Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Jalgratta digi-spidomeetri valgustamine?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Jalgratta digi-spidomeetri valgustamine?

    Üks küsimus jälle üle pika aja tekkinud.
    Kas ja kuidas oleks soovitav jalratastele mõeldud digispidomeetri (rattakompuutri) lcd displei tausta valgustamine?
    Kas oleks mõeldav sinna LCD taha panna nö. elektro luminiseeruv (EL) kile moodi asi või jurada dioodidega?
    EL kile on siis see mida noores tehnikus näiteks müüakse ja mis on mõeldud tavaliste autoinstrumentide jms tausta valgustamiseks.
    Kas on üldse mõtekas tausta valgustada või võiks näiteks pealtvalgustuse hoopis teha?

    Tänud vastuste eest juba ette...

    #2
    Mina soovitan isiklikult kile varianti, olen seda kasutanud ja tulemas on päris hea.Iseasi on see kas see sobib sest ratta spidio on umbes 1.5 volti.Äkki targemad teavad palju selline kile pinget tahab?
    smasher55@hot.ee<------küsimused

    Comment


      #3
      Pioneer - mille LCD alla sa selle EL kile panid?
      Samas on küsitav ka see kas see kile mahub ratta spido lcd alla ja kas see lcd on üldse eemaldatav?
      Küsimus lahendatakse ilmselt katse-eksitusmeetodil  : ...
      Mul tegelikult ei ole pinge vms probleemi kuna ma tahaks seda spidot kasutada motikal - Sigma BC800 seeriast alates lähevad 299km/h välja - aga ühelgi pole valgustust.

      Comment


        #4
        Neid kilesid ma olen igale poole pannud näiteks auto tahhomeetri alla.Kas nei ei müüda mitte igas suuruses ???
        smasher55@hot.ee<------küsimused

        Comment


          #5
          kas need on need kiled, millele tuleb mingi 400v sisse lasta või?

          Comment


            #6
            Minuteada tuleb ka neile 300..400V vahelduvat peale anda. Generi saab muidugi ehitada aga mis see voolu võtab (jalgrattal oluline)?
            - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
            - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

            Comment


              #7

              Mul tegelikult ei ole pinge vms probleemi kuna ma tahaks seda spidot kasutada motikal
              Elekter on niisugune asi mida ei näe, aga tunned - ja kui tunned siis enam ei näe

              Comment


                #8
                Omal oli sama probleem. aga see lcd taust on mingi peegli taoline kiht, mis ei allu kuidagi eemaldamisele! Väga räigelt muidugi kallale ei läinud. Aga läbi ei paista
                Head susserdamist !

                Comment


                  #9
                  rattakompuutri lcd meenutab mulle suuruselt ja ehituselt kõige rohkem käekella lcd-d. ja käekelladel on enamasti kas väike hõõglamp või led valgustamiseks tabloo küljepeal olnud.

                  PS. SPA-l on olemas taustavalgusega spidomeetrid, aga kes neid maale võiks tuua ja mis nad maksavad, ei tea.
                  http://www.spa-uk.co.uk/design/microdash.htm
                  http://www.spa-uk.co.uk/design/speedo.htm
                  GSM: 5039624

                  Comment


                    #10
                    :-[ polegi hull SPA spido/tahho hinnad algavad 6600.- kroonist...
                    Ma vist ikka üritan kuidagi ise hakkama saada - "Panoram" on kah mingi krossikatel kasutatav valgustusega digispido ja hind vist umbes 10x väiksem (aga noh pole kombineeritud tahho ja spido)
                    Aga et noorest tehnikust infot saada selle EL kile kohta pean vist Tartust Tallinasse sõitma ja venekeele meelde tuletama ???

                    Comment


                      #11
                      rattakompuutri lcd meenutab mulle suuruselt ja ehituselt kõige rohkem käekella lcd-d. ja käekelladel on enamasti kas väike hõõglamp või led valgustamiseks tabloo küljepeal olnud.
                      Aga neil on ka selliselt tabloo ehitatud, et valgus kusagile jõuab. Paraku ratta spidol ei levi valgus eriti kusagile - omad kogemused: ladusin 4 küljele 6 LED-i (igale), aga keskel ikka tume >
                      Head susserdamist !

                      Comment

                      Working...
                      X