Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Helikaardi toide

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Helikaardi toide

    Lootuses läptopist pisut paremat saundi kätte saada kui sisseehitatud kaart seda võimaldab, ostsin USB helikaadi Creative Soundblaster Connect. Tulemus - muidu päris kena, aga mingitel hetkedel heli hakib. Proovisin lauaarvuti külge ühendada - seal töötas ideaalselt.

    Viga tundub olevat läppari USB puudulikus toites - heli hakib muuhulgas alati siis, kui toitejuhe külge/lahti ühendada.

    Mõtlesin siis probleemi nii lahendada, et valmistan eraldi toiteallika, mille ühendan helikaardi ja läptopi vahele, USB infosignaali laseks takistamatult läbi, toide tuleks väljast.

    Enne kui tegutsema asun küsin igaks juhuks targematelt, et kas minu oletused võiksid paika pidada ja kas selline vidin lahendaks probleemi (ilma uusi probleeme tekitamata )?
    Või järsku on keegi midagi sarnast poes müügil näinud?

    #2
    Vs: Helikaardi toide

    Kõik võimalik kuid ei usu et toite pärast hakib, ikka tarkvara ei jõua datat seadmeni vajaliku ajaga kirjutatud ja pannakse pause vahele. On endal kah üks (vist creative) usb helikaart (millel arvuti ja kaardi vaheline kanal oli 24 bitti 96khz) sama jama et läpakas hakkas hakkima, kui arvuti pidi midagi natukenegi muud tegema. Ostsin teisi vähemtuntud helikaarte, ja järgmistega pole seni sama probleemi kohanud, töötavad tõrgeteta.

    Et toitejuhet liigutades probleem võib tuleneda sellest, et toidet liigutades teeb arvuti prose korraks midagi muud, paneb põlema-kustutab laadimise tule, lülitab sisse-välja laadimise, mida iganes. Seetõttu ei jätku aega helikaardi jaoks.

    Comment


      #3
      Vs: Helikaardi toide

      Läpatsil ikka USB2? Proserammu ja mälu piisavalt?
      USB1.1'ga windoosa all kah kunagi hakkis, samas aga Linuxi (Fedora Core mingi vanem) töötas perfektselt.
      Kolakoguja

      Comment


        #4
        Vs: Helikaardi toide

        No prose on 2,0GHz Turion, kahe tuumaga, mälu on 2GB, kõike seda tarbimas Vista... nii uutel arvutitel peaks USB ikka 2.0 olema? Lauaarvutis (kus asi töötas) on 2GHz Athlon 64, üks tuum ja mälu 1GHz, WinXP.

        Kui asi ikka toites siis järsku prooviks nii et üks USB kaabel ja toitesoonte vahele kondekas...? Teisest küljest muidugi oht midagi kogemata tuksi keerata....

        Muide see hakkimine on üsna tagasihoidlik, vaikselt kõlaritega kuulates ei tarvitse alati märgata, kõrvaklappidega oli palju rohkem tunda. Mis iseenesest ei välista et asi tarkvaraline võiks olla.
        viimati muutis kasutaja MarkoE; 20 m 2008, 18:44.

        Comment


          #5
          Vs: Helikaardi toide

          Kõige lihtsam on osta USB hub, millel on oma toide, ei ole mingit leiutamist ja piixukeeramis ohtu.

          Comment


            #6
            Vs: Helikaardi toide

            Ma esimese hooga selliseid hube ei leidnud, aga midagi ikka on. Proovin mõne ära... targem kui ise midagi nikeradama hakata.

            Comment


              #7
              Vs: Helikaardi toide

              Panen panuse sellele, et usb hubist ei muutu midagi.

              Pigem on antud arvuti USB stäkk kalane. Võib-olla aitab tüürelite vahetus.
              If you think education is expensive, try ignorance.

              Comment


                #8
                Vs: Helikaardi toide

                Panen ka manuse sellele, et kräpplabsi kaart koos tüürelitega tuleb võimalikult kaugele visata.

                Comment


                  #9
                  Vs: Helikaardi toide

                  Panen panuse sellele, et usb hubist ei muutu midagi.

                  Pigem on antud arvuti USB stäkk kalane. Võib-olla aitab tüürelite vahetus.
                  Panen ka manuse sellele, et kräpplabsi kaart koos tüürelitega tuleb võimalikult kaugele visata.
                  Okei, võtan arvesse. Vaatan asja veel üle, järsku ikka saab mingeid settinguid kuskil muuta. Driverid on kõige uuemad, aga proovin Vista standarddriverid ka ära.

                  Comment


                    #10
                    Vs: Helikaardi toide

                    Lase XP peale ja kõik töötab. See va vista ongi su resursi neelaja, vahet pole palju sul neid GHz ja Mb on vista kasutab need kõik ära sul ja ei jäta midagi vabaks. Kui tahad masinat vista välimusega tõmba xp jaoks crystalXP pack (freeware)ja asi näeb välja nagu vista, installer kõigest 20 mega kanti. Usu XPga töötab ka 3 sellise usb helikaartiga;
                    Probleem pole rauas vaid softis. Ma ei saa aru miks kõik seda vistat fännavad. Ise ei leidnud sealt küll midagi muud vägevat peale masina jõudluse mõtetu raiskamise. Ükski teine service või driver EI oma vesta iluvidinatest ja muust jurast kõrgemat prioriteeti. Seega kui su ehlikaart nõuab su läpalt datat juurde sest ta fifo on madal siis ei saa ta enne midagi kui kõik kellad ja vlied on värskendatud. Toite juhtme taha ühendamine tekidab eventi systeemis mis annab teada vistale et olema aku/võrgu toitel. Ja kuna see on vista protsess siis nagu mainisin pole su usbi vidinal sel ajal lootustki midagi saada. Lükka mõni raskem vistase integreeritud vidin käima ja pakun et su heli hakib.
                    Loodan et see seletas ja loodan et inimesed õpidav et uus pole alati hea.
                    Kurb aga reaalsus.
                    Modelleerimises ja tootmises kehtivad:
                    1. Avariikindel vooluring lühistab kõik teised.
                    2. Transistor, millel on kiiresti toimiv kaitse, säästab kaitset, sulades kõigepealt ise.

                    Comment


                      #11
                      Vs: Helikaardi toide

                      Leidsin lõpuks enamvähem lahenduse. Ja tegelikult oleks teinekord kaval kohe Google't kasutada

                      Kirjutan igaks juhuks täpsmalt ka, järsku kellelgi veel selline jama. Probleem on suurel osal Delli läpparitel, millel on Windows Vista, põhjuseks on mingit moodi Wireless. Nimelt kui vajutada WiFi võrkude aknas refresh nuppu, siis hakib heli alati, automaatselt toimub see refresh iga teatud perioodi jooksul ja sellest tulenevalt ka hakkimine. Mina lahendasin selle nii: 1) uuendasin Wireless driverid ja 2) lülitasin Wirelessi seadetes välja 802.11a riba välja

                      Ja ongi korras

                      Comment


                        #12
                        Vs: Helikaardi toide

                        Pisipehme palju õnne, paneme neti kinni et saaks musa kuulata, varsti peab filmi vaatamiseks kas pildi või heli välja lylitama et vähemalt 1 töötaks.
                        Ma surfan netis lahti 10+ akent, Kuulan musa, Kütan Terminali USB to RS485 converteriga üle USBi 2M/s, + 4 USB to RS232 adapterit, Lisaks kompileerin xilinx ise tööriistadega, + veel n resusrsinäljast asja. On mul server? Ei ole
                        kõigest pool su masina andmetest ja ei khaki miski. Sry aga maru vihale ajab kui reklaamitakse ja myyaxse asja mis on S*** , poolik töö aga juba massmüügis.
                        Teinud siis vähemalt korralikutl.
                        Ma ei viitsi jahuda enam sel teemal, exks igayks teab kas laseb petta ennast.
                        Modelleerimises ja tootmises kehtivad:
                        1. Avariikindel vooluring lühistab kõik teised.
                        2. Transistor, millel on kiiresti toimiv kaitse, säästab kaitset, sulades kõigepealt ise.

                        Comment


                          #13
                          Vs: Helikaardi toide

                          Esmalt postitatud murphy poolt
                          Pisipehme palju õnne, paneme neti kinni et saaks musa kuulata, varsti peab filmi vaatamiseks kas pildi või heli välja lylitama et vähemalt 1 töötaks.
                          Ma surfan netis lahti 10+ akent, Kuulan musa, Kütan Terminali USB to RS485 converteriga üle USBi 2M/s, + 4 USB to RS232 adapterit, Lisaks kompileerin xilinx ise tööriistadega, + veel n resusrsinäljast asja. On mul server? Ei ole
                          kõigest pool su masina andmetest ja ei khaki miski. Sry aga maru vihale ajab kui reklaamitakse ja myyaxse asja mis on S*** , poolik töö aga juba massmüügis.
                          Teinud siis vähemalt korralikutl.
                          Ma ei viitsi jahuda enam sel teemal, exks igayks teab kas laseb petta ennast.
                          Läptope müüakse teatavasti koos opsüsteemiga. Suhteliselt raske on opsüsteemi ise nägemata selgeks teha, kas ta on hea või halb, seda enam et märkimisväärne osa kommentaaridest on lihtsalt läbimõtlemata hala. Iseenesest pole XP installimises midagi keerukat, aga minu puhul see ei tasu ennast ära. Muidugi on Vista kohmakas, sellest ma olen ammu aru saanud, aga siiani pole ma piisavalt põhjust leidnud, et võtta ette kogu seda jamamist mis kaasneb opsüsteemi uuesti installimisega.

                          Comment


                            #14
                            Vs: Helikaardi toide

                            Viimaseaja laptopidega on juba enamasti nii, et sinna MS XP võid küll peale installeerida aga kas õnnestub saada raudvara jaoks kõiki vajalikke ajureid, see on juba iseasi. Nimelt ei ole enam võimalik viimastel kuudel valmistatud sülearvuti mudelitele saada tootja kodulehelt kiibistiku, heli, graafika, Wifi jne. XP, Win2000 draivereid ja hädakorral olen kasutanud analoogse kiibistikuga lauaarvutite omasid, milledele eelpool nimetatud draivereid veel tehakse ja siis katse ekse meetodil neid peale proovinud ajada. Mida aeg edasi seda väiksem tõenäosus on Vistast pääseda, uskuge mind. Üks võimalustest oleks XP`le truuks jääda sedasi, kui hakata ise draivereid kirjutama või siis muuta oma harjumusi ja minna nt. üle Linuxile (Ubuntu). Olen siin viimaselajal täitsa hädas klientidega, kes tulevad oma uhke uue läppariga ja soovivad tagasi operatsiooni süsteemiks XP, põhjuseks see, et ei saa mitut proget korraga käitada ning kõik pidevalt hangub ja kakub. Alati ei ole ka 4GB muutmälu lahendus sellises olukorras, kuna siis juba tavaliselt jääb piiravaks sõlmeks prose ja kiibistiku jõudlus. Olen kliendi soovi korral Vistal kõik kellad ja viled tavaliselt ära keelanud, siis on juba enamvähem töötada raaliga, kuid mõnigas osas annab ikka soovida.

                            Comment


                              #15
                              Vs: Helikaardi toide

                              nii et Panustage alati pisipehme bugisusele ja te ei eksi

                              Comment

                              Working...
                              X