Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

suitsuanduri vaigistamine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Vs: suitsuanduri vaigistamine

    Esmalt postitatud Tikk poolt
    Sama lugu võib olla ka Säästukast ostetud suitsuanduritega - mina isiklikult Säästukast endale suitsuandurit ei ostaks.
    No ma ei tea, kas (tule)ohutus varustusele spetsialiseeruv firma iseenesest kvalifitseerub selle ala säästumarketiks... Samas nagu mainitud, mina ei juhtunud leidma asjalikumaid individuaalseid sisseehitatud sireeniga isendeid.

    Esmalt postitatud Enigma poolt
    Suitsuanduri resetiks katkestatakse lühiajaliselt (u 5 sekundiks) TOITEAHEL. Patareiga suitsuanduril võib lihtsalt seinale panna juhtmega surunupu, s.t hoiad seda 5 sek. all, lased lahti, ja toiteahel taastub..
    Jah, aga küsimus on, et kas see reset annab soovitud tulemuse? Minu meelest sa võid ta ju resettida küll, aga kui tuba peale seda 5 sekundit ikka mingit toidutegemise suitsu täis on, mida ta eeldatavasti kindlasti on, karjub ta ju edasi...

    Comment


      #17
      Vs: suitsuanduri vaigistamine

      te võite küll suitsuanduri välja lülitada, aga peeglid ja muu süsteem kattub vaikselt kuid järjepidevalt tahma ja muu sodiga. peatselt, ja see aeg võib saabuda üsna ruttu, hakkab suitsuandur valehäireid andma.
      2 teed:
      - vältida suitsu teket, st paigalda pliidi kohale õhupuhasti
      - paigalda suitsuandur vaid magamistubadesse

      Comment


        #18
        Vs: suitsuanduri vaigistamine

        On poes ka sellised suitsuandurid, mida saab nupust vait sundida.
        Mul selline lae all: 7 cm läbimõõduga ja töötab 3 liitium pataka pealt. Vist oli ülemiste prismas müügil; maksab ~190 krooni ja peaks peale rakendumist nupuvajutusega vakka jääma 15 minutiks. Ei ole veel "päris" katset teinud - tiku tossu peale ei reageerinud
        Head susserdamist !

        Comment


          #19
          Vs: suitsuanduri vaigistamine

          Mingi aeg tagasi sai tevalost kõige odavam suitsuandur ostetud. Testnupp töötas ja ajalehe põlemise tossu peale hakkas tööle kah. Ei mäleta et oleks selle vaigistamisega raskusi olnud. See käib ju väga lihtsalt laest alla ja batarei väljavõtmine ei ole nüüd mingi aeganõudev protsess. Kui lugeda anduri kasutusjuhenit, siis seal oli selgelt kirjas, kuhu seda panna ei tohiks. Sai andur paigutatud köögist välja, uksest meetri kaugusele. Küpsetamise suits on sinna jõudes juba tühine ja reaalse tulekahju korral levib suits lagepidi ruumist ruumi suht kähku. Samas kostab sealt anduri heli üle maja paremini kah.

          Comment


            #20
            Vs: suitsuanduri vaigistamine

            Esmalt postitatud virx5 poolt
            ... reaalse tulekahju korral levib suits lagepidi ruumist ruumi suht kähku. ...
            Üle takistuste pruugi levida. Selline probleem võib tekkida ka samas ruumis. Rääkimata sellest, kui vahel on uks mis on kinni...

            Ja isegi kui on üks suur vaba laepind, ei saa seda ühe anduriga kaitsta.

            Comment


              #21
              Vs: suitsuanduri vaigistamine

              Andur ei kaitse midagi. ainult teavitab.

              Comment


                #22
                Vs: suitsuanduri vaigistamine

                Esmalt postitatud virgonur poolt
                Andur ei kaitse midagi. ainult teavitab.
                Pole mõtet loopida "tarku" lauseid niisama mis kellelegi midagi ei anna.

                Omal avatuud köök ja suitsuandur pandud toapoolsesse ossa võimalikult kaugele pliidist. Pliidi kohal õhupuhasti mis suurema suitsu sisse imeb. Lihtsad liha küpsemise aurud ei tee midagi aga paar korda on väga sisse kärsanud toit ka alarmi tööle pannud. Kuna anduri ligiduses on ka aken siis peale tööle rakendumist aken lahti ja sekundite jooksul vaikus majas. Ei mingit välja lülimist jms.

                Comment


                  #23
                  Vs: suitsuanduri vaigistamine

                  Küsik teooria koha pealt kah - minu tead on neid kahte sorti:

                  1. Tunneb ka vingugaasi ja nähtamatut komponenti. Oman ühte sellist juba 5 aastat ja läheb käima siis, kui visuaalselt veel midagi ei taba.
                  2. Tahab saada paksu valget suitsu ja on optiline - fotoelement ja valgusdiood + musta värvi labürint. Sellisele puhu suitsu sisse ja kah midagi ei muutu.

                  Kuidas poodi minnes teada mis põhimõttel ta toimib? Peal kirjas ei ole. Ja teine variant on saast minu arvates. Pigem las karjub rohkem, kui vähem.

                  Comment


                    #24
                    Vs: suitsuanduri vaigistamine

                    Minu teada on radioaktiivse (Ameriitsium?) elemendiga andurid need, mis tunnevad pea kõike. Ka pannkoogi küpsetamist. Optilised vajavad vist suuremat suitsu...võib hiljaks jääda.

                    Anduri vaigistamisest: minu meelset pole see mitte paha mõte kuid töö taastumine peaks kindlasti olema automaatne. Võiks ju kasutada NE555 taimerit.
                    Kööki pole tõesti mõtet tuleandurit panna- läheb ruttu sodiseks ja peale hulga valealarmide andmist jääb sootuks vakka.
                    Kvaliteetne andur ei tähenda seda, et ta oskaks suitsukolletel vahet teha. Kui andur ei reageeri friikartulite kõrbemisele, pole temast midagi kasu.
                    - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                    - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                    Comment


                      #25
                      Vs: suitsuanduri vaigistamine



                      See on kindlasti ioon. Ostsin omale kaks tükki. Toovad veel kohale ka. Näeb välja teistsugune kui pildil aga kurta ei saa. Teeb suuremat kisa kui teised kaks Brennenstuhli oma.

                      Lisaks on üks vingugaasiandur http://pood.tamrex.ee/pt/72/cmnt/823/.
                      Ühist andurit pole nagu kohanud.

                      Comment


                        #26
                        Vs: suitsuanduri vaigistamine

                        Aitüma. Tõenäoliselt sul õigus - tamrexist ta ostetud sai ja hind miski saja-kahesaja vahele jäi. Ma ise seda optilist mingil koolitusel tükeldanud ja rahvas ka eksperimenteerinud - ei jätnud veenvat muljet.

                        Comment


                          #27
                          Vs: suitsuanduri vaigistamine

                          Ioonidel on ehk taha kirjutatud, et nad on radioaktiivsed. Minu omal on ja kas mitte ei ole isegi sellist nõuet?

                          Comment


                            #28
                            Vs: suitsuanduri vaigistamine

                            Kui asi on radioaktiivne, siis peab kindlasti hoiatus peal olema. Am on vist alfakiirguse allikas. Väga nõrk ja kui just suhu ei pista, ei tee midagi. Palju andureid ühes hunnikus (nagu kunagi kuskil prügimäel oli) tõstab kiirguse taset küll. Isegi ohtlikuni välja.
                            - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                            - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                            Comment


                              #29
                              Vs: suitsuanduri vaigistamine

                              Alfa kiirgus ei tohiks ohtlik olla - ei läbi isegi nahka (neeldub parerilehes)
                              Ohtlik ainult sisse hingtes.
                              Seadme sees ei tohiks endast mingit ohtu kujutada.

                              Comment


                                #30
                                Vs: suitsuanduri vaigistamine

                                Hakkasin ka huvi tundma, missuguse kunagi hankisin.
                                Loen, et: "... Sisältää radioaktiivista ainetta enintään 37 kBq Am-241 ... ."

                                Comment

                                Working...
                                X