töötava isendi võiks ma mõistliku hinnaga ära osta
                          ega mul sellega kodus vist pole jh midagi teha.
                          või annab see kuidagi 220 pealt tõõle panna? aga seal 3 faasi ja 380-460V aga seina kontaktist ei saa seda:S
                          aga palju sellise asjanduse hind võib olla?
                          aga isend peaks tõõkorras olema
                          ma võin pildid ka teha kui tahad

                          Comment

                          Working...
                          X