Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

UPSi akult digifotoka toitmine - võimalik või mitte?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #31
    Vs: UPSi akult digifotoka toitmine - võimalik või mitte?

    uutel liitiumitel on lubatud kuni 2000 laadimistsüklit ja arvesse lähevad ka osalised tsüklid. vanematel oli lubatud tsükleid 500 kanti.
    pliiakudel tuleb auto käivitamisel keskmiselt 2 tsüklit päevas ja suurem osa akusid kestab ca 4...5a. 4*700=2800, mis on jõukohane suht odavale akule, mis ei ole tehnika viimane sõna. selle nelja aastaga ei saa ammendatud aku ressurss, lihtsalt maksimaalne vool väheneb, kusjuures mahutavusest on enamasti alles üle 50%.

    rõvedalt OT juba. lõpetaks selle vaidluse selles teemas. liitium on väga hea, aga mitte kõikjale, sest oma kapriissuses on ta tiba ohtlik ja ebatöökindel
    Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

    Comment


      #32
      Vs: UPSi akult digifotoka toitmine - võimalik või mitte?

      Esmalt postitatud reuter poolt
      uutel liitiumitel on lubatud kuni 2000 laadimistsüklit ja arvesse lähevad ka osalised tsüklid. vanematel oli lubatud tsükleid 500 kanti.
      pliiakudel tuleb auto käivitamisel keskmiselt 2 tsüklit päevas ja suurem osa akusid kestab ca 4...5a. 4*700=2800, mis on jõukohane suht odavale akule, mis ei ole tehnika viimane sõna. selle nelja aastaga ei saa ammendatud aku ressurss, lihtsalt maksimaalne vool väheneb, kusjuures mahutavusest on enamasti alles üle 50%.

      rõvedalt OT juba. lõpetaks selle vaidluse selles teemas. liitium on väga hea, aga mitte kõikjale, sest oma kapriissuses on ta tiba ohtlik ja ebatöökindel
      Ei tea, täpselt, kui usaldusväärne on see info, aga räägitakse siin 500-800 tsüklist: http://en.wikipedia.org/wiki/Lead-acid_battery

      Niipalju kui ma erinevaid aku teemalisi kirjutisi olen lugenud, on igalpool pliiaku arvatud liitiumist rohkem vastupidavaks. Mis aga puutb kapriisidesse, siis leian, et see on pigem pseudoprobleem. Jah liitiumiga ei saa nii julgelt, ümber käia, kui pliiga, kuid siiski on liitium akud ilma erilise jõupingutuseta lihtsasti kasutatavad ja mis kõige olulisem, 4 korda kergemad, kui pliiakud.

      P.S offtopic, kuid mitte mõttetu topic seega keegi võimukam tegelane võiks eraldi teemaks tõsta.

      Comment


        #33
        Vs: UPSi akult digifotoka toitmine - võimalik või mitte?

        kui teemasse tagasi tulla, siis tevalos on müügil ju väga odavaid ja universaalseid asju: http://www.elfaelektroonika.ee/cgi-b...?artnr=800-083

        Ja see täitsa toimib (laen ise sama jublakaga oma fotoka liitiumakusid, suurt akujunni pole plaanis olnud veel fotoka külge panna, kompaktsuus siiski maksab kah

        Comment


          #34
          Vs: UPSi akult digifotoka toitmine - võimalik või mitte?

          Esmalt postitatud tazavi poolt
          kui teemasse tagasi tulla, siis tevalos on müügil ju väga odavaid ja universaalseid asju: http://www.elfaelektroonika.ee/cgi-b...?artnr=800-083

          Ja see täitsa toimib (laen ise sama jublakaga oma fotoka liitiumakusid, suurt akujunni pole plaanis olnud veel fotoka külge panna, kompaktsuus siiski maksab kah
          Aastaid tagasi ostsin samasuguse asja. Loomulikult kiskusin kohe lahti, et vaadata mis kassil kõhus. Kümne minuti pärast lammutasin ta kiiresti osadeks, et ei tekiks mitte kunagi kiusatust seda koledust kasutama hakata. Võib ju autos ikka ette tulla, et vajadusel topid pesasse, kuna paremat asja pole käepärast.

          Võibolla see konkreetne isend on natuke asjalikum, aga hinna järgi otsustades ma julgen selles väga kahelda.

          Tegelikult on tore, et see fotokas sul siiski töötab veel

          Comment


            #35
            Vs: UPSi akult digifotoka toitmine - võimalik või mitte?

            Sebastian, milline siis kassi kõht välja nägi et sedavõrd kriitiline oled? Või milline peaks see sisu välja nägema et julgeksid autos kasutada?
            Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
            Konfutsius

            Comment


              #36
              Vs: UPSi akult digifotoka toitmine - võimalik või mitte?

              Kassi kõhus oli transistorit meenutav markeeringuta asjandus. Võimalik, et pingestabilisaator, mingi LM317 väiksem vend (ilma jahutuseta!), aga mõõtes näitas siiski justkui transsi. Lisaks rida takisteid. Purjus hiinlase poolt joodetud vist. Ja kogu lugu. Ei ühtegi siluvat kondekat, muust rääkimata. Väljundpinged erinesid lülitil märgitust üsna palju. Lüliti enda konstruktsioon alla igasugust kriitikat. Ime, et üldse koos seisis...Mingit kaitset meenutavat asja polnud (enamasti 12V->*V auto pingeregulaatoritel siiski on), kas loodeti selle transistori-pingeregulaatori sisemisele lühisekaitsele, ei oska öelda.

              Tõesti, võibolla antud isend on mõnevõrra parem, aga digifotoka (mille hind võib olla 1000...10000 krooni) külge ma poleks seda mingil juhul pannud. Kusjuures see jubin oli minul isegi vist 2x kallim, kui Elfas. Täpselt enam ei mäletagi.

              Edit: ma eelistaksin siiski impulss-stabilisaatorit. Näiteks Ericssoni ja Nokia pingemuundurid on seni suhteliselt kvaliteetsed tundunud. Neist esimesel (üks Ericssoni oma, mille lahti võtsin) oli kogu elektroonika mahutatud sigaretisüütaja pistiku korpusesse. Lisaks üllatavalt keerukale skeemile olida ka eraldi pisikesed potekad pinge ja voolu reguleerimiseks. Joodetud väga soliidselt.

              Muidugi kõike s...a võib saada, aga liiga odav junn on natuke kahtlane ost ma arvan.
              viimati muutis kasutaja sebastian; 01 m 2008, 11:01.

              Comment


                #37
                Vs: UPSi akult digifotoka toitmine - võimalik või mitte?

                Mõtlen et mida seal ikka akust saadaval energial siluda kondekaga...
                Kole või mitte aga võimaldab akust otse 12V väljuvasse juhtmesse juhtida ilma tolle nn transi osaluseta - seega ohutu tegelikult (kui selliselt kasutada, nõrgapoolne trans ei põle maha ). Mul on kirjas et 300mA madalamatel pingetel koormust kannatab, tegelikuses töötavad ka 700mA tarvitavad asjakesed kenasti.
                Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                Konfutsius

                Comment

                Working...
                X