Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Milline lihtsa juhtimisega miniLCD oma DIY-projekti?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Milline lihtsa juhtimisega miniLCD oma DIY-projekti?

    Õhtast!
    Just säärane küsimus tekkis ja nagu ei suuda sobiva leida. Tahaks kangesti lihtsa juhtimisega LCD-d s.t. I2C või midagi sarnast.
    Jah, selliseid on, kasvõi Kummik 3310-l jt. Aga nad on liiga pisikesed. Vana ineme, ei viitsi luupi kaasas kanda Parem oleks säärane tükk, millel mõõtu >4cm küljepikkust.
    Vaatasin siis moblade poole. SE P900/800 tundus olevat sobiv kuid nende sisemised klotsid ei taha tegeleda pildi laotamisega. Selleks läheb ette Epsoni S1D113711 või analoogne kontroller. Arusaadav, nii saab sivemalt reklaamirämpsu skriinile manada. Mul aega on, I2C käib küll (OK, voolutarve paneb asjad paika).
    A-kaablist saab tellida mõnusat ekraani mõõtudega 128*64 (otsi 64128g-rgb) aga ta on suht pisike ikkagi. Kas keegi on sattunud peale suurematele ekraanidele, mida saaks mugavalt tüürida, ilma lisakontrollerita? Värvid oleks suureks plussiks. Puuteekraanist ei julge unistada...aga unistan ikkagi.
    SE P900 oleks igati sobiv aga kes krt talle säärase totra juhtimise välja mõtles...oli raske 1 kivi räni sisse lisaks matta?
    Et siis ... ehk on teisi häid ideid. Ekraanile tahaks manada oma surematu spektromeetri spektreid. Vahest ka jupikese maakaarti.
    - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
    - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

    #2
    Vs: Milline lihtsa juhtimisega miniLCD oma DIY-projekti?

    Palju tahad, ma ei teagi eriti suuremaid LCD-sid mis oleks koos controlleriga sest mingist hetkest läheb andme edastus jube kiireks üle seerial liidese ja lcd hind ka väga kalliks. Ise kasutasin 600x800 TFT LCD ekraani + FPGA ja 1M 233Mhz syncrous sram. Mu kontroller käitus nagu dual prot mälu, ARM prose nägi seda kui tavalist mälu. Prosel oli ka LCD controller sees aga keegi krt ei maininud datasheedis et see ei suuda yle 16FPS välja panna(mu lcd-d olid kõik vähemalt 25fps). võin skeemi copyt pakkuda ja yhe katsetus plaadi kus olemas kõik vajalik peal, SNT või TFT jaoks. viimane on yle kuna katse versioonis laadis prose conf faili sisse nüüd on vastav rom selleks plaadil. Sel plaadil võid teha mis iganes liidese, kasvõi serial. Compiler tasuta.
    Modelleerimises ja tootmises kehtivad:
    1. Avariikindel vooluring lühistab kõik teised.
    2. Transistor, millel on kiiresti toimiv kaitse, säästab kaitset, sulades kõigepealt ise.

    Comment


      #3
      Vs: Milline lihtsa juhtimisega miniLCD oma DIY-projekti?

      Huvitab küll, esmalt viskaks pilgu skeemile. Mis mõõtudega (mm) ekraan muidu on?
      Mis suurusjärku võiks jääda voolutarve? FPGA võiks nagu viidata >100mA mida on palju.
      - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
      - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

      Comment


        #4
        Vs: Milline lihtsa juhtimisega miniLCD oma DIY-projekti?

        Puuteekraan on selle värgi juures kõige lihtsam asi - paned näiteks ADS7846 kivi ja loed SPI kaudu aina koordinaate välja. Kui tahad vähegi näpuga tarbitavat asja, siis võta 7846 kivi, selle kohitsetud variant 7843 kõlbab ainult styluse jaoks.
        Peaaegu kõik suuremad LCD'd on paralleelse TFT või STN kaudu ühendatud, sest muidu lihtsalt ei suudaks nii suurt arvu piksleid kiiresti üle joonistada. Olen küll ka mõnel näinud kas kogu või osalise videomäluga kontrollerit sees, kuid enamusel neist on ikkagi ainult TFT liides ja videomälu saab ainult kasutada pildi ette jätmiseks sel ajal kui prose magama pannakse (osaline mälu tähendab siis 1bit või 4bit/pixel ulatuses mälu, millega saab madalama värvisügavusega pildi ette jätta, otse kaablist saab neid ka 18-bit peal tavaliselt kütta).
        Seega kaks lahendust:
        1) CPLD või FPGA kontrolleri kõrvale. Tõenäoliselt mingi mälukivi framebufferi jaoks ka, sest videomälu 16-bit sügavuse juures läheb juba päris suureks. Pildi uuendamise kiirus jääb tõenäoliselt päris madalaks ja seepärast tasuks realiseerida topeltpuhverdamine ja rauas puhvri kopeerimine.
        2) Mingi vingem protsessor, millel juba LCD interfeiss sees. Tõenäoliselt enam ise plaadile ei pane, peab mingi sobiva mooduli otsima. ARM7 moodulite hinnaklass on juba päris tarbitavaks saanud ja sellest käib veel kenasti jõud üle et teda kui mikrokontrollerit programmeerida.

        Comment


          #5
          Vs: Milline lihtsa juhtimisega miniLCD oma DIY-projekti?

          LEidsin ühe suht suure ekraani, mida saab lihtsalt juhtida: http://www.superkranz.de/christian/S...playIndex.html Puutekilet küll paraku pole, äkki saab mõne teise mobla pealt...
          CPLD ja FPGA on kenad asjad kuid akutoitel seadmesse nad vist ei sobi. Olen vaadanud et all 100mA sellise kivi kohta ei saa. Mulle sobiks aga max 20mA per ekraan, Soovitavalt vähem.
          - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
          - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

          Comment

          Working...
          X