Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

kuidas saaks toiteplokki koormata?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    kuidas saaks toiteplokki koormata?

    kuidas oleks võimalik lihtsate vahenditega toiteplokki koormata +5V, +3,3V ja +12V radadel? Võiks ju iga molex'i otsa mingi tarbija panna(ventilaatoreid näiteks, kuid nad tarbivad väga vähe voolu), kuid äkki saaks kuidagi nutikamalt ja suuremat koormust avaldades?

    #2
    Re: kuidas saaks toiteplokki koormata?

    ostad omale mingi 10W takisti nt... (vaatad, et pinged ja voolud klapiksid ja et jahutus neile korralik saaks)

    soovitan Tevalost neid mõnusaid radikaga tegelasi, millel kruviklemmid küljes, et saaks korpuse külge ühendada.

    Comment


      #3
      Vs: kuidas saaks toiteplokki koormata?

      milleks 12V peale koormus? 5V ja 3V ahelasse sobivad hästi igasugused 12V lambid. kummasegi otsa üks 50W lamp ja alustuseks peaks piisama
      Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

      Comment


        #4
        Vs: kuidas saaks toiteplokki koormata?

        Esmalt postitatud bloody-orc poolt
        ostad omale mingi 10W takisti nt... (vaatad, et pinged ja voolud klapiksid ja et jahutus neile korralik saaks)

        soovitan Tevalost neid mõnusaid radikaga tegelasi, millel kruviklemmid küljes, et saaks korpuse külge ühendada.
        selge. Aga miks ma ampreid ka vaatama peaksin? Sest et kui takistuse võimsus on 10W ja pinge kas siis 12V või 5V, siis amprid tulevad ju vastavalt 833mA ja 2A?

        Esmalt postitatud reuter poolt
        milleks 12V peale koormus? 5V ja 3V ahelasse sobivad hästi igasugused 12V lambid. kummasegi otsa üks 50W lamp ja alustuseks peaks piisama
        sest 12V on ju samuti oluline ahel arvuti toiteploki juures? Igasugused katood lambid sobivad kah?

        Comment


          #5
          Vs: kuidas saaks toiteplokki koormata?

          takistit läbiv vool sõltub nii pingest, kui ka takistusest, mitte ainult pingest.
          12V ahelas toiteplokid reeglina ei vaja koormust, et normaalselt töötada. peamiselt vajatakse koormust 5V ahelas ja suht tihti ka 3,3V ahelas.
          katoodide toited tarbivad mõnisada milliamprit ja need mingit märkimisväärset koormust ei anna.
          milleks sul üldse seda plokki koormata vaja on? elektriga sooja tekitamiseks on radiaator või puhur
          Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

          Comment


            #6
            Vs: kuidas saaks toiteplokki koormata?

            Esmalt postitatud reuter poolt
            takistit läbiv vool sõltub nii pingest, kui ka takistusest, mitte ainult pingest.
            12V ahelas toiteplokid reeglina ei vaja koormust, et normaalselt töötada. peamiselt vajatakse koormust 5V ahelas ja suht tihti ka 3,3V ahelas.
            katoodide toited tarbivad mõnisada milliamprit ja need mingit märkimisväärset koormust ei anna.
            milleks sul üldse seda plokki koormata vaja on? elektriga sooja tekitamiseks on radiaator või puhur
            plokki tahan ma sellepärast koormata, et mul on üks arvuti, mis just mängimise ajal teeb restarte(või paneb ennast äkitselt päris kinni). Samas toiteplokk võiks näitajate poolest sellele masinale piisav olla. Samas varem on sellel arvutil olnud natuke probleeme emaplaadiga. Kuna mul pole hetkel asendustoiteplokki talle panna, siis mõtlesin katsetada sedasi, et kui koorman toiteplokki näiteks 30W ulatuses(see on siis 10% tema kirjade järgi olevast väljundvõimsusest) ja jälgin, kas restardid/väljalülitused sagenevad. Kui sagenevad, siis on probleem kindlasti ebapiisavas toites.

            Mina saan sellest takistuse asjast sedasi aru, et see 10W on see võimsus, mille juures takisti on suuteline ennast veel normaalselt jahutama. Aga milliseid takistusi mul selleks siis ikkagi tarvis läheks? Kas see idee on siis selles, et kui ma ostan omale 12V peal töötava takisti(ehk siis 12V on tema piirpinge) ning panen ta toiteplokki, mis suudab 12V ahelas väljastada 20A, siis pean ma omale ostma 240W takisti? Aga siis mul vist ei liiguks üldse mingit voolu selles 12V ahelas, mida ma ka ei tahaks. Mina tahaksin, et ta võtaks 12V juures ära ~20W. Kuidas seda saavutada?

            Comment


              #7
              Vs: kuidas saaks toiteplokki koormata?

              takistitel ei ole selles mõttes piirpinget. takistil on takistus ja võimsus. takistus on püsiv väärtus ja võimsus on number, mida ta on suuteline kestvalt hajutama, see aga ei tähenda, et ta peab nii palju tarbima. kui ostad endale 12R võimsustakisti, siis see koormab plokki 1 ampriga ja võimsust hajub takistil 12W. 6R takistiga saad koormuseks 2A ja 24W.
              I=U/R, P=U*I, teisenda kuis tahad.
              vaata arvutil enne softiline pool üle.
              mina ei ole isiklikult kohanud olukorda, kus toite nõrkus restarte põhjustaks, aga nt emaplaadi punnis konded küll. mul oli plaadil ketastega suhtlemisega probleeme ja kippus ka restarte tegema, kuni ühel heal päeval IDE enam midagi ei tunnistanud ja üks ketas ka sellega koos kõrbes.
              Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

              Comment


                #8
                Vs: kuidas saaks toiteplokki koormata?

                Ära tee elu keeruliseks, enne kui mängima hakkad topi testri proovikud moleksi aukudesse. Kui arvuti tühikäigul ja mängimise ajal on pinge üle 12V või 5V siis kõik on ok.
                Esmalt postitatud reuter poolt
                mina ei ole isiklikult kohanud olukorda, kus toite nõrkus restarte põhjustaks, aga nt emaplaadi punnis konded küll. mul oli plaadil ketastega suhtlemisega probleeme ja kippus ka restarte tegema, kuni ühel heal päeval IDE enam midagi ei tunnistanud ja üks ketas ka sellega koos kõrbes.
                Mul on tööl 3 ATX toidet, alla aasta vanad. Tühikäigul 12V siinil pinge ca 12.1-12.4V, panen koormuseks kolm 12V 120x120 venti, siis pinge kukub 11.4-11.7V. Kahel toiteplokil olid mingid "hiinaimefirmamillenimesolivistHUI" konded punnis, nende kondede vahetus paremate vastu ei aidanud.
                Kolakoguja

                Comment


                  #9
                  Vs: kuidas saaks toiteplokki koormata?

                  Piisavaks koormuseks ATPle on +5V väljundisse panna 1...2R takisti võimsusega 30W vähemalt(kasvõi mingi 50W 12V halogeen).Siis peaksid kõik pinged sõltumatta koormusvoolust jääma mõnesaja mV ulatuses stabiilseks.
                  The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
                  Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
                  Projektide pildid
                  Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
                  http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

                  Comment


                    #10
                    Vs: kuidas saaks toiteplokki koormata?

                    11,4V ei ole 12V ahelas veel katastroofiline, pealegi oli ilmselt sellise pinge puhul 5V vähe koormatud või koormamatta.
                    täiesti korras janormaalselt toimival masinal võib 12V ahelas vabalt olla 11,8V. just mõõtsin, ühel masinal mul siin laual on 11,9V, teisel 12,4V ja mõlemad on stabiilsed. kusjuures ca kuu aega tagasi kippus üks ikka vahel kokku jooksma pärast video vahetust(Rage128pro -> R8500) enam jamasid ei esine.

                    teemast võib järeldada, et tegemist on 300W toitega, kui sul on sellel mingi karm video ja tuline prose, siis muidugi ei välista ka toite puudulikkust
                    Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

                    Comment


                      #11
                      Vs: kuidas saaks toiteplokki koormata?

                      Esmalt postitatud reuter poolt
                      takistitel ei ole selles mõttes piirpinget. takistil on takistus ja võimsus. takistus on püsiv väärtus ja võimsus on number, mida ta on suuteline kestvalt hajutama, see aga ei tähenda, et ta peab nii palju tarbima. kui ostad endale 12R võimsustakisti, siis see koormab plokki 1 ampriga ja võimsust hajub takistil 12W. 6R takistiga saad koormuseks 2A ja 24W.
                      I=U/R, P=U*I, teisenda kuis tahad.
                      vaata arvutil enne softiline pool üle.
                      mina ei ole isiklikult kohanud olukorda, kus toite nõrkus restarte põhjustaks, aga nt emaplaadi punnis konded küll. mul oli plaadil ketastega suhtlemisega probleeme ja kippus ka restarte tegema, kuni ühel heal päeval IDE enam midagi ei tunnistanud ja üks ketas ka sellega koos kõrbes.
                      softiline pool on OK. Aga sinu selgituse järgi on sedasi, et mida väiksema takistusega takisti, seda rohkem ta toiteplokki koormab. Näiteks kui R=2Ω, siis koormab ta toiteplokki 6A -ga ja võimsus on sedasi 72W. Asi pole mitte ainult veale jälile saamises, vaid huvitav oleks ka see takistuse teema omale selgeks teha.

                      Comment


                        #12
                        Vs: kuidas saaks toiteplokki koormata?

                        takistuse teema selgeks tegemiseks põhikooli elektriõpetuse õpik kätte ja ohmi seadus lahti.Seal on sulle see asi pihupeale lahti seletatud.

                        Comment


                          #13
                          Vs: kuidas saaks toiteplokki koormata?

                          jah, täpselt nii lihtne see ongi. ja selle arvutuse järgi valid siis takisti võimsuse. kui valid selle takisti nt 2W, siis eraldub tast ikkagi 72W, aga seda väga lühikest aega
                          võimsus ei ole peaaegu kunagi suurus iseenesest(ärge näkku pekske, ma püüan asja lihtsustatult seletada), see on enamasti mingi maksimummäär, mida asi suudab tarbida/alla mille ta hakkama ei saa vms. võimsus tuleb 2 tegurist: pingest ja voolust P=U*I. pinge on enamasti mingi etteantud suurus ja reeglina suhteliselt püsiv(seinast tuleb 220V olenematta puhurite arvust arvuti toiteplokist 12V samuti olenematta kõvaketaste arvust). võimsuse muutumiseks peab seega muutuma vool. vool aga sõltub samuti kahest tegurist: pingest ja takistusest I=U/R. kui pinge on püsiv, siis järelikult peab muutuma takistus, et muutuks vool ja seeläbi võimsus.

                          P=U*I ja I=U/R on 2 valemit mis võiks pidevalt meeles olla. kui teisendamine on alguses keeruline(mul kunagi oli), siis võta võrdluseks 5=10/2. kummastki valemist saad teise võtta asendusi ja niimoodi päris suure hunniku erinevaid valemeid, mis igapäevases (elektrialases)elus hädavajalikud nt P=U*U/R
                          kui miskit jäi arusaamatuks, siis küsi julgelt. tore, kui mõnel on vähemalt huvi
                          Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

                          Comment


                            #14
                            Vs: kuidas saaks toiteplokki koormata?

                            Esmalt postitatud reuter poolt
                            ... kui teisendamine on alguses keeruline (mul kunagi oli), siis võta võrdluseks 5=10/2. kummastki valemist saad teise võtta asendusi ja niimoodi päris suure hunniku erinevaid valemeid, mis igapäevases (elektrialases) elus hädavajalikud nt P=U*U/R ...
                            Veel üks tore ja hästi vana meelespidamise nn. "kolmnurga meetod" on sarnaste valemite teisendamiseks.
                            Netist otsides avastasin selle:

                            Seal lk. 13 (lk. numbrid lehekülgede allnurkades) on see piltlikult näha...
                            Elektroonika töötab suitsu baasil.
                            Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
                            Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

                            Comment


                              #15
                              Vs: kuidas saaks toiteplokki koormata?

                              mis firma toitekas on? codegen?
                              oluliselt lihtsam oleks kelleltki korrax laenata mingi kvaliteettoide ja sellega proovida...
                              Iga loll oskab foorumi otsingut kasutada.
                              Mina ei oska,sest mina ei ole loll.

                              Comment

                              Working...
                              X