Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Kust oleks võimalik osta-saada 12-36 voldist alalisvoolumootorit

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #46
    Vs: Kust oleks võimalik osta-saada 12-36 voldist alalisvoolumootorit

    Ega midagi muud üle ei jää jh.Nagu näiteks mõni PWM muundi äkki?Autoaku otsas kipub jh neid rootorimähiseid maha viskama.Koormuse suhtes on küll lihtne.Panna ülekandesuhe starterile raskeks.Nii oleks kiirendus halvem,kuid tippkiirus oleks suurem.
    viimati muutis kasutaja Henzzman; 06 m 2007, 16:54.

    Comment


      #47
      Vs: Kust oleks võimalik osta-saada 12-36 voldist alalisvoolumootorit

      Esmalt postitatud Max27 poolt
      Pead ei anna aga see pildil olev mootor peaks olema faasirootoriga AC 230/240V asünkroonmootor, pööreteklass ca 800p/min 80W ja 12000p/min 180W.
      See pilt oli pigem illustratiivne, tegu ei ole sama mootoriga, viad välimuselt sarnase eksemplariga.
      Arvan, et tunnen harjadega mootori vist ikka veel ära
      Ega vist muud üle ei jää, kui proovida mõned autoakud jadamisi sinna sappa ühendada ja vaadata, mis ta sellepeale teeb.
      Allkiri.

      Comment


        #48
        Vs: Kust oleks võimalik osta-saada 12-36 voldist alalisvoolumootorit

        Et sealt midagi kätte saada,tuleb tublisti neid akusid sappa ühendada.Mul on kodus katsetamiseks nt 12 autoakut+2 KaMA3-i akut(190Ah,28V).

        Comment


          #49
          Vs: Kust oleks võimalik osta-saada 12-36 voldist alalisvoolumootorit

          Mõned pildid minu "jaan tatika aretisest" selles vallas:



          Allkiri.

          Comment


            #50
            Vs: Kust oleks võimalik osta-saada 12-36 voldist alalisvoolumootorit

            Mis see on siis mingi kiire mootor, et nii suur ülekanne w?

            Comment


              #51
              Vs: Kust oleks võimalik osta-saada 12-36 voldist alalisvoolumootorit

              täisvõimsusel teeb 3200 rpm
              Allkiri.

              Comment


                #52
                Vs: Kust oleks võimalik osta-saada 12-36 voldist alalisvoolumootorit

                Nii,sain ka mina omale mootori ja muud vajalikku tavaari,et midagi valmis teha.Mootoriks sain tanki T 81 õlipumba mootori,mis on 24V ja võimsus on enamvähem sama mis mõne lääne auto starteril.Eelmises elus täitis ta tanki käivitusmomendil õlirõhu üles löömist mootoris,enne käivitamist.Reduktor on mootorsae Ural ülekande reduktor,millel on ülekandesuhe 1:36,ning vabakäik.Akud on 2 Optima Redtop akut,mis siis kohaltvõttes on kohustatud andma mootorile üle 100A voolu.Praegu keevitan kokku torudest uue raami.Aga üks mitte nii tähtis mure on veel,et nii lisana oleks vaja ampermeetrit,mis mootori tarbimisvoolu näitaks,kuid pole enda majanduses ühtegi nii võimast ja poest ostes on väga kallis värk.
                viimati muutis kasutaja Henzzman; 04 m 2008, 10:55.

                Comment


                  #53
                  Vs: Kust oleks võimalik osta-saada 12-36 voldist alalisvoolumootorit

                  Võin sebida auto roolivõimu mootoreid.
                  minu kogemused http://motokuur.ee/modules.php?name=...t=elektriratas

                  Comment


                    #54
                    Vs: Kust oleks võimalik osta-saada 12-36 voldist alalisvoolumootorit

                    Kui palju sellel punasel sõidukil voolutarve maks kiirusel akust on?
                    viimati muutis kasutaja Henzzman; 06 m 2008, 18:30.

                    Comment


                      #55
                      Vs: Kust oleks võimalik osta-saada 12-36 voldist alalisvoolumootorit

                      Esmalt postitatud ahtoj poolt
                      Võin sebida auto roolivõimu mootoreid.
                      minu kogemused http://motokuur.ee/modules.php?name=...t=elektriratas
                      Sinisel isendil võiks ehk kaalujaotuse huvides aku ja mootor omavahel vahetatud olla. Oleks lapsel seda elukat kergem püsti ka hoida
                      Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

                      Comment


                        #56
                        Vs: Kust oleks võimalik osta-saada 12-36 voldist alalisvoolumootorit

                        Aga jh tahaks teada mingit varianti,millega mõõta suuri voolusid.Tavaline multimeeter kärssab silmapilkselt üles selle voolu peale.

                        Comment


                          #57
                          Vs: Kust oleks võimalik osta-saada 12-36 voldist alalisvoolumootorit

                          mina ostsin Westbaltist 3 30A šunti, neile lisasin olemasoleva 10A isendi. ühendasin kõik paralleeli ja siis neile peale 10A gradueeringuga(75mW, 100mA) osutmõõteriista. näidu korrutan kümnega. mingit täpsust ei ole sedasi muidugi mõtet taga ajada, aga suurusjärgu saab teada
                          Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

                          Comment


                            #58
                            Vs: Kust oleks võimalik osta-saada 12-36 voldist alalisvoolumootorit

                            See jh päris hea viis.Täpsust ma ei ajagi taga,lihtsalt tahaks mingit aimu saada mootori voolutarbest.

                            Comment


                              #59
                              Vs: Kust oleks võimalik osta-saada 12-36 voldist alalisvoolumootorit

                              Väike pilt asjade praegusest seisust:


                              Proovisin ka nö. "juhtme otsast" kahe autoakuga. Tõmme on radmetunde järgi umbes sama mis käikudeta jalgrattal.
                              Varsti ostan akud ära, kui neile alused on tehtud raami külgedele, saab proovida ka.
                              Allkiri.

                              Comment


                                #60
                                Vs: Kust oleks võimalik osta-saada 12-36 voldist alalisvoolumootorit

                                Esmalt postitatud Henzzman poolt
                                See jh päris hea viis.Täpsust ma ei ajagi taga,lihtsalt tahaks mingit aimu saada mootori voolutarbest.
                                Üldiselt mootor tarbib nii palju voolu, kui sellele võimaldatakse (teatava piirini).
                                Tegeliku voolutarbe määrab siiski kontroller. Minu kontroller näiteks annab max 25A. Loomulikult võib ka ehitada oma ratta ilma kontrollerita, kasutades ümberlülitatavaid takisteid vms. aga sel juhul on asja kasutegur tunduvalt madalam.
                                Voolutugevust peaks saama mõõta ka ampritangidega.
                                Allkiri.

                                Comment

                                Working...
                                X