Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

lihtne vilgutaja

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    lihtne vilgutaja

    kas on kellelgi ideed, kogemust või teadmisi selle kohta kuidas teha umbes amper välja kannatavat jubinat traadi vahele, mis harva (umbes minutis korra) sekundiks ahela ära katkestaks ja siis edasi ühendaks?

    Ma oleks nagu mingit lambi plinkeri tsippi näinud. Hea kui oleks kaksklemm. Käib ka kolmklemm. Pinge ca 9v.

    Nimelt on mul vaja Nokia moblat kogu aeg laadimise peal hoida, aga enamikud neist on laadimise peale hirmus pirtsakad. Kui saab täis ja siis tühjeneb, läheb täiesti tühjaks ja enam laadima ei hakkagi, Või teatab teatud aja laadimise järel kas EI LAE või ÜHENDA LAADIJAJUHE UUESTI.
    Tahaks seda nagu üle kavaldada ja vahetevahel lihtsalt automaatselt juhtme tagant ära tõmmata. Mingi taimeri ja väljakaga seda ise leiutama hakata oleks triviaalne ja mage.

    #2
    Vs: lihtne vilgutaja

    Aga sa osta endale see taimer, mis mingil kindlal kellaajal tööle hakkab(ühendab laadija vooluvõrku). Siis seadistad nii, et iga tunni tagant laeb 1-2 tundi. Aku võiks nii palju ikka pidada (see tunnine tühimik).

    Comment


      #3
      Vs: lihtne vilgutaja

      hähh, otsing imeb lurinal, on nii vä?

      http://www.qsl.net/yo5ofh/hobby%20ci...res/flash2.gif

      http://www.redcircuits.com//Page26.htm
      Erilahendused.
      PS või mail.

      Comment


        #4
        Vs: lihtne vilgutaja

        mu härrad, see kõik on liiga keeruline ja võtab palju ruumi, mida mul pole, seal, kuhu ma teda tahaksin panna. See peaks olema nn. juhtme paksendus. Härra v@ldurile eriliselt: meil niimoodi ei kõnelda, aga aitäh siiski huvitavate skeemide eest.

        Comment


          #5
          Vs: lihtne vilgutaja

          Esmalt postitatud traat poolt
          mu härrad, see kõik on liiga keeruline ja võtab palju ruumi, mida mul pole, seal, kuhu ma teda tahaksin panna. See peaks olema nn. juhtme paksendus. Härra v@ldurile eriliselt: meil niimoodi ei kõnelda, aga aitäh siiski huvitavate skeemide eest.
          Just niimoodi kõneletakse nendega, kes otsingut ei taha kasutada
          Palju sul seda ruumi siis on, kuhu paar transsi, takki ja kondet ei mahu?
          Telli siis omale mini SMD variant, selleks võimelisi tegelasi on siin rohkem kui 1. Kui ruumi pole, siis raha peaks olema, odv see just ei saa olema.
          Tahad ise teha või osta valmis asja?
          Erilahendused.
          PS või mail.

          Comment


            #6
            Vs: lihtne vilgutaja

            Sa alustad probleemi lahendamisega valest otsast. Kas siin ei võiks aidata hoopis telefoni softiuuendus? Laadija vahetus?

            Comment


              #7
              Vs: lihtne vilgutaja

              Ehk on võimalus aku eemaldada kui seda ei vajata. Tuleb telefoni sisse mingi pisike skeemijupp installida, mis telefonile mulje jätab et aku on olemas ja kenasti täis. Olenevalt telefonist võib vilgutamine ebameeldiv lahendus olla, kus iga minuti tagant ekraanivalgustus korraks süttib või telefon laadija ühendamisest häälega märku annab.

              Comment


                #8
                Vs: lihtne vilgutaja

                vanasti sai 1611 aku kesta monteeritud 7806+diood, polnud vaja mingit vilgutamist. praegu peaks iga telefoni aku asemele mahtuma 317 kivi ja sellele vajalik lisavarustus.
                selle "vilgutamise" tagajärjel on aku paari aastaga kutu ja siis mingi hetk selle vilgutamise ajal paneb telefon pildi ära.
                Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

                Comment


                  #9
                  Vs: lihtne vilgutaja

                  Esmalt postitatud reuter poolt
                  selle "vilgutamise" tagajärjel on aku paari aastaga kutu ja siis mingi hetk selle vilgutamise ajal paneb telefon pildi ära.
                  Mis selle akuga siis juhtuma peaks (kui on Li-Ion)? See, et telefon kokku joosta võib, see on iseasi.

                  Ja noh, võib ju teha telefonile eraldi "aku". Ilma varutoiteta. Aga see võib olla vahel paha. Näiteks siis, kui telefon peab kogu aeg töötama.

                  Comment


                    #10
                    Vs: lihtne vilgutaja

                    ei peagi juhtuma ja ma ei tea ka öelda miks juhtub, aga paraku kipub nii olema. isegi siin foorumis on läbi jooksnud teema, kus aasta-paar vanal läpakal aku surnud ja kasutatud pole raali pm kordagi aku pealt, kogu aeg on saba seinas olnud. see on ilmselt ka põhjus, miks telefoni laadimine ära lõpetatakse ja iseseisvalt uuesti laadima ei hakata. ma ei tea, kas pideva laadimise reziimis kasutamiseks peale vedelikakude mingid muud asjad kõlbavadki
                    Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

                    Comment


                      #11
                      Vs: lihtne vilgutaja

                      Väidetavalt rikub läppari aku kuumus.

                      Comment


                        #12
                        Vs: lihtne vilgutaja

                        võimalik, aga sellegipoolest pole ma kuskil liitiumit veel puhvira kohanud
                        väidetavalt pole ka NiMH akudel mälueffekti. tegelikkuses on see olemas, aga oluliselt pisem, kui NiCd akudel.
                        ma tahaks näha andmeid, mis lubavad liitiumit laadida aasta järjest kahjustusi tekitamatta
                        Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

                        Comment


                          #13
                          Vs: lihtne vilgutaja

                          Kui juhe on taga, saab telefon tühjenenud aku kohe uuesti täis laadida. Muud vahet ei ole.

                          Comment


                            #14
                            Vs: lihtne vilgutaja

                            Liitiumi põhised akud vananevad ka niisama seistes - ei pea ei laadima ega kasutama. Eluiga 2-5 aastat (keskmiselt)
                            Soovitatav on akut vähemalt kord kuus täiesti tühjaks lasta (läpaka li põhised akud).
                            Li akud ei kannata ülelaadimist (peale täis saamist nn tilklaadimist).
                            Teemaalgataja võiks öelda mis rakenduses see telefon tööle hakkab. Ehk saab aku telefoni küljest üldse eemaldada ja toide tuleks juhtmega nn vedelikakult mis on pidevalt laadija taga.

                            Comment


                              #15
                              Vs: lihtne vilgutaja

                              telefon töötab andmeedastajana. Ei lähe saatele väga tihti, võibolla ca. korda tunnis. Kui üldtoide tagant ära kaob, peab aku pealt veel mingi aja edasi töötama. Uuemate Nokiatega pole probleemi. Pole muret ka Ericssoniga ja Siemensiga. Vanemad Nokiad, nagu näit. 3210 on väga pitrsakad. Kui kasutada originaallaadijat ja mõõta pinget, siis on näha, et esimesel sisselülitamisel on vool suur ja kukub siis kohe. Telefoni enda ladimiskontroller laeb impulssidena ja siis kukub pinge sisendil 8,5 v pealt ca. 4,5 v peale. Kui panna omatehtud laadijale, mis ongi 317 peal tehtud, 4 oomi takisti järjestikku, on asi parem, sest pinge kukubki siis laadimistsüklis parasjagu ära. takistil eritub aga palju sooja ja ei ole hea kasutada. Tundub, et vanade Nokiate laadimiskontroller on ülepingutatult "hea" tehtud. Kui seda pinge/voolu graafikut kätte ei saa, mis originaalllaadijaga tuleb, antakse teade kas EI LAE või ÜHENDA LAADIJA UUESTI ja lõpetatakse laadimine ära.Aga pole muret. Mul on telefoni ees PICiga tehtud kontroller ja ma progesin sinna peale paraja tsükli, mis 317 pinge perioodiliselt lühikeseks ajaks ära katkestab. ....Aga teemat võiks jätkata. Uued ideed on alati teretulnud.

                              Comment

                              Working...
                              X