Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Dioodidest tahhomeeter?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Dioodidest tahhomeeter?

    Nii nii - leidsin netist sellise skeemi:
    http://www.da-hob.demon.nl/fs1/rpm/figuur1.jpg
    Kas keegi tellimuse peale joodaks sellise kokku ja mis hinna eest?

    Olen nende digitahhode skeemide otsimisega juranud terve suve aga see skeem tundub kõige asjalikum ja odavam.

    ON mingeid ideid palju sellised jupid maksavad?

    Parts list

    Resistor:
    R1,R2 = 2k2
    R3= 22 M
    R4 = 15 M
    R5 = 22 k
    R6 = 100 k
    R7 = 22 k
    P1 = 50 k adjust (vertical)

    Condensators:
    C1 = 10 u/16 V radial
    C2, C3 = 10 n (stab 5 mm)
    C4 = 100 n (stab 5 mm)

    Semi-conducters:
    D1...D13 = low-cuurent-LED green
    D14...D16 = low-cuurent-LED yellow
    D17...D20 = low-cuurent-LED red
    IC1,IC2 = LM3914
    IC3 = TLC555

    Various:
    JP1= 2 pole contactrow + jumperhousing

    #2

    Olen nende digitahhode skeemide otsimisega juranud terve suve aga see skeem tundub kõige asjalikum ja odavam.

    ON mingeid ideid palju sellised jupid maksavad?
    millest sa siis järeldad ,et see kõige odavam kui juppide hindu ei tea?

    Comment


      #3
      tegu ei ole sõna otseses mõttes digitahhomeetriga. nimelt muudetakse selles skeemis impulsid algul analoogpingeks, seejärel suunatakse see pinge uuesti analoog-digital konverterisse, mis on ehitatud nagu magnetofoni-võimendi väljundnivoo indikaator.

      eelistest: lihtsus ja suhteline odavus (LM3914 maksab tevalos 2x45=90 kr, 555 taimer 9 kr, takke, kondekaid veel paarikümne krooni eest + valgusdioodid)
      puudustest: häälestamine käib läbi analoogosa, samuti on tülikas paika panna konkreetsed fikseeritud "punktid" (nt. 500 rpm, 800 rpm, 1000 rpm jne).

      kuidas mina teeks: võtaks ühe pic protsessori (nt. 16f876) ja mõõdaks sagedust digitaalselt.
      eelistest: saaks hakkama kolme asemel ühe kiviga ning saaks iga punkti täpselt oma tahtmise järgi paika panna.
      puudustest: kui varem ei ole pic-i progemisega kogemusi, siis on alustuseks rohkem tööd: programmaatori hankimine/valmistamine, progemine, softi kirjutamine...
      tõsi, programmaatorit saab laenata või külapeal kirjutada ning mis softi puutub, on väga tõenäoline, et keegi on sarnast asja juba kirjutanud ja mõningase googeldamise peale leiab vajaliku tüki, mida saab oma vajadustele vastavalt kohendada.
      hind tuleb suurusjärgult sama. (16f876+kvarts maksab ca 150 krooni, valgusdioodid otsa)
      GSM: 5039624

      Comment


        #4
        Ühinenvtl-i arvamusega. Lisaks saad PIC-i peal tahhomeetrile funktsioone lisada, analoogskeemile mitte (nii lihtsalt).
        - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
        - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

        Comment


          #5
          Ma olen elektroonikast suht kaugel seisev inimene ja vaatasin/otsisin sellist kus juppe ja muud suht vähe peal on... gooeldamine andis mulle ainult kolme kiviga skeeme.
          Sellel analoog dioodtahhokal in sisend muidugi ülilihtsalt lahendatud - mässid natuke juhet ümber (küünla)impulsijuhtme ja ongi korras.
          Selle ülemise skeemi kohta oli päris palju juttu kah tegelikult - http://www.da-hob.demon.nl/fs1/bodyrpme.htm

          Huvitav kelle poole ma peaks pöörduma selle PIC prose peale ehitamise murega Tartus näiteks?

          Comment


            #6
            Palju oled nõus kulutama?

            Võin softi kirjutamisel ja kivi programmeerimisel abiks olla Tartus. Kui ikka sul kindel soov asi valmis teha, kirjuta.

            Comment


              #7
              kas 16f84-ga ka annab teha seda?

              Comment


                #8
                See ju lihtne asi, annab teha vist küll. Ise pole 16f84-ja kasutanud.

                Comment


                  #9
                  kas 16f84-ga ka annab teha seda?
                  annab küll teha, aga 16f84-l on ainult 13 programmeeritavat i/o porti. 1 läheb sisendiks, seega otse saab juhtida kuni 12 led-i. muidugi on võimalus lede multipleksida, aga siis läheb soft ja skeem keerulisemaks ning muidki probleeme tekib juurde.
                  16f876-e valisin just sellepärast, et seal on 21 i/o porti.
                  GSM: 5039624

                  Comment

                  Working...
                  X