Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

LED Trepi valgustus

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Vs: LED Trepi valgustus

    Esmalt postitatud reuter poolt
    milleks on valgusdioodile stabiliseeritud toidet vaja? äkki sellise idee generaatoril on oma autos ka stabiliseeritud pinge
    Mis selle möla mõte on?
    Stabiliseerimata toitekas annab väikesel koormusel rohkem välja. "12V" väljund väikese koormusega ~17-19V
    Kui 3 valget LED'i jadamisi ning 120 oomine takisti, mis 12V jaoks "paras" 20mA oleks, siis sama konfiguratsiooniga stabiliseerimata adapteri järel tõstaks voolu 60mA lähedale.

    Comment


      #17
      Vs: LED Trepi valgustus

      Esmalt postitatud DVDRW poolt
      Mul oli vaja avariivalgustuseks valgeid lede. Aga jah hrl nurk on nii kitsas, et valgustab ainult ühte kohta toas. Leidsin oomipoest valge 140° 5mm flat http://www.oomipood.ee/index.php?t=k_ki&i=OSPW53E1A-MN
      mis oli ideaalne aga see on külmvalge.
      Valgustugevuse numbri järgi valgustugevust ei saa eriti otsustada. Parem on katsetamise teel vaadata.

      Avarii valgustuseks on olemas spetsiaalne valgusti! Võrgupinge katkemisel rakendub automaatselt aku pealt toimiv süsteem ja valgusti töötab edasi. Võrgupinge taastumisel automaatselt rakendub endine reshiim. Milleks leiutada jalgratast! Pealegi see kõik on kompaktne ja ühes kestas.

      Lisaks, et eranditult kõik käesoleval ajal ehitatud hoonetes on sellised lahendused kasutusel.Tava valgustus+avariivalgustus. Seda luminessents valgustuse baasil. Kindlasti tuleb sellise valgusti maksumus odavam ja efektiivsem. Juttu oli siin ka avariivalgustusest ja kui just LED valgustust silmas pidada siis on ju kauplustes selles osas valik suur, igasuguste komplektide valikul, nii lambid kui toited. Loomulikult pole vaja stabiliseeritud toidet!
      viimati muutis kasutaja humax; 03 m 2007, 14:54.

      Comment


        #18
        Vs: LED Trepi valgustus

        teemaalgataja ei ole midagi maininud avariivalgustusest. tema jaoks peaks see saama rohkem sisekujunduselemendiks, mis siis ka hämarat valgust annab.
        to minimum: asjad tuleb loomulikult arvutada tegelike parameetrite järgi, mitte umbropsu numbreid uskudes. dioodide toiteks lihtsalt ei ole mõtet panna toidet, millel vähemalt kolmandik soojuseks aetakse. nagunii on nende pisikeste trafode kasutegur suht kesine, ei ole seda stabikaga veel viletsamaks teha

        teemasse: pigem kannataks kasuta kollased dioode, on silmale pehmem. soojad valged on veel paremad, aga nende saadavusega Eestis võib raskusi olla
        Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

        Comment


          #19
          Vs: LED Trepi valgustus

          Kui sul on vaja valmislahendust, siis võib aidata, hinnaklass on kusagil 4k. Astu läbi, vaata demosid.
          Kui tahad ise teha, siis unusta 5mm või 8mm jalgadega LEDid, õige vastus on K2, neid on nii külm-kui soevalgeid. Väikeses koguses (sul on tarvis 10-20tk) on hind 70,- /tk (minu käest). Kui tahad kallimalt, siis ELFA. Kui tahad odavamalt siis valgeid võimsaid LEDe teeb ka seoul semiconductor aga need on üldiselt saast.

          Kasutama peab stabiliseeritud vooluallikat, eeltakisti on välistatud. Neid võid osta philipsilt või saad ka minu käest, 2k maksev karp annab 3x1 ja kuni 35V, igal kanalil on oma sujuva reguleerimise pote (on ka muid variante).

          Võid minu sõnu puhta kullana võtta, mul on LED valgustitega rängalt rohkem kogemusi kui tervel ülejäänud foorumil kokku

          Comment


            #20
            Vs: LED Trepi valgustus

            Kasutama peab stabiliseeritud vooluallikat

            Paluks huvi pärast üks lühike vastus?


            Kas nad on tõesti nii kriitilised pinge kõikumise ja piirväärtuse suhtes?

            Comment


              #21
              Vs: LED Trepi valgustus

              Lihtne: päripinge kõigub +-10..20% sõltuvalt temperatuurist. Eeltakisti 1A voolu juures ei saa olla nii suur, et LEDi päripinge ei mõjutaks oluliselt LEDi voolu. Ja kui ongi - siis hüvasti, kasutegur, 80% võimsusest läheb takistile.
              On olnud palju nikerdajaid, kelle toredad eeltakistitega lahendused paari kuuga maha kärssavad. Minu omad on üle aasta töödanud, 500st(või rohkem) valgustist pole ükski rikki läinud.

              Comment


                #22
                Vs: LED Trepi valgustus

                KaruTec, kas neid on ka 5200-5500K vahemikus? Huvitaks "päevalguse" lähedase K-ga laualambi tegemine (kujunduses tihti vaja Pantone kaarti vaadata). Ning kas toitekad on siis tavaliselt impulss, muidu kasutegur kannatab?

                Comment


                  #23
                  Vs: LED Trepi valgustus

                  On küll.

                  Comment


                    #24
                    Vs: LED Trepi valgustus

                    LEDide impulssregullil on veel 1 mõte. Nimelt In-dioodidel muutub koos pingega ka värvus. Veidi kuid valge dioodi puhul on see oluline. Seepärast tüüritakse täisvooluga ja PWMiga.
                    - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                    - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                    Comment


                      #25
                      Vs: LED Trepi valgustus

                      Pean mainima, et see on siiski tühine, silmaga ei näe. Olen teinud nii üht-kui teistmoodi lahendusi.Väikse voolu korral on lm/W jällegi suurem, PWM puhul seda ei toimu.

                      Comment


                        #26
                        Vs: LED Trepi valgustus

                        Esmalt postitatud KaruTEC poolt
                        Kasutama peab stabiliseeritud vooluallikat, eeltakisti on välistatud. Neid võid osta philipsilt või saad ka minu käest, 2k maksev karp annab 3x1 ja kuni 35V, igal kanalil on oma sujuva reguleerimise pote (on ka muid variante).
                        Kas on ikka vaja osta nii kallis, 2k maksev, vooluallikas? Usun et tegemist on väga hea asjaga, aga võibolla antud juhul liiga hea.

                        KaruTEC ehk on sul pakkuda midagi soodsamat? Mis samas ikkagi asja ära ajaks. Kus kohas neid demosid vaadata saaks?

                        Comment


                          #27
                          Vs: LED Trepi valgustus

                          sisustuselemendiks ehk ei ole vaja, aga kui päris valgustust tahad, siis ilmselt see Karu lahendus on suht aksepteeritav, seda enam, et sinu elupäevad tiksub see ilmselt lõpuni ära
                          Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

                          Comment


                            #28
                            Vs: LED Trepi valgustus

                            Midagi soodsamat ? Ega mul ongi ainult 2k+ lahendused, väiksemaid asju saab elektrikaupade poest. Demokuut on Tartu Raekoda, selleks see maja ehitatigi. Tallinnas on Viru Keskusel kolmes kohas: Pöördukse juures suunaga kino poole, Tammsaare Park (paremat kätt sissepääs) ja siis autotunnel (seal kus see käik üle läheb).

                            Comment


                              #29
                              Re: Vs: LED Trepi valgustus

                              soojad K2 LED'id on tulnud müüki ka tevalosse ja vägagi normaalse hinnaga (~80.- tk). Kui vähegi ilusat ja töötavat lahendust tahad, soovitan neid kasutada. hind ei ole midagi nii tappev. 150.- ga saab LED'i koos pisikese radikaga (soovitan see osta, kui ise ei viitsi igale LED'ile radikat külge aretama hakata).

                              Comment


                                #30
                                Vs: LED Trepi valgustus

                                LXK2-PW12-R00 .... ~100 krooni tükk.

                                Ütlen ausalt, et tegemist on lumiledi laojääkidega, praegu on olemas heledusklass -V00, mis on 120 lm/A, mitte 45.

                                Mul ei ole huvi LEDe ükshaaval müüa, kuid soovitan -R00 heledus ajaloo prügikasti jätta.

                                Comment

                                Working...
                                X