Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Kuidas ühendada metallhaliid lambi komponendid?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Kuidas ühendada metallhaliid lambi komponendid?

    Küsimus siis selles, et kuidas need korrektselt ühendada. Ballasti, starteri ja lambi ühendused sain vist skeemilt aru, kuid täpselt mille vahele tuleks kondekas panna. Terve õhtu olen nuputanud ja netist tuhlanud, kuid ühest vastust pole saanud, lahendusi on väga erinevaid. Samuti on ebaselge nr2 klemmi otsarve ballastil.
    Oleks tänulik kui keegi viitsiks esimesele pildile puuduvad ühendused joonistada või ära seletada kuidas täpselt ühendama peaks. Hetkel pildil vooluvõrgust tulevaid juhtmeid pole üldse, kaks musta lähevad lampi.
    Kallis komplekt ja kõrgepinge - ei julge väga ehku peale mängida





    --nothing`s impossible, it`s just sh*t happens sometimes--

    #2
    Vs: Kuidas ühendada metallhaliid lambi komponendid?

    Skeem ju suht lihtne ...
    Kui see raskusi tekkitab, siis soovitaks mina lasta see spetsialistil ühendada.
    MINULE EI MEELDI KUI MÕNINGAD ISIKUD MINU POSTITUSI MUUDAVAD,
    KUI POSTITUS EI SOBI SIIS PALUKS SEE KUSTUTADA !

    Comment


      #3
      Vs: Kuidas ühendada metallhaliid lambi komponendid?

      Esmalt postitatud klm poolt
      Skeem ju suht lihtne ...
      Kui see raskusi tekkitab, siis soovitaks mina lasta see spetsialistil ühendada.
      Jah, nagu ma mainisin, siis starteril ja ballastil olevast skeemist sain aru (va nr 2klemmi otstarve). Põhiküsimus on kuhu kondekas panna, seda skeemil vist ei ole ja netist leiab erinevaid mooduseid olenevalt ballastist.
      Ja enda arvates ma spetsialistide poole pöördusingi ju. Füüsiliselt juhtmete ühendamiseks vast abi ei vaja kui joonis ees on või tean mismoodi.
      --nothing`s impossible, it`s just sh*t happens sometimes--

      Comment


        #4
        Vs: Kuidas ühendada metallhaliid lambi komponendid?

        Siiamaani on kondensaator ühendatud sisenevate toiteotstega paralleeli. Ehk siis nulli (N) ja faasi (L või L1) vahele. Sinu puhul siis paralleelselt F ja N -ga.
        Aeg on energiahulk, mis jääb põhjuse ja tagajärje vahele.

        Comment


          #5
          Vs: Kuidas ühendada metallhaliid lambi komponendid?

          Esmalt postitatud Tikk poolt
          Siiamaani on kondensaator ühendatud sisenevate toiteotstega paralleeli. Ehk siis nulli (N) ja faasi (L või L1) vahele. Sinu puhul siis paralleelselt F ja N -ga.
          Selge, tänud, sellest vastusest vist tegelikult piisab. Ehk siis enne ballasti ja seega otse lampi/starterisse minev null tuleb ka läbi kondeka. Ühendasin nii ära, ülejäänud süsteemi nüüd ka valmis saan, siis panen juhtme seina

          Aga üks vb rumal küsimus veel (pole lihtsalt selliseid seadmeid ise näppinud varem), nimelt kui muidu tavaliste elektriseadmetega ja ka trafodega pole vahet kummast juhtmest null või faas tuleb, siis kuidas sellise ballastiga on, sinna on ette nähtud ainult faas sisse tulema. Et kui nüüd hiljem teistpidi asi läheb ja faas tuleb otse lampi ning null läheb läbi ballasti. Hakkasin lihtsalt mõtlema kuna see lamp ju natuke teistsuguse tööpõhimõttega
          --nothing`s impossible, it`s just sh*t happens sometimes--

          Comment


            #6
            Vs: Kuidas ühendada metallhaliid lambi komponendid?

            vahelduvvoolul pole polaarsus oluline
            Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

            Comment


              #7
              Vs: Kuidas ühendada metallhaliid lambi komponendid?

              jep, tänud. kõik toimib igatipidi
              --nothing`s impossible, it`s just sh*t happens sometimes--

              Comment

              Working...
              X