Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

LED-id valgustina saun, dušširuum

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    LED-id valgustina saun, dušširuum

    Remont saunas käsil ja uusi valgusteid vaja, mõnes ruumi osas kõrgus madal seepärast uuriks võimalust ja teiste kogemusi led-ide kasutamisel valgustitena? Milliseid led-e kasutada, kui palju m2 kohta, kas saab ka sooja valgust st. ei soovi sinakat valget.
    "Computers in future may weigh no more than 1.5 tons."(Popular Mechanics, 1949)

    #2
    Vs: LED-id valgustina saun, dušširuum

    lambipoodides müügil ka spetsiaalsed saunavalgustusekomplektid. nii et soovitan neid uurida. muidugi on ka elfas isegi olemas - küll välisvalgustuseks, seega valgussoojuse kohta ei oska öelda: http://www.elfaelektroonika.ee/cgi-b...rtnr=33-026-01
    hei.. HEI. paha koer.. too kohe tagasi

    Comment


      #3
      Vs: LED-id valgustina saun, dušširuum

      hoiatan ette, et lavale valgusdioode(LEDide) panek ei ole hea mõte, kuna nende iga jääb seal temperatuuri tõttu lühikeseks. muudesse ruumidesse pole probleem
      laes võtavad vähe ruumi ka süvistatavad halogeenid. muidugi võib viimaste asemel kasutada ka energia kokkuhoiu mõttes sama sokeldusega sooja valgusega dioode. soe valgus jätab mulje, nagu valgust oleks vähem. ma ei tea, kas see ka tegelikult nii on, aga vähemalt tundub nii
      head ühtlast sooja valgust saab ka dioodidest moodustatud lattidega. nt www.saunaauto.ee (tutvustus) on mõned valgustusnäited kasutusel. seal on küll vist kasutusel külmad latid, aga neid on ka sooje saadaval
      diooditräni on omajagu www.ledproff.ee saadval. ise olen üht-teist sealt hankinud. minu teada peaks neil ka valguslatte saadaval olema, aga 100% kindel ei ole
      Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

      Comment


        #4
        Vs: LED-id valgustina saun, dušširuum

        ledprofis kirjas:

        Saunaruumides aga oleks otstarbekam kasutada LED-valgustite asemel fiiberoptikat.

        tee omad järeldused.

        ega jah, niiskus ja temperatuur on yhed kurjad asjad. Sooje merevaigu lede oli ka spioonipoes.
        Erilahendused.
        PS või mail.

        Comment


          #5
          Vs: LED-id valgustina saun, dušširuum

          Esmalt postitatud reuter poolt
          ...soe valgus jätab mulje, nagu valgust oleks vähem. ma ei tea, kas see ka tegelikult nii on, aga vähemalt tundub nii...
          On jah nii. "soe" valgus on nö. tavaline pirni valgus mille värvitemperatuur jääb VIST midagi 2000k kanti. (võin vabalt eksida natuke). Sellise värvitemperatuuri juures on aga valgusvoog väiksem kui kõrgema värvitemperatuuriga lambil. Kõige suurem valgusvoog on 4100k juures. Sealt edasi hakkab jälle langema. 4100k on siis xenon pirni valgus näiteks. 5500k on täiest puhas valge.

          Samas ma eitea kas see valgusvoo teooria led'ide puhul paika peab, aga xenon pirnidega on see küll nii.

          Ja ledid lähevad kuumaga läbi jah kahjuks, mul olid autol gabariidid ledideg asendatud, kestis vast kuu vms, peale seda hakkas vilkuma.

          Comment


            #6
            Vs: LED-id valgustina saun, dušširuum

            Kas sutos pole mitte põhjuseks niiskus? Ja ehk ka see, et LEDidele pannakse liiga väike eeltakisti (kui üldse)?
            Need läbipõlenud lisastopptuled, mida olen näinud, olid küll niiskuskahjustusega.
            - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
            - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

            Comment


              #7
              Vs: LED-id valgustina saun, dušširuum

              noh pmst ei pea leiliruumi lambid üldse mitte laes olema, võivad ka keset seina, või lava all olla, seal on aga tepmeratuur oluliselt madalam.

              Comment


                #8
                Vs: LED-id valgustina saun, dušširuum

                Esmalt postitatud felch poolt
                Kas sutos pole mitte põhjuseks niiskus? Ja ehk ka see, et LEDidele pannakse liiga väike eeltakisti (kui üldse)?
                Need läbipõlenud lisastopptuled, mida olen näinud, olid küll niiskuskahjustusega.
                No vot ei oska öelda. Sees olid nad mul suvel, ehks öösel ikka on niiskust ka. Samas seal xenon pirni kõrval läheb asi suht kuumaks kah. Võib ka mõlema koosmõju olla ju.

                Comment


                  #9
                  Vs: LED-id valgustina saun, dušširuum

                  kui just mingid radikat nõudvad dioodid ei ole, siis kuni 60 kraadini peaks suht ohutu olema. võimsusdioodidel võib juba soojuse hajutamiseks suuremat radikat vaja minna
                  Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

                  Comment


                    #10
                    Vs: LED-id valgustina saun, dušširuum

                    üllatus, toodetakse LEDe ka 230VAC-le:
                    http://www.seoulsemicon.com/en/product/prd/acriche.asp

                    Comment


                      #11
                      Vs: LED-id valgustina saun, dušširuum

                      No kui "sooja" valgust taga ajada siis ikka hõõglamp. Võid ju näiteks 3 halogeeni jadasse panna - tekiks väga sume valgus ja temperatuur jääks madalamaks.
                      Samas tüüplahendusena pannakse puitrestiga varjatud "kolhoosnik", lava alla ja ongi olemas.
                      -

                      Comment


                        #12
                        Vs: LED-id valgustina saun, dušširuum

                        ega see siire sealt seda 230V peale nagunii ei saa. mul on 12V diood, mis käib auto salongivalgustuseks. originaal näeb välja nagu suur sular(keskelt klaas, otsad metallist), dioodil, õigemini topeltdioodil, on ikka plastik ümber. kui selle dioodi sisse täpsemalt piiluda ja talle ka ca 1mA jagu voolu peale anda, siis on näha, et tegelikult sees on tal 6 siiret. esiteks on nad paarideks ühendatud ja seejärel need paarid kolmesesse jadasse. kestas on peidus veel kummagi dioodi jaoks 34 oomi(2x 68 oomi smd)eeltakistus. mõõtmisel jäi mõlemale dioodile peale ca 9V. kuna dioodis sees on 3 siiret jadas, siis igaüks saab peale ca 3V, mis ongi tegelikult normaalne.
                        http://www.ledproff.ee/index.php?pag...emart&Itemid=3 siin on sees ka nagu üks diood, aga ilmselt on samamoodi tegemist mingi dioodijadaga. ca 70 dioodi, siiret, igaüks tiba alla vati ja ongi 50W koos. ma olen seda dioodi lähedalt näind, see on mingi ca 4*5cm latakas

                        kusjuures see kolhoosnik on suht hea variant, sest kuumust selle kest ei karda. isegi lae serva paigutatuna olen neid näinud. 25W "sitikasilm" sees ja kärab küll. palju sinna lavale seda valgust ikka vaja on, teeb inimesed muiduumbes häbelikuks
                        Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

                        Comment

                        Working...
                        X