Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Kuhu sokutad oma elektroonikajäätmed Sina?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #46
    Vs: Kuhu sokutad oma elektroonikajäätmed Sina?

    Mul siin sama mure, just monitoridega.oma 10 tk juba vedeleb, seest tühjaks nokitud.Ise hakkasin uurima et kuhu ja kuidas viia.Mnjah, tahad viia jäätmepunkti, peab asi olema komplektne.No krt kas nad hakkavad iga asja lahti kruvima ning uurima, mis sees, mis puudu!?Mina toppisin monitoride kestad mulle mittevajalikku kraami(metallitükid, tuhjad trükkplaadid, jne) täis ning kruvisin kestad uuesti kokkuEga väljast miskit ju näha pole!Ja lähevad raipenahad nädalavahetusel tuttava autokastis kogumispunkti.Sama tegin ka arvutikastidega.Hoiab ruumi kokku ja on hiljem lihtsam "ladustada"Ning ma ei usu, et seal keskuses, viitsimatusest asja lahti keerata kruvidest, löövad risu kuvaldoga miljoniks killuks ning uurivad, kas asi oli komplektne.Kui mitte, harjaga kühvlile ja sauh koormasse tagasi!Ei usu...

    Muidu jah mõned aastad tagasi sai ka trükkplaate põletatud.Mina ei usu, et sealt miskit tapvat mürki lendub!?Põlesid ilusa taevasinise leegiga(vaskrajad annavad sellise tooni) ja polnud miskit muret.Plastikust molude kestasi aaga ei soovita põletada; kohutavad mürkgaasid eralduvad(see ju samasugune ümbertöödeldud plastik, kus igasugu sitta juba ennem sees).
    viimati muutis kasutaja Cheopps; 17 m 2008, 21:52.
    The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
    Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
    Projektide pildid
    Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
    http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

    Comment


      #47
      Vs: Kuhu sokutad oma elektroonikajäätmed Sina?

      Maal meil õuepeal üks prügikonteiner mis enne sorteerimisaega ostetud.
      Kõik bio värk on komposti läinud ja riided-paberid katlasse.
      Järele jäänud olmeprügi, tekstoliidid jms sinna prükkarisse.

      Hetkel muud muutunud polegi kui paneks plastiku sinnasamasse prükkarisse aga kas trükiplaadid jms võib ka sellega ühte patta panna?
      Prügikaste juurde plaanis pole plaanis muretseda seni kuni ei pea.

      Comment


        #48
        Vs: Kuhu sokutad oma elektroonikajäätmed Sina?

        Plastiku kodus põletamisest oli kunagi ühes saates juttu.
        Kui põletada kõrgel temperatuuril, siis on vähem kahjulik.
        Iseasi kas kodus vajalikku temperatuuri tekitada saab.

        Comment


          #49
          Vs: Kuhu sokutad oma elektroonikajäätmed Sina?

          saab, aga kas on mõtet.
          järelikult on plastiku põletamiseks napalmi vaja
          Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

          Comment


            #50
            Vs: Kuhu sokutad oma elektroonikajäätmed Sina?

            No isiklikult sai neid trükkplaate metsarisu põletamisega koos tehtud.Kuuseoksad annavad head tempiMuidu oleks jah võinud ka plastikujäägid samale teele kupatada.7 aastat tagasi sai spetsiaalselt jämedamad kuuseoksad saunakütteks laasitud; pani nii, et keris punastas...
            The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
            Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
            Projektide pildid
            Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
            http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

            Comment


              #51
              Vs: Kuhu sokutad oma elektroonikajäätmed Sina?

              Lõkke temperatuur on äkki ikkagi liiga madal. Tundub reostamisüritusega.

              Naabrid põletasid siin ühel suvel mingit kilet või plastmassi. Igaljuhul, kui see ving ümber kuurinurga minu õue ja minuni jõudis hakkas mul väga paha. Ma ei tea mida seal põletati. Ma ei öelnud ka midagi. Kuigi oleks ehk pidanud. See ju enam-vähem elukeskkonna mürgitamine.

              Comment


                #52
                Vs: Kuhu sokutad oma elektroonikajäätmed Sina?

                Kardan et seal lõkkes see ainult hõõgus ja tulemuseks plastik lagunes kõikvõimalikeks lenduvateks ühenditeks ja lõpptulemus polnud mitte H2O+CO2.
                Enamus plaste vajavad põlemiseks palju õhku. Ideaalne on sund tõmbega katel kus õhk ka enne kuumutatakse.
                Modelleerimises ja tootmises kehtivad:
                1. Avariikindel vooluring lühistab kõik teised.
                2. Transistor, millel on kiiresti toimiv kaitse, säästab kaitset, sulades kõigepealt ise.

                Comment


                  #53
                  Vs: Kuhu sokutad oma elektroonikajäätmed Sina?

                  Viisin siis kah paar telekaromu pääskülla, tädi näitas sinist konteinerit, vedasin romud sinna sisse - tehtud! Ei vaevunud pilkugi peale heitma, oleks võinud korpused kasvõi kraadiklaase täis toppida...

                  Comment


                    #54
                    Vs: Kuhu sokutad oma elektroonikajäätmed Sina?

                    ega nad yle mõistuse kontrollima ei hakkagi-seal jäädakse lootma inimeste aususele ja inimlikkusele. Kraadiklaase ja muid ohtlikke jamasid võib vabalt vabapaberisse torgata, kasvõi vihmavee kaevuluugi avast sisse kukutada. Aga loodame, et inimesed on normaalsed.
                    Erilahendused.
                    PS või mail.

                    Comment


                      #55
                      Vs: Kuhu sokutad oma elektroonikajäätmed Sina?

                      No milles küsimus???
                      Kogu elektroonikakolast olen vabanenud Taaskasutuskeskuses - seal on hoovi peal tavaliselt hiigelkonteiner kuhu rändavad külmkapid, telekad jne.
                      Vastu on võetud nii komplektne kui mittekomplektne elektroonika - monitorid, telekad, tolmuimejad ...

                      Mis puutub sellesse, et prügi sokutatakse postkasti, siis sellesse tuleb suhtuda filosoofilisemalt - mina olen küll tänulik, et mulle INFOt postkasti laekub (olgu see kasvõi Pampersite kohta ). Vaatad üle ja paned mittevajaliku paberikorvi, kust see rändab edasi vajalikus suunas.
                      Alles hiljuti kirjutati, et eestlane pole ikka harjunud kapitalismiga (ka reklaam postkastis on selle üks ilminguid ) , väljamaal küll niimoodi ei tümitata reklaami posti panijaid. Ka nemad tahavad elada...

                      Comment


                        #56
                        Vs: Kuhu sokutad oma elektroonikajäätmed Sina?

                        Kas on tõesti kohti kus võetakse vastu ainult komplektseid aparaate? Milleks see peaks hea olema?


                        Ja see prügi... Ma ei pahandaks nii väga kui nende reklaamidega vähemalt tuld teha saaks. Aga ei saa, need ju ei põle.

                        Aga "väljamaal" ei ole ka inimesed nii reklaamisõbralikud.
                        Näiteks: http://www.cbsnews.com/stories/2003/...in543573.shtml

                        Kuigi ma ei saa aru miks peaks üldse keegi mingit "väljamaad" järele ahvima.

                        Comment


                          #57
                          Vs: Kuhu sokutad oma elektroonikajäätmed Sina?

                          Muide selle pasa juurde tagasi tulles meenus mulle üks asi.Nimelt ühes farmis käis asi nagu umbes perpetum mobile.Sead sittusid sõnniku välja,suured kärbsed munesid oma munad sinna sisse ja sõid sitta,siga sõi munad ära ja sittus need välja.Ja nii see protsess aina kordus.Natuke pidi muidugi sigadele süüa andma,aga muidu huvitav lahendus.

                          Comment


                            #58
                            Vs: Kuhu sokutad oma elektroonikajäätmed Sina?

                            Elektroonika kõik välja ja kehtnas vana katlamaja juurde rohelisse konteinerisse. Elektroonika ise keldrisse paremat aega ootama, praegu seal juba korralik hunnik, takisteid jne. jätkub aastateks.
                            -Artificial_Intelligent-

                            Comment


                              #59
                              Vs: Kuhu sokutad oma elektroonikajäätmed Sina?

                              Esmalt postitatud pesil poolt
                              No milles küsimus???

                              Alles hiljuti kirjutati, et eestlane pole ikka harjunud kapitalismiga (ka reklaam postkastis on selle üks ilminguid ) , väljamaal küll niimoodi ei tümitata reklaami posti panijaid. Ka nemad tahavad elada...
                              Väljamaal lihtsalt püütakse oma emotsioonid viimase piirini alla suruda, selle hõlbustamise lootuses käiakse psühholoogide juures stampnõuandeid kuulamas
                              (ja selle möla eest antakse psühholoogidele krabisevat) - võibolla sellest on tingitud meedias ilmuvad artiklid a´la "muidu hea pereisana tuntud edukas mees tappis sadistlikult oma lapse"...

                              Comment


                                #60
                                Vs: Kuhu sokutad oma elektroonikajäätmed Sina?

                                Kahjuks pole ka meil asi parem...

                                Comment

                                Working...
                                X