Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Veekahjustuse ennetamine. Küsimus ka mp3 kohta

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Veekahjustuse ennetamine. Küsimus ka mp3 kohta

    Pisike küsimus selle kohta, et kas tohib lakkida selliseid asju nagu mobiiltelefonid, mp3-pleierid...jne seestpoolt, nende plaate, kus on kiibid ja muud pisidetailid.

    Seda hakkasin mõtlema sellepärast, et alati on probleeme niiskust saanud telefonidega ja kui on liiga palju ära oksudeerunud, siis ei saa ju midagi päästa. kui nad oleks veekindla materjaliga ära kaetud (välja arvatud ühendusklemmid, sest need peavad olema avatud), siis oleks pärast veega seotud õnnetusi palju lihtsam puhastada (ainult kontaktid) ja mikroskoopilised rajad, mida niikuinii ei saaks taastada, jääksid terveks.

    Ma tean, et võimsa tehnikaga nii teha ei saaks, see lakk sulaks ära, sest kuumus on suur ja nad vajavad jahutuseks õhku, aga telefonid ja pleierid ei kuumene minu teada niimoodi, sellest ka see küsimus, et kas õhu juurdepääs on peenele elektroonikale vajalik, kas nende katmine veekindla elektrit mittejuhtiva materjaliga kahjustab nende töövõimet?
    viimati muutis kasutaja onks; 18 m 2008, 10:55.
    Kui Midagi Teha, Siis Tuleb Seda Ikka Korralikult Teha

    #2
    Vs: Veekahjustuse ennetamine. Küsimus

    ei kahjusta. paraku veekahjustused ei piirdu alati oksüdeerumisega. puhta destilleeritud veega pole hullu miskit, aga tavaliselt satuvad sellised asjad ikka kuskile "tavavette", kus on alati mingid lisandid, mis põhjustavad vee elektrijuhtivust. tihtipeale see elektrijuhtivus just nende vabaks jäetud klemmide kaudu miskit nahka keerab: tekib ühendus mingite klemmide vahel, kus see kindlasti olema ei peaks, ja mõnikord ei pea komponendid sellele vastu
    Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

    Comment


      #3
      Vs: Veekahjustuse ennetamine. Küsimus ka mp3 kohta

      Muutsin natuke ka teemat, et mitte uut teha. Selle vana mp3-e teen igaks juhuks niiskuskindlamaks, sest see hakkab palju aega väljas veetma.

      Et selline asi kui palju võib pinge mp3-el kõikuda, ette on nähtud 1,2-1,5v patakatele, aga mul on plaanis see UPSi aku külge ühendada. Pinget kavatsen küll alandada aga oleks vaja teada ka kui suur pinge on sellel max, et mitte maha põletada. miinimum pinge saan ise teada- siis kui enam ei tööta

      Tekib kindlasti selline küsimus, et milleks ühendada väikest mp3-e suure UPSi akuga. Seletan lühidalt:UPSi aku küljes on juba automakk ja autokõlarid ja ka enamvähem korralik korpus ning lisanupud ja ka sang, et seda mugav tassida kohta kus puudub elekter ja muusikat vaja, ühesõnaga homemade "boombox". Kui ma sain endale mp3 pleieri millel puudus tagumine korpus, (see kus patarei käib), siis mõtlesin, et see kõlbab aint selle kaadervärgi külge.
      Kui Midagi Teha, Siis Tuleb Seda Ikka Korralikult Teha

      Comment


        #4
        Vs: Veekahjustuse ennetamine. Küsimus ka mp3 kohta

        Kas nüüd just lakkida... mina kasutan pikemat aega välistingimustes elektroonikale Motipi profiseeria silikoonõli aerosoolina, kui töötab autos siis ka mujal. Paljud on peljanud seda, eriti kohtades kus sagedustega tegu kuid 5GHz tehnika töötab muretult juba aastat kolm sellise kaitsega ning näeb välja nagu uus, samas on 24/7/365 mastis töötamas...
        Ainsad miinused - palju lasta siis tilgub ja iseloomulik lõhn ca 4-5 tundi katmise järel. Seega lased ära tilkuda ja tuulduda.
        Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
        Konfutsius

        Comment


          #5
          Vs: Veekahjustuse ennetamine. Küsimus ka mp3 kohta

          aerosoolina on olemas "Plastik 70" pole just mingi ulme asi, aga väidetavalt kaitseb lahjemate aluste ja hapete vastu, küllap siis ka vee vastu

          selle toite võid teha kahe dioodi peale, mis moodustavad stabika või siis nt lm317 kivi peale. tarbimine peaks tal suht pisike olema, seega suuri probleeme selle toitmisega ei tohiks olla.
          Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

          Comment


            #6
            Vs: Veekahjustuse ennetamine. Küsimus ka mp3 kohta

            Seda UPSi akut laen ma 14,5 voldise pingega, laadimise lõpetan siis kui pinge on kuskil 12.5v juures, kui ma peaks selle 13voldini laadima kas siis see ohustaks ka mp3-e, sest mida suurem on pinge aku klemmidel seda suurem on see ka mp3 klemmidel. Kui palju võib sellisesse asja üldse pinget anda?
            Sellest dioodi stabikast sain ma muidugi aru, varsti proovin järgi.
            viimati muutis kasutaja onks; 18 m 2008, 22:50.
            Kui Midagi Teha, Siis Tuleb Seda Ikka Korralikult Teha

            Comment


              #7
              Vs: Veekahjustuse ennetamine. Küsimus ka mp3 kohta

              Esmalt postitatud OSX poolt
              Ainsad miinused - palju lasta siis tilgub ja iseloomulik lõhn ca 4-5 tundi katmise järel. Seega lased ära tilkuda ja tuulduda.
              Miks mul on tunne, et ca 4-5tunnise katmise järel iseloomulik lõhn ja tilkumine imelik on?

              Kurat, mingis anektoodirubriigis loen seda või???
              Näen seda lakkimist ja kastmist ja kogu elektroonikatööstuse kammajaad iga jumala päev. Ja ei tundu imelik!

              Comment


                #8
                Vs: Veekahjustuse ennetamine. Küsimus ka mp3 kohta

                Esmalt postitatud tcumen poolt
                Miks mul on tunne, et ca 4-5tunnise katmise järel iseloomulik lõhn ja tilkumine imelik on?

                Kurat, mingis anektoodirubriigis loen seda või???
                Näen seda lakkimist ja kastmist ja kogu elektroonikatööstuse kammajaad iga jumala päev. Ja ei tundu imelik!
                Ok sõnastan siis nii - ainsad miinused: kui palju peale pihustada siis tilgub ning iseloomulik lõhn kaob 4-5 tunni möödudes peale pihustamist.
                Ehk oli vähem imelik...

                Selliselt töödeldud Edimaxi AP töötas ilma kestata 3cm vee all pool päeva, siis hakkas hale ja võtsin välja...
                Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                Konfutsius

                Comment


                  #9
                  Vs: Veekahjustuse ennetamine. Küsimus ka mp3 kohta

                  Esmalt postitatud onx15 poolt
                  Seda UPSi akut laen ma 14,5 voldise pingega, laadimise lõpetan siis kui pinge on kuskil 12.5v juures, kui ma peaks selle 13voldini laadima kas siis see ohustaks ka mp3-e, sest mida suurem on pinge aku klemmidel seda suurem on see ka mp3 klemmidel. Kui palju võib sellisesse asja üldse pinget anda?
                  Sellest dioodi stabikast sain ma muidugi aru, varsti proovin järgi.
                  laadimine tuleb lõpetada, kui pinge aku klemmidel on 14,5. tühijooksul hoiab selline aku mõnda aega üle 13V pinget. 24h möödudes langeb täis aku pinge 12,7...12,9V-ni. aku laetust on hea kontrollida, kui aku ja laadija vahele ühendada takisti, läbi takisti peaks aku klemmidel jääma püsima pinge 13...14V. kui pinge on madalam, siis ei ole aku veel täis. pliiaku kõige mugavam laadimine on püsiva pingega: 13,5...13,9 võib olla akul pikemat aega. ca ööpäev pole hullu, kui ka klemmidele jääb kuni 14,2V, pikema aja vältel keedab selline pinge aku ära.

                  dioodstabika ja LM317 kivi puhul võid anda neile pinget rahulikult ka 24V
                  Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

                  Comment

                  Working...
                  X