Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

suitsuanduri vaigistamine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    suitsuanduri vaigistamine

    Sooviga kodu endale ja perele turvalisemaks muuta otsustasin suitsuandurid paigaldada. Kuigi mingi "kodu tuleohutuks" projekti koduleht väidab, et on olmas suitsuandurid, mille saab peale aktiveerumist nupust vaigistada, ei suutnud ma meie kaubandusest selliseid leida. Tamrexi müügimees rääkis kah, et tema ei tea, et selliseid oleks... kui siis ehk need, mis valvekeskustega ühendatakse.
    Seega sai ostetud tavalised suitsuandurid, mis karjuksid nii kaua, kuni need midagi tajuvad. Päevasel ajal aga ikka juhtub köögis äpardusi. Ei soovi, et peaks peale seda "monotoonset" kontserti kuulama. Samuti ei saa kunagi kindel olla, et naabrid selle aja peale juba 112-te ei helista... Ise muutuks küll juba ärevaks, kui naabritel andur 10 minuti järjest karjuks...

    Seega otsustasin nendele olemasolevatele anduritele väiksed lülitid lisada, et pieso ahel katkestada kuni õhk anduri läheduses selgineb. Segadust aga tekitab kolm juhet pieso küljes... Kas seal võib mingi kavalam süsteem olla, et kui pieso ahel katkestatud, et siis muu süsteem ka ei tööta? Või on see lihtsalt muutuva tonaalsusega sireeni jaoks? Lüliti peaks mõjutama ainult piesot, mitte anduri patareitoidet. Ehk LED toimiks edasi ka peale seda, kui pieso vaigistatud oleks.

    Juhtmed piesol on must, punane, valge.

    #2
    Vs: suitsuanduri vaigistamine

    Kööki ei soovitatagi suitsuandureid paigaldada.

    Comment


      #3
      Vs: suitsuanduri vaigistamine

      Vahest on suitsuandurid valesti (valesse kohta) paigaldatud. Vahest on konkreetsed suitsuandurid mõeldud teise keskkonda paigaldamiseks mõeldud. Ostes küsi nõu müüjalt ja järgi kasutusjuhendit, kui jama jätkub, siis vii müüja juurde tagasi ja küsi selgitusi. Ja kui sotti ei saa, siis osta nõksa kallimad andurid ja, usu, asi saab korda.
      Aeg on energiahulk, mis jääb põhjuse ja tagajärje vahele.

      Comment


        #4
        Vs: suitsuanduri vaigistamine

        Esmalt postitatud saformo poolt
        Kööki ei soovitatagi suitsuandureid paigaldada.

        Väga õige! Kööki paigaldatakse tavaliselt temp. andur, sest köögis võib pahatihti tekkida probleeme suitsuga ja kas või näiteks pannkoogi küpsetamise ajal tekkinud õli aurudest. Kui esmast ohutust silmas pidada siis kööki polegi vaja suitsuandurit need paigaldatakse kõikidesse eluruumidesse. Eriti tuleks seda teha lastetoas, sest pole ju teada, millega seal marakratid tegelevad. Kui andurid on ühendatud valvesüsteemiga siis on sellistes ruumides,nagu köök mõtekas paigaldada temperatuuri andur, mis rakendumise korral annab häire. Pole nendel suitsuanduritel midagi viga nagu eelpool mainitud, Töötavad ja annavad häire nii nagu peab ainult anduri valik on vale. Õige pole ka see, et seal midagi lülitama hakata , sest võib ju ununeda,et seade on väljalülitatud ja kui on ohu tasand tekkinud siis andur ei annagi enadast märku.

        Comment


          #5
          Vs: suitsuanduri vaigistamine

          Esmalt postitatud Tikk poolt
          Vahest on suitsuandurid valesti (valesse kohta) paigaldatud. Vahest on konkreetsed suitsuandurid mõeldud teise keskkonda paigaldamiseks mõeldud. Ostes küsi nõu müüjalt ja järgi kasutusjuhendit, kui jama jätkub, siis vii müüja juurde tagasi ja küsi selgitusi. Ja kui sotti ei saa, siis osta nõksa kallimad andurid ja, usu, asi saab korda.
          Täiesti vale arusaamine asjast! Mõtle ise ka loogiliselt oma jutu sisu. Mida annab see kallim andur?

          Comment


            #6
            Vs: suitsuanduri vaigistamine

            Esmalt postitatud humax poolt
            Õige pole ka see, et seal midagi lülitama hakata , sest võib ju ununeda,et seade on väljalülitatud ja kui on ohu tasand tekkinud siis andur ei annagi enadast märku.
            Olen kõigega nõus, aga... Kui mitte lülitada, siis oli müügimehe soovitus andur maha keerata ja patarei välja võtta. Arvan, et see pole parem mõte, kui minu lülitiidee... Eeldades, et andur käib lakke ja ilma abivahenditeta temalt sealt patareid küljest ei saa, leian ma siiski, et see lülitiga andur köögis (ja tubades olgu siis lülititeta) on siiski parem kui mittemiski. Mis puudutab temperatuuriandureid, siis kas neid on iseseisvaid seadmeid? Kui on, siis palun viidake, uuriksin lähemalt.
            Juhin siiski tähelepanu, et valvekeskust pole ja pole ka tulemas.

            Ja ma ei tea nüüd pieso tööpõhimõtet, aga kui ta juhuslikult töötab nii, et pingest sõltuvad detsibellid, võiks lüliti ühes asendis ju "maa" kuskilt takist läbi lasta või midagi... Ehk ta ei pruugi üldse tumm olla, aga võiks olla lisavõimalus ta ajutiselt vaiksemaks lülitada. Ja see poleks ju ka eriline risk, köögis ei maga ju ükski hing...

            Comment


              #7
              Vs: suitsuanduri vaigistamine

              Piesodest nii palju, et kolmas ots on tagasiside jaoks ja nii sai lihtsalt (ühe transi ja taki lisamisega) generaatori teha. Skeem on kasutusel odavates (Hiina) nn. torutelefonides. Vait peaks jääma suvalise juhtme katkestamisega. Proovi!

              Comment


                #8
                Vs: suitsuanduri vaigistamine

                Ja üks kommentaar veel: korteri või muu keskküttega eluruumi osas on kõik eelnev muidugi õige, kuid ärgem unustagem, et on ka ahiküttega eluruume, kus väike äpardus (liiga vara siiber kinni, lihtsalt kütmise alguses "pisut" sisse ajav ahi jne) puhul karjuks ka need toaandurid iga jumala päev. Ja kui siis inimene peab iga kord tooli võtma, et laest andur kätte saada, sellelt patarei välja võtma ja hiljem, kui õhk puhas, tagasi panema... Ma olen täiesti kindel, et sel puhul see suitsuandur kaob lähiajal sealt laest... igaveseks... Kui on aga võimalik piltlikult kasvõi põrandaharja varrega välja lükata, siis ilmselt ei kao...
                Mul on vähemalt üks tuttav, kes just nende tüütute valealarmide tõttu anduri majast välja viskas. Vale käik, aga samas inimlikult mõistetav...


                Ise üritan lihtsalt selle lüliti õige asendi korralikult tähistada ja jälgimise lihtsalt automaatseks tegevuseks harjutada. Nii nagu autosse istudes tuleb ise iga kord turvavöö peale panna, oleks ka igakordseks magamaminekueelseks tegevuseks üks pilk andurile visata...

                Comment


                  #9
                  Vs: suitsuanduri vaigistamine

                  Kööki ja vannituppa suitsuandurit ei paigaldata, sest nad võivad ka ainult auru peale rakenduda.
                  Ei soovita mingit lülitit vahele panna. Lüliti ununeb - ja seda kindlasti selleks ajaks kui sellest andurist kasu oleks.
                  Selleks, et patarei lihtsamalt kätte saada võid ümber patarei kasvõi teibi panna (teip ümber pataka ja siis omavahel kokku).
                  Suitsuandurist on kasu ainult siis kui ta on õigesse kohta paigaldatud ja hooldatud (patarei vahetus, jne).
                  Olen mitu korda näinud suitsuandurit mis on kapi otsas karbis (tuba on ära põlenud)...

                  Comment


                    #10
                    Vs: suitsuanduri vaigistamine

                    Aga pane selle tavalise lüliti asemel nupplüliti, mis juhib mingit lihtsat taimerit. Nuppu vajutades sunnib taimer pasuna vaikima nt. pooleks tunniks.
                    Vähemalt unustamine on sellega välistatud.

                    Comment


                      #11
                      Vs: suitsuanduri vaigistamine

                      Esmalt postitatud virgonur poolt
                      Ei soovita mingit lülitit vahele panna. Lüliti ununeb - ja seda kindlasti selleks ajaks kui sellest andurist kasu oleks.
                      No ma saan aru, et rumal on sisse põleda kuna pole suitsuandurit, ja veel rumalam on sisse põleda mitte-töötava suitsuanduriga, aga see on sama teema nagu autol turvavööga: kel harjumus, sel ei unune... kel pole... see maksab ise selle oma elu hinnaga.

                      Esmalt postitatud tcumen poolt
                      Aga pane selle tavalise lüliti asemel nupplüliti, mis juhib mingit lihtsat taimerit. Nuppu vajutades sunnib taimer pasuna vaikima nt. pooleks tunniks.
                      Ma kardan, et lisaks mu taimerite oskuse puudumisele pole seal anduris selleks ka ruumi, ilma, et tema tundlikkus ei kahaneks, sest õhk ei käi enam nii hästi läbi.

                      Tegelikult ma ei saa aru, miks kaubanduses ei võiks olla sellise "pööratud funktsiooniga" andurid, et mis suitsuga hakkaks kisama... Saad välja lülitada... ja seejärel kui õhk puhas, hakkaksid uuesti kisama (puhta õhu peale siis...) ja annaks seega märku ta oma valvesoleku režiimi tagasi lülitamiseks. Oleks igasugune unustamine vist välistatud tänu samadele detsibellidele. Ja no veel parem, kui see oleks automaatne protsess... Ega suitsuandur mingi äratuskell pole, mille kogemata une pealt kinni võid lüüa... Aga ei tea, miks seda elupäästjat mugavaks ei taheta teha.

                      Comment


                        #12
                        Vs: suitsuanduri vaigistamine

                        Esmalt postitatud daddo poolt
                        Ja üks kommentaar veel: korteri või muu keskküttega eluruumi osas on kõik eelnev muidugi õige, kuid ärgem unustagem, et on ka ahiküttega eluruume, kus väike äpardus (liiga vara siiber kinni, lihtsalt kütmise alguses "pisut" sisse ajav ahi jne) puhul karjuks ka need toaandurid iga jumala päev. Ja kui siis inimene peab iga kord tooli võtma, et laest andur kätte saada, sellelt patarei välja võtma ja hiljem, kui õhk puhas, tagasi panema... Ma olen täiesti kindel, et sel puhul see suitsuandur kaob lähiajal sealt laest... igaveseks... Kui on aga võimalik piltlikult kasvõi põrandaharja varrega välja lükata, siis ilmselt ei kao...
                        Mul on vähemalt üks tuttav, kes just nende tüütute valealarmide tõttu anduri majast välja viskas. Vale käik, aga samas inimlikult mõistetav...


                        Ise üritan lihtsalt selle lüliti õige asendi korralikult tähistada ja jälgimise lihtsalt automaatseks tegevuseks harjutada. Nii nagu autosse istudes tuleb ise iga kord turvavöö peale panna, oleks ka igakordseks magamaminekueelseks tegevuseks üks pilk andurile visata...


                        Täiesti ajuvaba mõtlemine ja seda selles suhtes, et seda jama räägib inimene kelle pole mingit ettekujutust asjast ega ka vastavatest süsteemidest. Juba aastaid on mul sellinene süsteem kasutusel ja seda just kaupluses müüdavate suitsuandurite kasutamisega.Vahe on ainult selles et majas on tehtud kaabeldus ja andurite väljundis tekkiv pinge juhitakse valvekeskusse ja häire tekkimisel rakendab ka tööle valvekeskuse.Teade saabub mobiilile. Vahet pole kas on tegu sissemurdmise või suitsuandurite töölerakendusega .Maja on ahikütte ja kahe ahju ja pliidiga. Köögis, kus on suurem suitsu sattumise võimalus ruumi on kasutatud temp. andurit ja seda sellepärast, et vältida liigseid probleeme. Tubades on kasutusel suitsuandurid just sellepärast, et kui võrrelda näit. Apolledega on hind üle kahe korra soodsam ja ainult temp. andur on tuletõrje keskuse andur, sest seda teist varianti tootmises pole. On teatud plussis sellel süsteemil, sest anduri rakendumisel on heli kuulda ja seda just näit. öisel ajal, kui inimesed magavad. Kui majas kedagi pole on seal toimuvast ülevaade olemas. Pole kordagi asjatult suitsuandurid rakendunud ja ei visata ka neid välja liigse lärmi pärast. Vastupidi, on olnud juhus kus andur rakendus ja selleks oli ka põhjus, ja oli koheselt inf. toimuvast olemas. Mis vingugaasi puutub siis see on värvitu ja lõhnatu gaas ja sellele andur ei reageeri. Kui ruumis kus on suitsuandur, siis sigareti suitsust läheb kiiresti tööle ja see ongi eesmärk. Samuti kui tekib otsene tulekahju oht ja ruum on kas või väikesel määral täidetud suitsuga on seadme rakendusega inimesed informeeritud. Pole sellisel ettevõtmisel mingit mõtet, kui andurit hakatakse sisse, välja lülima. Pole ju siis mõtet üldse teda lakke riputada ja ta täidab oma otstarvet vastavalt tahtele, mitte aga informatsiooni edastajana. Mõtetu teema. Kas ei panna seda üldse või tuleb teha tingimused et ei rakendu asjatult, ega anna vale häireid. Igal juhul, kui on seadmete õige valik ja teatud tingimustest kinnipeetud siis on sellised süsteemid väga vajalikud ja õigustavad end täielikult. Kui inimesed neid kasutaksid siis nii mõnigi laip jääb matmatta ja elu kulgeb tänu suitsu andurile edasi. Tegelikult on see väga lihtne ja loogiline süsteem ja kas on mõtet siin teema algataja poolt mõtetut vahtu üles keerutada. Huvitav on ka see asjaolu, et ükskõik mis tehnilise lahendusega välja tullakse see "targale eestlasele" pole sobiv ja kohe kindlasti peab midagi ümber tegema ja modima. Sellised seadmed projekteeritakse ja ehitatakse sellisena, et nad töötaksid ilma inimese poolt sekkumatta ja täidaksid oma ülesande ilma tingimusteta, ainult siis on ohutus tagatud. Filosofeerige edasi, primaarne on ohutus!

                        Comment


                          #13
                          Vs: suitsuanduri vaigistamine

                          Esmalt postitatud humax poolt
                          Huvitav on ka see asjaolu, et ükskõik mis tehnilise lahendusega välja tullakse see "targale eestlasele" pole sobiv ja kohe kindlasti peab midagi ümber tegema ja modima.
                          Ära nüüd vääna mu sõnu. "Tark eestlane" tõdes seda esmapostituses, et kuigi Kodu tuleohutuks projekt lehekülg tõdeb, et on olemas suitsuandurid, millel lisafunktsiooniks
                          Summutuslüliti abil on võimalik vaigistada suitsuanduri häiresignaal 10- 15 minutiks juhul, kui näiteks söögitegemisel või kamina süütamisel tekkinud suits on põhjustanud valehäire. Andur teavitab summutamisest piiksu või punase tulega. Juhul, kui suits õhust selle aja jooksul ei haju või puhkeb siiski tulekahju, tühistab suitsu kontsentratsioon õhus automaatselt summutuskäskluse ja anduri alarmseade hakkab taas hoiatussignaali edastama.
                          , kuid mida kaubandusest mitte leida ei õnnestu.
                          Seega midagi paremat ma välja mõelda ei üritanud. Ja ma ikka loodan, et sa saad aru, et mina saan riskist aru, mis mu plaaniga kaasneb. Ja saad ka aru, et see risk ei pea paratamatult tõeks saama.

                          Ja ma ei näe ikka põhjust, miks ei võiks kööki lisada andurit, mida sinna tavaliselt üldse ei paigaldataks? Ei pea ma ju silmas, et see elamise ainuke andur on, mis elu peaks päästma, vaid täiendav.

                          Comment


                            #14
                            Vs: suitsuanduri vaigistamine

                            Esmalt postitatud humax poolt
                            Täiesti vale arusaamine asjast! Mõtle ise ka loogiliselt oma jutu sisu. Mida annab see kallim andur?
                            Loogiliselt mõeldes, arvan ma, et kallim andur on vahest kvaliteetsem ja ei tekita isegi valesse keskkonda paigaldatuna valehäireid. Kui inimene ostab Säästukast odava tööriista, nt akutrelli ja kiidab seda ning saadab profiriistade ostjad kuu peale, siis palun väga. Aga ei maksa siis ka nutta kui natuke kõvema väändemomendi tekkimisel trell otsad annab. Sama lugu võib olla ka Säästukast ostetud suitsuanduritega - mina isiklikult Säästukast endale suitsuandurit ei ostaks.
                            Aeg on energiahulk, mis jääb põhjuse ja tagajärje vahele.

                            Comment


                              #15
                              Vs: suitsuanduri vaigistamine

                              Suitsuanduri resetiks katkestatakse lühiajaliselt (u 5 sekundiks) TOITEAHEL. Patareiga suitsuanduril võib lihtsalt seinale panna juhtmega surunupu, s.t hoiad seda 5 sek. all, lased lahti, ja toiteahel taastub..

                              Comment

                              Working...
                              X