Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Kas netikaabel sobib antennikaabliks?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Kas netikaabel sobib antennikaabliks?

    Olukord siis selline: akna taga on CB antenn olemas ja vaatan tasakesi juba paari maja ees aknast 10-konna meetri kaugusel kasvava ca 10 m kõrguse puu suunas, kuna mõttes on üks neist antennimastina ära kasutada. Antenni saaks teha traadist või peenest vardast, traati on mul lademetes. Kuid antenni ja jaama vahele läheks ca 20 m kaablit ja kuna mul tuleb praktikas ära proovida, kuidas majaelanikud suhtuvad mu antennidesse, siis ma väga ei taha riskida selle 200 krooni raiskamisega ja seega mind huvitaks, et kas netikaabel, see CAT5, oleks oma näitajate poolest antennikaabliks sobiv?

    Antenni ennast saab sellest teha, mu akna taga rippuv CB antenn on ka netikaablist tehtud, häälde läheb priimalt (seisulaine isegi alla 1,5) ja oma akna tagant olen sellega juba 10 km sidesid saanud, suudan ilusasti peaaegu terve linna sellega ära katta. Netikaablist tegin ta seetõttu, et piisavalt jämedat vaske mul pole ja peenest traadist ei viitsi vardaid kokku keerutada. Ja seda netikaablit vedeleb mul ka õige palju, ca 50 m, kui mitte rohkem. Akna taga rippuva konstrui pärast pole naabrid veel kobisema hakanud, aga kas nad seda hiljem tegema ei hakka või kas mu plaanitavad vingemad antennid neid ei eruta, seda näitab vaid aeg.

    #2
    Vs: Kas netikaabel sobib antennikaabliks?

    Ilmselt on sul vaja sobitustrafosid. T2psemalt kahjuks juhendada ei oska, edasine info nagu ikka raadiotehnika k2siraamatutest v6i googlest.
    If you think education is expensive, try ignorance.

    Comment


      #3
      Vs: Kas netikaabel sobib antennikaabliks?

      See 200.- krooni on muidugi eriline raha millega
      riski peale välja minna, eriti kui selle eest õiget
      antennikaablit juba saab, ei ole ju nii või teisiti
      mahavisatud raha. Sedasi plug and play see cat5 küll
      ei tohiks sobida.
      Tasuta präänikut ei anta, ei elus, ei elektroonikas.
      Ettevaatust! Postitan ainult ebakaines olekus!

      Comment


        #4
        Vs: Kas netikaabel sobib antennikaabliks?

        See CAT ei sobi kohe üldse ! SWR´i keerab nahka, peale selle hakkab ise kiirgama jne. Osta RG58 ja asi OK.
        73!

        Comment


          #5
          Vs: Kas netikaabel sobib antennikaabliks?

          Esmalt postitatud andreh poolt
          ... RG58 ja asi OK.
          rg58 on vana koaksiaalvõrgu kaabel, seda peaks ikka kellegil vedelema, isegi mul, ei tea ainult kui pikad jupid ...

          Comment


            #6
            Vs: Kas netikaabel sobib antennikaabliks?

            Järelikult on selge, et CAT5 sobib ehk antenni enda ehitamiseks, aga mitte kaabliks antenni ja jaama vahele. Olgu.

            Nagu esimeses postis sai mainitud, on mu antenn sellest kaablist tehtud, kusjuures kasutatud juppidel ühendasin kummaski otsas sooned varjesukaga.

            Antenni "püstvarrastes" kasutatud juppidele jätsin isolatsiooni peale, otstes olevad lühendusruudud on paljad, neid ruutusid varrastega ühendavad ristid on tehtud metall-lindist.Kõigil antenni tegemiseks kasutatud CAT5 kaabli juppidel ühendasin kummaski otsas sooned ja varjesuka kokku, kumbki lühendusruut on tehtud näiteks neljast sellisest jupist Loodan, et piisavalt arusaadav kirjeldus, kuna nüüd on mul paar küsimust.

            Esiteks, miks on nii, et kui jaama saatele vajutan ja siis antenni isolatsioonita osasid puudutan, siis CAT5 kaabli juppidest osad kõrvetavad näppu (varjesukk nimelt), aga metall-lindist osad ei kõrveta?

            Ja teiseks, kas osadele antennielementidele peale jäetud isolatsioon ei pruugi mõjutada antenni omadusi saatel ja vastuvõtul?

            Ja kolmandaks, kas antenni lühendusruudud või kogu antenni võib teha tervenisti metall-lindist? Metall-linti vedeleb mul samuti üksjagu, lisaks veel keermetatud terasvarrast.

            Jämmimat vasktoru ja varrast peaaegu pole ja 60-kroonine meetrihind Tiigi Elektroonikas tundub hetkel liiga jõhker.
            viimati muutis kasutaja paadikapten; 07 m 2007, 09:14.

            Comment


              #7
              Vs: Kas netikaabel sobib antennikaabliks?

              Esiteks, miks on nii, et kui jaama saatele vajutan ja siis antenni isolatsioonita osasid puudutan, siis CAT5 kaabli juppidest osad kõrvetavad näppu (varjesukk nimelt), aga metall-lindist osad ei kõrveta?

              No aru peas sul... antenni näppima kui saatel oled. Täna õnne et sul 4W antennis, oleks 40 siis sa siin enam ei küsiks midagi. See, et antenni ühes kohas on ja teises ei ole seda kõrvetamise effekti, on sellest et antennis pingete ja voolude maximumid on erinevates kohtades.

              Comment


                #8
                Vs: Kas netikaabel sobib antennikaabliks?

                Esmalt postitatud andreh poolt
                Esiteks, miks on nii, et kui jaama saatele vajutan ja siis antenni isolatsioonita osasid puudutan, siis CAT5 kaabli juppidest osad kõrvetavad näppu (varjesukk nimelt), aga metall-lindist osad ei kõrveta?

                No aru peas sul... antenni näppima kui saatel oled. Täna õnne et sul 4W antennis, oleks 40 siis sa siin enam ei küsiks midagi. See, et antenni ühes kohas on ja teises ei ole seda kõrvetamise effekti, on sellest et antennis pingete ja voolude maximumid on erinevates kohtades.
                Tunnistan, olin hooletu... ERAU foorumis juba selgitati õnneks lähemalt.

                Comment


                  #9
                  Vs: Kas netikaabel sobib antennikaabliks?

                  antennid on pm kõi oma olemuselt lahtised liini otsad ja laineteoorias saad teada, mis juhtub lahtise liiniga. rombantenn oli üks vähestest leviva laine antennidest, ülejäänud on pm seisva laine antennid ja nendel ei ole pinge ja vool antenni ulatuses samade väärtustega
                  Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

                  Comment


                    #10
                    Vs: Kas netikaabel sobib antennikaabliks?

                    Esmalt postitatud andreh poolt
                    No aru peas sul... antenni näppima kui saatel oled. Täna õnne et sul 4W antennis, oleks 40 siis sa siin enam ei küsiks midagi. ...
                    No nii hull see asi ka pole, et peale toda
                    näppimist enam midagi küsida ei saaks...
                    Ei ta tapa, ebameeldiv on aga küll kui
                    pisike siriseja kaarleek antennijuhtme
                    ja näpu vahelt läbi käib ja pärast näpp
                    natuke kõrbenud liha järgi haiseb.
                    Minul on nii mõned korrad 1kW saatja
                    antennijuhtme vastu sattudes olnud,
                    seepärast tean omast kogemusest.
                    Elektroonika töötab suitsu baasil.
                    Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
                    Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

                    Comment

                    Working...
                    X