Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Soovitage robot kit algajale

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Soovitage robot kit algajale

    Tere

    Soovitage algajale sobiliku robot kitti. Ise vaatasin neid kahte. Kas neile on võimalik lisaandureid jms asju peale panna? Näiteks lauale liikuma, et maha ei kukuks.

    Robot car
    Frog
    Sõidavad põrandal ja kui kuskile vastu lähevad siis keeravad. Tahaks midagi sellist teha, mis enne seina vmt juba keeraks, et ta kuskile vastu põrkama ei peaks.

    Foorumist leidsin, et algajale väga hea on Picaxe. Kahjuks pole neid Eestist kuskilt võimalik tellida, lisaks kasutab asi oma keelt. Programeerimine pidi aga maru lihtne olema. Siiski sooviks vast C-s asja teha, pole küll C-ga väga sinapeal aga eks siis saabki veidi harjutada ja tulevikus võib sellest rohkem kasu ka olla.


    Ette Tänades
    Mart

    #2
    Re: Soovitage robot kit algajale

    Äkki alustad enne lihtsalt mikrokontrolleri prgrammeerimisest. ostad selle valge proto laua (misiganes selle nimi ELFAs on- breadboard vmt). Paned sellega mingid LEDid vilkuma. pärast ehitad omale mingi roboti laadse asja juba.

    Ise soovitaks alustada AVR'ga (Kui sulle C meeldib)

    Kui aga mingi põhjusel PICi kasuks otsustad, siis mul on ühe väga hasti disainitud pisiroboti trükkplaat ja korpuse jupid olemas. E siis ostad külge mootorid ja täidad trükkplaadi komponentidega ja minek. Väga 5 (ka ise osalesin mingil määral disainis seega natuke reklaamin ka )
    tegemist siis http://www.blueroomelectronics.com/ lehel näha oleva Inchworm robotiga (esilehel on pilt).

    Comment


      #3
      Vs: Soovitage robot kit algajale

      Kusjuures koolis sai AVR ATSTK500 plaadil neid LED-e erinevat viisi põlema ja kustutama pandud. C-d siiski väga hästi ei oska, õpetaja abiga sain hakkama.

      SIMATIC S7-200 sai üks mootor ühte-/teistpidi ja viitega tööle pandud. Selle progemine on hea, tõstad aga neid ikoone sinna kuhu vaja ja kirjutad õiged nimed ning töötab.

      Kui aga mingi põhjusel PICi kasuks otsustad, siis mul on ühe väga hasti disainitud pisiroboti trükkplaat ja korpuse jupid olemas. E siis ostad külge mootorid ja täidad trükkplaadi komponentidega ja minek. Väga 5 (ka ise osalesin mingil määral disainis seega natuke reklaamin ka )
      tegemist siis http://www.blueroomelectronics.com/ lehel näha oleva Inchworm robotiga (esilehel on pilt).
      Tundub huvitav, palju seliine asi maksaks? Basicuga tuleb koodi kirjutada? Pole sellega kahjuks üldse kokku puutunud.

      Comment


        #4
        Re: Vs: Soovitage robot kit algajale

        koodi kirjuta kuidas iganes. peal on tavaline PIC. e siis progre kasvõi C's.

        Asja müüks sulle sümboolse koidula eest (trükkplaat ja korpus). Ülejäänud jupid pead ise muretsema.

        Comment


          #5
          Vs: Soovitage robot kit algajale

          Esmalt postitatud bloody-orc poolt
          Asja müüks sulle sümboolse koidula eest (trükkplaat ja korpus). Ülejäänud jupid pead ise muretsema.
          Palju umbkaudu ülejäänud jupid maksma läheks?
          Mida sinna üldse vaja veel oleks?


          Mingi täiskomplekt, mida ise kokku panna saaks, oleks parem vist. Hiljem kui huvi alles siis mõtleks ise juba midagi välja ja ehitaks 0-ist valmis.

          Comment


            #6
            Vs: Soovitage robot kit algajale

            Aga äkki proovid hoopis Lego roboti komplekti?

            Paistab päris võimas.
            Olen mõningates Tallinna poodides seda müügil näinud.
            Äkki Tartu kaubamajas on ka?
            MINULE EI MEELDI KUI MÕNINGAD ISIKUD MINU POSTITUSI MUUDAVAD,
            KUI POSTITUS EI SOBI SIIS PALUKS SEE KUSTUTADA !

            Comment


              #7
              Vs: Soovitage robot kit algajale

              Esmalt postitatud klm poolt
              Aga äkki proovid hoopis Lego roboti komplekti?

              Paistab päris võimas.
              Olen mõningates Tallinna poodides seda müügil näinud.
              Äkki Tartu kaubamajas on ka?
              Võimas aga ilmselt ka väga kallis. 250 dollarit jäi googeldades silma.
              Siis kui Tartus elasin, kaubamajas ei pannud sellist asja tähele. Vahest saab Tartus läbi sõita eks siis uurib aga kardan, et hind k'ib mulle üle jõu.

              Profiilil oli regamise ajast vale asukoht jäänud

              Mida muidu nendest arvate? On keegi omanud või tegelenud, saab neid vajadusel natuke edasi ka aretada, lisasensorid jne?
              Robot car
              Frog

              Comment

              Working...
              X