Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Telerile valgustus

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Telerile valgustus

    Tere tehnikud jm.,
    jutt järgmine, et olen viimasel ajal huvi hakanud tundma
    oma televiisorile paneeli tagumisele poolele valgustuse lisamisest.
    Idee pärineb Philippsilt ambilight funktsiooni näol.
    Seni olen suutnud realiseerida oma visioonist led valgustiteteleri taha ühendamise näol, mis töötavad eraldi lülitiga.
    Pead olen murdnud siin ja seal - kasu ei mingisugust.
    Soov on ühendada need valgustid teleri (toiteplokis) asuva plaadiga vms. mis organiseerib pikslite värve.
    Tarvis on saavutada tulemus (ambilight kodusel teel) mis juhiks RGB valgustile vastavast ekraani välimisest äärest signaale, et kõneall olev valgusti põleks sama värvi, mis ekraani äärmiseim pikslite rida.
    Jutt pikk ja segane, aga kui kellelgi on mingit infot minu aitamiseks olen lahkesti nõus kuulama, proovima.
    Ette tänades.

    #2
    Vs: Telerile valgustus

    Kusjuures olen isegi mõtteid mõlgutanud sel teemal, ja arvan järgmist:
    1)tuleb selgeks teha, mis värvi enam mingil ajahetkel nähtavas pildis eksisteerib (R, G, B), (seega dekooder vms);
    2)teleka tagune "ala" tuleb katta punaste, rohelist ja siniste valgusallikatega (LED vms);
    3)juhtplokk peab hetkepildi valdava värviosaluse valgustusse koos erinevate aja-delaydega üle kandma.

    Asi peaks välja kukkuma siis nii, et kui pildil näed suht suures plaanis päikeseloojangut, siis enamus on punane ja telku tagant kumab mingi aeg punakat tooni. Väga flashimiseks minna ei tohi, siis ei saa lihtsalt telerit vaadata.

    Arvan, et ehk kuidagi niimoodi võiks ka asi töötada.

    PS! Muidugi ka http://www.google.com/search?q=diy+ambilight&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:en-USfficial&client=firefox-a
    annab yhtteist tegemistest-toimetustest teada

    Näiteks:
    http://yasmina.vox.com/library/post/...ambilight.html
    Erilahendused.
    PS või mail.

    Comment


      #3
      Vs: Telerile valgustus

      Tänud, asjaliku vastuse eest.
      pealiskaudsel uurimisel leidsin ka vajalikku infot.
      Uurin seda hiljem veel.
      Tänud W@ldur!

      Comment

      Working...
      X