Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Kust oleks võimalik osta-saada 12-36 voldist alalisvoolumootorit

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #31
    Vs: Kust oleks võimalik osta-saada 12-36 voldist alalisvoolumootorit

    1t ametliku tõstejõuga(tegelik 1.5t) Bulgaaria(vist) päritolu elektritõstuki veosild koos peavoolu(jadaergutusega) mootoriga. rida numbreid on peal, mis vist vastavad võimsustele erinevatel pingetel. 75V on nimipinge ja sellel pingel peaks ta arendama 14kW, kui ma olen asjast õigesti aru saanud. mootori mõõtmeid arvestades on see usutav ja pigem isegi võiks enam olla.
    mul on pardapingeks 48V(seejuures vist ca 4kW), kiirust võiks tiba rohkem olla, aga selle vea peaks parandama tiba suuremad rattad. selliseid tingimusi pole veel leidnud, kus mootor ei jaksaks rattaid ringi vedada.
    tuleval suvel on plaanis proovida teda 60V ja 72V pingel. eeldusel, et elektroonika kestab, peaks viimane pinge tagama jutid igasugusel teekattel ja vajadusel meeldivat ülejuhitavust.
    Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

    Comment


      #32
      Vs: Kust oleks võimalik osta-saada 12-36 voldist alalisvoolumootorit

      Ja akud on vist ka üsna võimsad,et seda elukat toita.Mingid autoakud või eriotstarbelised?

      Comment


        #33
        Vs: Kust oleks võimalik osta-saada 12-36 voldist alalisvoolumootorit

        Mootorite teemal siin juba küllalt jahutud, Henzzman, aeg oleks tegudele asuda. Kui raha vähe või ei taha seda iga projekti peale välja käia, siis tuleb elektrimootor ise teha. Sobiv tooraine selleks on vägagi omaaegsed NL. autode ja traktorite alalisvoolu generaatorid, mis olid kuskil 250-400W võimsusklassis. Rootori osa ümber mähkima ei pea, staatorimähised tuleb ringi ühendada ja vajadusel kerida jadaergutuse jaoks jämedamast mähistraadist uued poolid. Vastupidavuselt on sellise konstruktsiooniga mootor suht OK. Nooruspõlves sai mõned eksemplarid selliseid vidinaid tehtud. Kui sellist genekat vaja siis võin sulle selle anda tasuta, ainult postikulud pead ise tasuma, ca mingi 100-.

        Comment


          #34
          Vs: Kust oleks võimalik osta-saada 12-36 voldist alalisvoolumootorit

          Raha ma raatsin panna sellese projekti küll.Lihtsalt tahaks teada rohkem selle tellimisvärgi kohta.Hakkasid huvitama ka auto jahutusmootorid ja sellised.Kas nt mingist bussi küttemootorist jne saaks asja.Palju nende võimsus on enamjaolt?Pole eriti palju nendega kokku puutunud.Ning kas genedest saaks ka asja,ilma neid modifitseerimata mehaaniliselt(uued mähised,püsimagnetid jne)?

          Comment


            #35
            Vs: Kust oleks võimalik osta-saada 12-36 voldist alalisvoolumootorit

            Isegi 600 uut postitust selles topicus ei tee sind targemaks, pigem lähene asjale süstemaatiliselt ja arvesta et füüsika ei hammusta, eriti selline mis üle 300 aasta juba teada on.
            Mootori pöörlemiskiirus/2Pi * moment Nm on mootori võimsus, st. et EI OLE OLEMAS mootorit mis oleks madala võimsuse ja suurte pöörete ja suure momendiga.
            Elektrisõidukile sa käigukasti ei pane, seega arvesta et maksimumkiirus - nt.30km/h kasutaks mootori maksimumpöördeid. Kasutad alalisvoolumootorit, kindlasti jadaergutusega - leiad selle momendikõvera pöörete suhtes, selle järgi leiad kiirenduse liikumahakkamisel - mõistlik siht oleks 1m/s2 ehk jämedalt 0.1g. Alla selle on kole kusine. 0.5g oleks juba päris mõnus.
            Sõiduki massi pead ka teadma, vähemalt hindama. Muidu ei saa mootorit valida.

            Comment


              #36
              Vs: Kust oleks võimalik osta-saada 12-36 voldist alalisvoolumootorit

              Ega ma ei ole mõelnudki,et ma tahan välja pigistada võimatut autoakust ja mingist mootorist.Lihtsalt tahaks maksimumi,ehk mida oleks võimalik kätte saada.Mass oleks jalgrattal nii 10kg,autoakul 15kg,mootor paar kilo,mina ise nii 75 kilo.Muide see mootori asi on lahendatud.Sain ühe mootori busside ja veoautode lammutusest.Mingi jahutuse sees ta oli.Igatahes andmetega olen väga rahul.Pinge 28V,vool oli autoakuga katsetades tühikäigul 15A.Vääne autoakuga toites oli nagu ma lootsin,palja käega ei hoidnud ammugi kinni võlli,samuti ka näpitsatega mitte eriti,kuigi natuke aeglustas.Nüüd,kui mul on lõpuks sobiv mootor olemas võib ehitamine alata.Mõtlesin nii jõuludeks valmis saada(ei viitsi sellega kiirustada).Soovi korral võin pakkuda pilte ja progress reporte ehitusest.

              Comment


                #37
                Vs: Kust oleks võimalik osta-saada 12-36 voldist alalisvoolumootorit

                Nonii.Ega seda rõõmu kauaks jätkunudki.Mootori sain peale pandud ja ratas sõitis ilusti mõnda aega enne kui mootor üle kuumenes ja läbi kärssas.
                Kuid tuju pole veel mossis,kuna tuli mõte uue asja jaoks.Kui äkki paneks hoopis muunduri vahele ja tõstaks pinge hoopis 220V peale.Muundur on juba kah olemas.Kodukootud 300W.Mootor on juba samuti vaadatud.Balti jaamas oli mingi õmblusmasina mootor müüa.TUR 2.Kaasas oli ka jalgreostaat.Hinnaks oli 50.-.Kodus võrgust proovides,tundus,et saab ehk asja.Väändejõudu oli küll ja võimsust kah.Äkki saaks sellisest kooslusest asja?

                Comment


                  #38
                  Vs: Kust oleks võimalik osta-saada 12-36 voldist alalisvoolumootorit

                  Mul vedeleb üks Hooveri pesumasina mootor, töökorras, harjadega.
                  Töötab loomulikult 220V pealt. Küsiks, kas seda ei oleks võimalik niimoodi ümber mähkida, et töötaks näiteks 48V alalisvoolu pealt (efektiivselt)?
                  Allkiri.

                  Comment


                    #39
                    Vs: Kust oleks võimalik osta-saada 12-36 voldist alalisvoolumootorit

                    Briggs&Stratton tootis hiljuti Etek-i nimelist mootorit, mida on päris palkju hobikorras kasutatud. Tegemist on nn. pancake (lamedate mähistega) tüüpi mootoriga, mis suudab välja anda kuni 15hp. Netis müüakse selle mootoriga elektrikrossikaid. Vaadake youtubest, päris vingelt lähevad edasi. Ühel on see mootor kardile monteeritud. Minek samuti üsna vinge.
                    Üks näide:
                    Enjoy the videos and music you love, upload original content, and share it all with friends, family, and the world on YouTube.
                    Allkiri.

                    Comment


                      #40
                      Vs: Kust oleks võimalik osta-saada 12-36 voldist alalisvoolumootorit

                      Kartide sõidu järgi vaadates paistab,et elektrimootorid hakkavadki vaikselt üle võtma bensiinimootoreid.Seda pancake mootorit olen ma ka kuulnud.Huvitav mis akud olid mängus.Ise kahtlustan küll LiPo akusid.Mähkimise kohapealt niipalju,et on küll võimalik,kui saad selle ümbermähkimiseks kõik vajaliku lahti kangutada.Palju muidu ka võimu sellel on?Minu TUR 2 on nii 200-300W,ettenähtud suurt Singeri õmblusmasinat käitama.Seda ma kahjuks ei saa ümber mähkida,kuna see ei ole harjadega vaid induktsioonmootor.
                      viimati muutis kasutaja Henzzman; 03 m 2007, 16:45.

                      Comment


                        #41
                        Vs: Kust oleks võimalik osta-saada 12-36 voldist alalisvoolumootorit

                        Hmm.Endal tuli ka isu oma vana Riga pesumasina mootor ümber mähkida.Eile just võtsin lahti ka puhastamiseks.Palju sul muidu sellel Hooveri pesumasinal vatte on?

                        Comment


                          #42
                          Vs: Kust oleks võimalik osta-saada 12-36 voldist alalisvoolumootorit

                          Pole aimugi, peale raamile valatud Hooveri logo pole ühtegi kirja peal.
                          Huvitav lahendus veel, et sel on kõik mähised eraldi pistikusse välja toodud, ilmselt pesumasinal on vaja ikkagi väga erinevate parameetritega seda mootorit käitada.
                          Aga kuidas saaks seda mähkimise asja välja arvutada?
                          Mootor ise on midagi sellist:
                          Allkiri.

                          Comment


                            #43
                            Vs: Kust oleks võimalik osta-saada 12-36 voldist alalisvoolumootorit

                            Pead ei anna aga see pildil olev mootor peaks olema faasirootoriga AC 230/240V asünkroonmootor, pööreteklass ca 800p/min 80W ja 12000p/min 180W. Andmed on pärit väga sarnaselt mootorilt kodus. Staatori mähiste algused ja lõpud, kontaktharjade juhtmed on eraldi toodud välja mootorist selleks, et oleks mootorit võimalik reverseerida (programmkella poolt) ning kahe erineva pöörlemissagedusklassi vahetuse korral ühendada staatori mähised jadaühendusest (tsentrifuugimine) paralleeli (pesemistsükkel). Pesumasinates on tihti ka kasutusel sarnase väljanägemisega alalisvoolu mootorid, tööpingele DC 230V.

                            Comment


                              #44
                              Vs: Kust oleks võimalik osta-saada 12-36 voldist alalisvoolumootorit

                              Hmm.Alalisvoolumootor.Sellega saaks jah mõndagi teha,kuid võimsus on liiga väike.Ise uurisin nüüd autode startereid otsast lõpuni.Purgasin neid lahti ja kokku ning proovisin mõistatada,kuda saaks vältida mähiste mahaviskamist suure tsentrifugaaljõu tõttu,samuti ka mingit jahutust.Panin juba ühe ka pocketile peale katsetuseks ja isegi ketsi võttis.

                              Comment


                                #45
                                Vs: Kust oleks võimalik osta-saada 12-36 voldist alalisvoolumootorit

                                väga lihtne. too tööpinge madalamale ja rakenda mootorile pidev koormus. peavoolu mootorite koormusetta käitamine lõppeb nende surmaga.
                                Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

                                Comment

                                Working...
                                X