Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

aeglaselt tahkuv tina

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    aeglaselt tahkuv tina

    vaatasin seda: http://www.youtube.com/watch?v=eH7I3O2uizc YouTube vodeot ja seal umbes 42'sel sekundil asetab see mees pisikese takisti tina sisse. Samas see tina on tal seal juba vähemalt 10 sekundit olnud, kuid ikka veel vedel. Kuidas see võimalik on? Niipalju kui mina olen tinaga tööd teinud, siis hangub see sekundi jooksul.

    #2
    Vs: aeglaselt tahkuv tina

    see on jootepasta mitte tina.
    3D print 200x200x190mm., PS.

    Comment


      #3
      Vs: aeglaselt tahkuv tina

      Esmalt postitatud Rax. poolt
      see on jootepasta mitte tina.
      ja selle jootepastaga saab samamoodi edukalt joota nagu jootetinagagi, ainult et tarvis läheb kuumaõhu pliiatsit?

      Comment


        #4
        Vs: aeglaselt tahkuv tina

        pastat saad edukalt ka kolviga soojendada...
        ..aga seda videot vaadates... selle taki saab tinatraadi ja kolvigagi
        umbes 5 sekundiga paika, pastaga niimoodi mässamine on tülikas.

        Comment


          #5
          Vs: aeglaselt tahkuv tina

          Pigem nimetaks tinapastaks, vene ajal oli olemas ka tuubis jootepasta(paks jootevedelik).Aga selline jamamine ei tasu üldse ära, kui juba siis printeriga pasta plaadile kanda.Aga see nõuab juba mingi partiid, sest stensiil maksab ka midagi.Ja ega see pasta igavesti ei kesta, kipub paksuks minema siis vaja jälle jootevedelikuga natuke järgi aidata.

          Comment


            #6
            Vs: aeglaselt tahkuv tina

            mul tekkis see küsimus tegelikult seoses sellega, et parandan oma sülearvuti toitekaabli pistikut, mille kass puruks näris. Nüüd kui olen toitekaabli ja selle pistiku jootmiseks ette valmistanud, näeb see värk mul välja sedasi:


            See lühem soonte kimp läheb läbi selle pistiku rõnga ning pikem soonte kimp tuleb joota pistiku välisküljele. Ehk siis midagi sellist:


            Samas lihtsalt jootes olen korra juba proovinud ning tulemus ei jäänud vaatamata ohtrale isoleerile hea. Tekkisid probleemid kontaktiga ning sellepärast nüüd uuesti selle jootmistöö ette võtsingi. Kas siin oleks äkki hea kasutada seda pastat(või siis mingit muud kavalat jootmisvahendit/tehnikat)? 80W kolb on mul olemas, millega saaks seda pastat ehk kuumaks ajada. Või kuidas need soonte kiud kõige paremini selle pistikuga ühendada annab?

            Comment


              #7
              Vs: aeglaselt tahkuv tina

              Väga hästi ei saa aru aga esiteks lõika kohe julge jupp sellel juhtmel oma sodimist sealt ära. Siis koori ilusti juhe uuesti ära ja keera kiud kokku. Siis veendu muidugi et nad ilusti ulatavad, paned sellele pikemale sobiva termokahavena rüü peale ja joodad asja ilusti kokku ja siis teibi palju tahad. Muidugi ma ei saanud piltidelt päris hästi aru, mis täpselt vaja teha aga preagune asi paistis ikka väga karvane ja jube
              Condemn the hive.

              Comment


                #8
                Re: Vs: aeglaselt tahkuv tina

                jootepastaga pole sul seal küll mitte kui midagi teha. ikka tavaline tina ja kõik. Soovitan juhtme ka kusagilt mullist kaugemalt ära lõigata ja sinna uus mull panna (e siis avad selle sama tegelase võimalusel ja paned uue lõikekoha juurde).

                Ja mis asi sul seal üldse eelmine kord vastu ei pidanud? kust see uuesti katki läks?

                Comment


                  #9
                  Vs: aeglaselt tahkuv tina

                  Isoleeriga ei tehtagi selliseid asju. Pannakse termokahanev. Ja uut ferriiti pole ka vaja. Lõika vana välja ja pane uuesti juhtme peale. Alla ja peale jällegi termokahanevat rüüži.

                  Ja võibolla leiad kuskilt isegi uue toitepistiku

                  Comment


                    #10
                    Vs: aeglaselt tahkuv tina

                    Esmalt postitatud ketas poolt
                    Isoleeriga ei tehtagi selliseid asju. Pannakse termokahanev. Ja uut ferriiti pole ka vaja. Lõika vana välja ja pane uuesti juhtme peale. Alla ja peale jällegi termokahanevat rüüži.

                    Ja võibolla leiad kuskilt isegi uue toitepistiku
                    ok, lõikasin kaabli vahetult peale ferriitsilindrit pooleks ning seejärel lõikasin ferriitsilindri kummist isoleeri seest välja.

                    Mind huvitas ka see, mille jaoks see ferriitsilinder vajalik on. Kes ei teadnud, siis see vähendab kõrgsageduslikku müra juhtmetes. Ferriit peaks olema keraamiline materjal, mis hajutab kõrgsagedusliku voolu ning muudab selle soojuseks. Siiski on see soojus vaevumärgatav normaaljuhtudel. Oma olemuselt peaks siis ferriit-silinder olema sarnane induktoriga ning takistab siis kõrgsageduslike häirete pääsu arvuti emaplaadi juurde. Lihtsa ferriit-silindriga sarnaneva induktori peaks saama ka sedasi kui suvalist elektrit juhtivat traati 5-7 korda ümber juhtme keerutada. Mul sülearvuti laadijal on kusjuures selline ferriitsilinder, mis käib klõpsuga kinni, st seda saab teisaldada mõnele teisele juhtmele.
                    Küsiks vaid siia otsa, et kas see ferriit-silinder juhib elektrit(tundub nagu et ei juhiks, kuid kuidas ta siis kõrgsageduslikke impulsse hajutada saab..)?


                    Igatahes nüüd on pilt selline:


                    Selles kotis on termokahanev rüüs. Kui ma nüüd kaablid pistiku külge joodan, siis mida ma selle termokahaneva rüüsiga peale hakkan(kas seda sulatatakse?)? Sest probleem on ju selles, et minu joodetud kaablid sealt pistiku küljest murduvad varem või hiljem lahti tagasi(see on juba kahel korral eelnevalt juhtunud kui isoleeriga püüdsin tugevdada). Selle ferriit-silindri võib vist isoleeriga kinni tõmmata kaabli külge. Kuidas aga see pistik oleks kõige targem joota ning milliseid vahendeid kasutada, et see ka tulevikus vastu peaks?

                    Comment


                      #11
                      Re: Vs: aeglaselt tahkuv tina

                      pista rõngas kaablile, jooda pistik külge (korralikult! nii, et lahti ei tuleks. ei ole ju nii keeruline...) ja tõmba rüüs peale. pista halogeeni alla või puhu teda soojaõhupuhuriga (fööni pole isiklikult veel proovinud). enne võid mingi tükiga niisama proovida. hea oleks, kui ka feriit saaks omale kahaneva peale aga isoleeri võid ka toppida (kole jääb välja ainult).

                      Comment


                        #12
                        Vs: Re: Vs: aeglaselt tahkuv tina

                        Esmalt postitatud bloody-orc poolt
                        pista rõngas kaablile, jooda pistik külge (korralikult! nii, et lahti ei tuleks. ei ole ju nii keeruline...) ja tõmba rüüs peale. pista halogeeni alla või puhu teda soojaõhupuhuriga (fööni pole isiklikult veel proovinud). enne võid mingi tükiga niisama proovida. hea oleks, kui ka feriit saaks omale kahaneva peale aga isoleeri võid ka toppida (kole jääb välja ainult).
                        nii suure läbimõõduga termokahanevat rüüsi on ka olemas nagu see ferriit-silinder on(kuskil 1cm läbimõõt)? Ning kust ma halogeeni või soojaõhupuhuri osta saaksin(Tevalo otsing ei andnud nagu mõistliku tulemust)?

                        Comment


                          #13
                          Vs: Re: Vs: aeglaselt tahkuv tina

                          Esmalt postitatud m4rtin poolt
                          nii suure läbimõõduga termokahanevat rüüsi on ka olemas nagu see ferriit-silinder on(kuskil 1cm läbimõõt)?
                          Isegi sellist on, kuhu võid enda pea sisse pista.

                          Esmalt postitatud m4rtin poolt
                          Ning kust ma halogeeni või soojaõhupuhuri osta saaksin(Tevalo otsing ei andnud nagu mõistliku tulemust)?
                          Kui veidi korralikumat soovid, siis http://yeint.aspitpro.com/index.php?...23777743e046e2 , mõne odavama saad suvalisest säästupoest.

                          E:
                          viimati muutis kasutaja A.S.; 21 m 2008, 10:58.

                          Comment


                            #14
                            Vs: Re: Vs: aeglaselt tahkuv tina

                            Esmalt postitatud A.S. poolt
                            Isegi sellist on, kuhu võid enda pea sisse pista.

                            Kui veidi korralikumat soovid, siis http://yeint.aspitpro.com/index.php?...23777743e046e2 , mõne odavama saad suvalisest säästupoest.

                            E:
                            http://www.elfaelektroonika.ee/cgi-b...gi?ec=10a3b10c
                            aitäh! Seda termokahanevat rüüsi siis lihtsalt kuumutan näiteks 500C õhuvooga ning rüüs tõmbub selle peale kokku? Ning kas on mõtet mitu kihti panna?

                            Lisaks veel seda, et kui ma hakkan sellisele libedale pinnale jootma, kas siis tasub ennem liivapaberiga natuke pinda karedamaks muuta? Või kuidas tina kõige paremini sellise libeda metalli külge jääks?

                            Comment


                              #15
                              Vs: aeglaselt tahkuv tina

                              Soojenda tavalise tikutulega.
                              Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

                              Comment

                              Working...
                              X