Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Kust oleks võimalik osta-saada 12-36 voldist alalisvoolumootorit

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Vs: Kust oleks võimalik osta-saada 12-36 voldist alalisvoolumootorit

    harjavaba alalisvoolu mootor?
    stepper jms sellise juhtloogika saab küll algselt alalise pealt toite, aga mootorisse minevat enam nagu väga alaliseks nimetada ei saa.
    alalisvoolu korral tekitatakse püsiv ühesuunaline magnetväli, mootori pöörlemiseks on aga vajalik magnetvälja pöörlemine
    Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

    Comment


      #17
      Vs: Kust oleks võimalik osta-saada 12-36 voldist alalisvoolumootorit

      No põhimõtteliselt ikkagi mingi 300-350W mootor.Autoaku annab toite.Mingeid kive jms lisana ei topi.Türistoriga võimsusregulaator(kõige lihtlabasem).Gaasirutška.Kõik.Lihtsalt ei viitsi asja liiga keeruliseks ajada.Peaasi,et oleks sujuv kiiruse reguleerimine ja mitte üle 40A voolutarve.

      Comment


        #18
        Vs: Kust oleks võimalik osta-saada 12-36 voldist alalisvoolumootorit

        Esmalt postitatud Henzzman poolt
        To vax:Kas see Ebay ka Eesti saadab oma produkte?
        Mõned saadavad, mõned mitte. Kuulutuses peab jälgima, kas kirjas on Ships to: Worldwide või on siis US only vms. Worldwide tähendab et saadavad üle kogu maailma.
        Võimsusregulaatori soovitan ka osta, need on üsna odavad. Jääb ära tülikas katsetuste värk ning ka müügilolevad gaasikäepidemed töötavad nendega.
        Allkiri.

        Comment


          #19
          Vs: Kust oleks võimalik osta-saada 12-36 voldist alalisvoolumootorit

          Esmalt postitatud reuter poolt
          harjavaba alalisvoolu mootor?
          stepper jms sellise juhtloogika saab küll algselt alalise pealt toite, aga mootorisse minevat enam nagu väga alaliseks nimetada ei saa.
          alalisvoolu korral tekitatakse püsiv ühesuunaline magnetväli, mootori pöörlemiseks on aga vajalik magnetvälja pöörlemine
          Ta vist mõtles midagi sellist, nagu arvuti toiteplokkides on...
          Põhimõtteliselt elektroonilise kommutaatoriga (halli andurid vms.)
          Allkiri.

          Comment


            #20
            Vs: Kust oleks võimalik osta-saada 12-36 voldist alalisvoolumootorit

            Esmalt postitatud Henzzman poolt
            Türistoriga võimsusregulaator(kõige lihtlabasem).Gaasirutška.Kõik.
            Mismoodi sa lihtlabase türistorregulaatoriga alalisvoolu reguleerid?
            Lampelektroonika sinule ja minule - www.konka.ee | EMSpeaker valjuhääldid. | Trükkplaatide projekteerimine.

            Comment


              #21
              Vs: Kust oleks võimalik osta-saada 12-36 voldist alalisvoolumootorit

              Tegin ühe raamatu skeemi järgi.Raamat oli vist Tiristorõ.Autorit ei mäleta.Seal oli antud:Nelja dioodiga sild-diood-pote-2 takki-T160.Mingi mootori kiiruseregulaator ta igatahes oli.Proovisin järgi-töötas.Kuid suur puudus oli see,et pote oli algul tuim,siis lõpupoole liiga tundlik(keerates).Sujuvust sai regullida konde juurdelisamisega.Parameetrid:diood-D226,pote-5W kaevanduse elektromehaanika keraamiline pote,takid olid mingi paar kilo(täpselt ei mäleta) 5W,türistor-T160,sild auto genest.(see konkreetne vooluregulaator oli tehtud vahelduvvoolu toitega töötamiseks).Seda öelda ei oska,kas see niivõrd võimalik on,(ise pole ka kuulnud),kuid midagi ta ikkagi reguleeeris.Muide selles raamatus oli muudki põnevat türistoride kohta ning oli ka palju türistorialast skemaatikat.Raamat oli vist võetud mingist General Electricu raamatust(inglise keel vene keelde).Skeemi läks 120V(originaalskeemi järgi).
              viimati muutis kasutaja Henzzman; 22 m 2007, 16:24.

              Comment


                #22
                Vs: Kust oleks võimalik osta-saada 12-36 voldist alalisvoolumootorit

                Mismoodi sa lihtlabase türistorregulaatoriga alalisvoolu reguleerid?
                Kommutaatormootori puhul pole VOOL nii väga alaline midagi....
                Mähiste ümberlülitumishetkest piisab, et türistor sulguks.
                Sa vaatasid, aga ei Näinud; Sa kuulasid, aga ei Kuulnud....

                Comment


                  #23
                  Vs: Kust oleks võimalik osta-saada 12-36 voldist alalisvoolumootorit

                  Palju neid mootoreid vaja, mul kuuri all hunnik komutaatoriga genekaid, on miski 200-300W vast, enamus juba vaseks tehtud osaliselt aga mõned veel komplektsed ja kui pole saab kokku kruvida. Sai kunagi katsetatud ja töötava küll mootoritena ainuke et miski 600rpm või vähemgi.
                  Modelleerimises ja tootmises kehtivad:
                  1. Avariikindel vooluring lühistab kõik teised.
                  2. Transistor, millel on kiiresti toimiv kaitse, säästab kaitset, sulades kõigepealt ise.

                  Comment


                    #24
                    Vs: Kust oleks võimalik osta-saada 12-36 voldist alalisvoolumootorit

                    Vaatasin seda ebayd,kuid kõik aint USA.Välismaailma ei saada keegi.Üle jääb vaid loota Eestimaisele kaubale ja nüüd on ükstapuha,milline mootor see on,peaasi,et ta oleks 300-350W ning 12-36V.Lepin ka 250W.

                    Comment


                      #25
                      Vs: Kust oleks võimalik osta-saada 12-36 voldist alalisvoolumootorit

                      600 rpm oleks vähe,kuid kui ta arendaks normaalset väänet,siis saaks ehk asja.

                      Comment


                        #26
                        Vs: Kust oleks võimalik osta-saada 12-36 voldist alalisvoolumootorit

                        Foorumis pakuti üht kohta,kust saada,aga ei tea,kas eesti ka saadavad?

                        Comment


                          #27
                          Vs: Kust oleks võimalik osta-saada 12-36 voldist alalisvoolumootorit

                          Kui tahad head massi ja võimsuse suhet siis http://www.rctoys.com/rc-toys-and-pa...ORS-HIMAX.html
                          Olen näinud mida need asjad suudavad, mitte küll sellist aga 120Wst ja sellega siis lasti yhel masinal kummid põlema , masina ja mootori suhe oli jube, mu esimene arvamus oli kyll et see ei liigu ka. Eluiga neil väidetavalt 13a ja siis lähevad laagrid , lisaks vajad driverit ka.
                          akud saad http://www.batteryspace.com/index.as...&Category=1061
                          pead aga ostma ühe pingeühtlustus kaitseahela ka. kokku miski 20k eeka lax aga selle eest kütad mitu päeva sõita ja kui kasutad kaht mootorit on 4Kw energiat ka, seega omad juba lennukit , üle 4kW ei tasu minna, muidu võetakse masin ära.
                          Muide kui akusid tellima lähed anna mulle ka teada, huvituks ise ka. Tuleb post soodsam, ma juba uurinud nende käest ja on ka 60Ah li-ion cell aga nende hind ei tasu ära. Lisaks seal poes on müügil juba vastavaid komplekte et oma kondimootoriga asi elektri peale ümber teha.
                          Modelleerimises ja tootmises kehtivad:
                          1. Avariikindel vooluring lühistab kõik teised.
                          2. Transistor, millel on kiiresti toimiv kaitse, säästab kaitset, sulades kõigepealt ise.

                          Comment


                            #28
                            Vs: Kust oleks võimalik osta-saada 12-36 voldist alalisvoolumootorit

                            pisike OT: minu elektriliikuri käitamiseks läheks vaja 115'000EEK eest 50Ah elemente või 65'000EEK eest 20Ah(parim hinna suhe). lisaks saatmine, pingeühtlustus ja laadija...
                            eelistan geelakusid(20'000). laadimine on primitiivne ja saadavus kodumaine. mass ei ole minu masinal probleemiks. samas aja jooksul tehnoloogia arenemine ja hindade kukkumine ei välista midagi
                            Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

                            Comment


                              #29
                              Vs: Kust oleks võimalik osta-saada 12-36 voldist alalisvoolumootorit

                              Hmm.Seal leheküljel olid hinnad päris suured.Pealegi kui sa mõtlesid,et ma panen selle 2,5kW mootori peale,siis ma ei pane,kuna ma kardan,et mu autoaku kärvaks kohe maha.Mingeid akusid ma ei hakka ka sealt sellise raha eest tellima.Pigem oleks huvitatud sellest lehest,millest ma enne pakkusin.Ainuke küsimus oleks siis:Kas sealt annab ka tellida Eestisse?Siuke loll küsimus sellepärast,et ma pole varem tellinud välismaalt midagi,ainult kirju olen saanud.
                              To reuter:Mis mootor sinu liikuril peal on?Ilgelt juvitav oleks teada,kuna sellise vägilase jaoks peab küll võimu mootoril olema palju.

                              Comment


                                #30
                                Vs: Kust oleks võimalik osta-saada 12-36 voldist alalisvoolumootorit

                                See kondimootorist-elektrimootoriks kit ei paku mulle huvi,kuna need asjad ei arenda märkimisväärset kiirust.Samuti ei pea aku neil kaua vastu.Mina loodaks piisavalt suure võimsusega mootoriga ja akuga saada kätte vähemalt 30km/h ja parimal juhul 60km/h.Üks vend tegi tõukekast elektritõukeka ja sai 300W 36V elektrimootori ning 4x7Ah 12V akudega kätte 60km/h.Burnouti sai ka teha,nii et tõukeka tagumone ratas tossas hullult.Värki,mis ma rääkisin,saab uurida www.aaroncake.net

                                Comment

                                Working...
                                X