Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Elektroonikahuviliste kokkutulek 2008...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #46
    Vs: Elektroonikahuviliste kokkutulek 2008...

    Esmalt postitatud Kingpoolik poolt
    Kõik ei ela Tallinnas ja ei taha kah äkki. Eesti on meil ju nii pisike ,et ei tohiks probleeme olla. Tundub aga ,et meil on selliseid "vanakesi" kes peavad igal õhtal omal kodusel kotil lebama.

    Ja sihtkohale saab Tartust ka bussiga. Mõnisada meetrit bussijaamast Aura keskuse juurest peaaegu otse kohale(100m jalutada võibolla).

    Graafik siin
    http://www.automen.ee/data/File/37suvi.pdf
    Probleem on küll olemas - mis see kohaleronimine maksma läheb. Harjukandi inimesed arvestagu vähemalt 500 kroonise väljaminekuga . Ja seda lihtsalt transpordi peale. Kui kasutada ühistransporti.
    Edit: Mul kuluks sõitmise peale (ja enamusel kilulinna satelliitasulate elanikel) üheks otsaks miski viis tundi.
    Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

    Comment


      #47
      Vs: Elektroonikahuviliste kokkutulek 2008...

      "Lahendus" on ka olemas, vaadake kokkutulekule registreerunute nimekirja, iga aastaga aina kahaneb.

      "Kas ma pean ise maasikaid korjama, kas naad ise ei saa suhu tulla?"

      Pead jah korjama, ning kõige mõttekam on seda teha maasikapõllul mitte paekivikarjääris.

      Comment


        #48
        Vs: Elektroonikahuviliste kokkutulek 2008...

        Esmalt postitatud vtl poolt
        ...
        "Suvaline klient tänavalt" ei ole arvutiasjanduses kodus, tõenäoliselt ei taba kohe ära, et tegu on tehnilise veateate lehega ning hakkab seda läbi lugema. Sai teada, et ta on vana, loll ja pahatahtlik. Edasi ta ilmselt lugema ei hakka. Mille peale jääbki toimuvast mulje, et elektroonikahuviliste kokkutulek on selline koolis toimuv koolipoiste üritus ja paras pullitegemise pesa....
        Luban, et enam selles teemas enam sõna ei võta. Aga selle korra veel...
        Miskipärast arvan, et "suvalist klienti" kokkutulekule ei oodatagi. Las tegeleb oma suvaliste tähtsate asjadega!
        Pisike nali kuulub alati asja juurde. Ja nalja tunneb ära ka toonist. Ka "noh jobu, lasid jälle jupi läbi..." võib olla naljakas. Sõltub toonist ja kontekstist.
        Tooni järgi arvasingi, et ründasid Transi lehte. Toon oli säärane...ründav. Vabandan, kui valesti aru sain.
        Aga...vahet pole. Nagunii jääb igaüks oma arvamuse juurde, ka mina
        Muideks, paljud proffide tehtud veebilehed on maru igavad ja hallid. Sääraseid on tuhandeid kui mitte miljoneid. Minusugune amatöör ei viitsiks neil pikemalt peatuda. Amatööride värk, noh. Tõelisest meistriteosest saab ikka meister aru, teised...
        RSil oli knagi hea leht, nüüd on see paraku funktsionaalsuse minetanud. Kurjad keeled teavad, et ka ELFAl tuleb varsti siniseid LEDe ja flashi täis uhiuus leht (hirmsasti loodan, et ehk selleks ikka ei leita raha). Mitmete suurte elektroonikafirmade avalehed on täis täiesti mõttetuid "success story'sid" mis heal juhul vaid õlga kehitama ajavad. Sisu sealt kahjuks ei leia.
        Google avaleht on mõnusalt minimalistlik kuigi ka sinna on tekkinud sodi. Kuni palju pole, ei sega väga.

        OK, pikk loba sai, rohkem seda ei tule. Luban! Selles teemas...
        - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
        - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

        Comment


          #49
          Vs: Elektroonikahuviliste kokkutulek 2008...

          Esmalt postitatud felch poolt
          Miskipärast arvan, et "suvalist klienti" kokkutulekule ei oodatagi. Las tegeleb oma suvaliste tähtsate asjadega!
          Jah, "suvalist klienti vast kokkutulekule ei oota. Küll aga oodataks head lektorit, tuleva-aastast sponsorit, või muud abi. Selleks oleks kasulik, kui nii organiseerijatest kui osavõtjatest jääks kokkuvõtteks asjalik mulje.

          Esmalt postitatud felch poolt
          Muideks, paljud proffide tehtud veebilehed on maru igavad ja hallid. Sääraseid on tuhandeid kui mitte miljoneid. Minusugune amatöör ei viitsiks neil pikemalt peatuda...
          Kui mul veebilehelt on infot vaja, siis mida hallim see leht on, seda parem. "Igavad" on need lehed, millel puudub sisu ning viimast mingisuguse kõrvalise tilulilu, anekdootide ja filosoofiliste 404 lehtedega kompenseerida ei saa.

          Et Transs ennast jällegi puudutatuna ei tunneks, lisan juurde, et minu jutt käib veebilehtede filosoofiast üldiselt, mitte konkreetsest lehest.
          GSM: 5039624

          Comment


            #50
            Vs: Elektroonikahuviliste kokkutulek 2008...

            Esmalt postitatud RaunoK poolt
            Kui on raskusi kuskilt Tartusse sõita, näiteks Tallinnas. Siis võit ju teema teha variasse, et otsin inimest, kes läheb Tartusse. Kes viib mind sinna?
            Mul ei ole raskusi ka nt. Hispaaniasse sõita, kui vajadust või soovi on. Jah, Tartusse saab kasvõi hääletada, aga küsimus taandub paarile lihtsale tõsiasjale:
            1) Kui palju sinna või tänna sõit mul aega võtab?
            2) Mis see maksab (kasvõi ajaliselt)
            3) Ja kõige tähtsam - mis mind seal ees ootab.

            Esmalt postitatud RaunoK poolt
            "Kas ma pean ise maasikaid korjama, kas naad ise ei saa suhu tulla?"
            Kas see maasikate ise suhu ronimise jutt käis nüüd osalejate või hoopis organiseerijate kohta? Sobiks nagu mõlemate suhu.

            Esmalt postitatud RaunoK poolt
            Kokkutulekul võiks rääkida CD-mängijate tööpõhimõttest.
            Kokkutulekul võiks rääkida ka pesumasinate tööpõhimõttest või Ohmi seadusest, aga CD-mängija tööpõhimõtte leiab netist esimese vastusega ning ma ei usu, et neid inimesi kuigi palju on, kellele peaks seda kokkutulekul eraldi seletama hakkama. Triviaalsuste õppimine võiks jääda kooli füüsikatundi või hilisemaks kodutööks.
            GSM: 5039624

            Comment


              #51
              Vs: Elektroonikahuviliste kokkutulek 2008...

              Esmalt postitatud vtl poolt
              2) Mis see maksab (kasvõi ajaliselt)
              3) Ja kõige tähtsam - mis mind seal ees ootab.

              Kas see maasikate ise suhu ronimise jutt käis nüüd osalejate või hoopis organiseerijate kohta? Sobiks nagu mõlemate suhu.
              Eile õhtul oli TV-s pikk lugu kus räägiti ja näidati miks Tallinna inimesed olid/on parimad 1/6 planeedil.
              Ja see et Tallinnast ja maksab on ka hästi tuntud lause.
              ________________
              Aga kui see sõit on kallis ja jala tulek kulutab ära isegi raudtallaga saapad, siis kas ei võiks selliseid tutvustusi teha videokanali vahetusel.

              Kui sai IT-kolledzis natuke räägitud, siis sellest tehti seal salvestus. Kui esineda Ülikoolis mõne ettekandega, siis sellest tehakse tavaliselt salvestus.

              Kui mu mõõteriista robot teeb korra nädalas pahandusi, siis panen ma kaamera teda jälgima.

              Kas nüüd neid tõsiseid ja vajalikke ettekandeid ei oleks ka võimalik salvestada ja siis kasvõi üle neti vaadata. Näiteks ka Brüsselist.

              Mind oleks väga huvitanud probleem, mis saab täissöönud puugist, kui ta puruks litsuda. Kas järglased hävivad või ei? Vast mõni elektroonikahuviline või tema tuttav oleks teadnud vastust, news.lemmikloom on ju surnud.

              Samuti oleks olnud huvitav teada saada, miks PIC ei suuda 40-200-400 taktiga teostada alalispinge muutmist. See on küsimus ühest siinsest teemast.
              Kunagi sai 2x256 baidi peal kirjutatud OP systeem, mis tundis katkestusi ja juhtis ja testis suuri kettaid.

              Võiks arutada ka seda tinapanemist.
              Selle "koos tinapanemisega" on nii et suvel on inimesed laiali, tülikas leida ja rääkida. Aga alustuseks sellise lihtsa PIC-i plaadi (10-20 tk) tegemine peaks olema tehtav. Mu vanad töökaaslased siin teevad, vast saab jutule. Ja lõpuks mu oma freespink saab ka sellega hakkama. Aukude galvaanikat enam pole, häid freese, et teha 2 joont jalgade vahele, ka enam mitte, aga PIC-i saab ka ilma elama. Ikka lihtsam, kui universaali tinutada.

              85.-86 sai Ülikooli raamatukogus koos käidud ja vesteldud sellest, mis imeloom on PC ja kuidas seda lauale serveerida. Olid aja, võrgupistik oli suurim probleem, täheram-id oli lihtsam uued kirjutada.

              Aga nüüd võiks ka ikka mõni mees veel ASM-i või Masmi ära tunda.
              HEX koodi enam ei õpetatavat.

              ______________________________
              Maasikatest.
              Mitte ei oska öelda kas rohkem rõõmu tegi esimene maasikas metsarajalt või maasikapeenar kuu aega hiljem.

              Comment


                #52
                Vs: Elektroonikahuviliste kokkutulek 2008...

                Esmalt postitatud A.R. poolt
                Eile õhtul oli TV-s pikk lugu kus räägiti ja näidati miks Tallinna inimesed olid/on parimad 1/6 planeedil.
                Ja see et Tallinnast ja maksab on ka hästi tuntud lause.
                Offtopic: Ja Sina Alo võiksid ka oma Tartu-vs-Tallinn-kompleksist ükskord üle saada juba. Minu esivanemad on pärit Lõuna-Eestist, ma käin hea meelega Lõuna-Eestis, samuti ei ole probleemi sõita Virumaale, Pärnusse, Haapsalusse, Saaremaale, Paldiskisse või vajadusel ka kaugemale.
                Loe eelnevad kirjad uuesti läbi ja tee omad järeldused, kui oskad.

                Ma ei näinud ka Sind tulejate nimekirjas, kuigi Sinu hoov on kokkutulekule tunduvalt lähemal kui minu oma.

                Teeme kiriku keset küla (s.t. keset Tartut) - kui Sina oled laupäevasel päeval kõpsti kohal JA teed ühe asjaliku ettekande (teemasid, millel heietada Sul ju jagub ja see tuleb Sul hästi välja), siis tulen ka mina kuulama ning pakun osalejate soovi korral ka omalt poolt mõnel ülalpool lubatud teemal pisikese pooletunnise kokkuvõtte.

                Mis Sa arvad, kas teeme ära?
                GSM: 5039624

                Comment


                  #53
                  Vs: Elektroonikahuviliste kokkutulek 2008...

                  Esmalt postitatud vtl poolt

                  Ma ei näinud ka Sind tulejate nimekirjas, kuigi Sinu hoov on kokkutulekule tunduvalt lähemal kui minu oma.
                  Minu jaoks on Ülenurme Üle jõe.
                  Lootsin, et piisab, et siis kui öömaja ja särki ei taha, et siis võtta 2-3 Koidulat ligi ja sõita kohale.
                  Esmalt postitatud vtl poolt
                  Teeme kiriku keset küla (s.t. keset Tartut) - kui Sina oled laupäevasel päeval kõpsti kohal JA teed ühe asjaliku ettekande (teemasid, millel heietada Sul ju jagub ja see tuleb Sul hästi välja),
                  Ca 5 km Tartust lõuna poole.
                  Mul on selline "Iidsete aegade lood" 1,5 tundi + slaidid. Võib ka lühemalt ja natuke rohkem elektroonikasse kaldu.
                  Küsi IT Kolledzist Kaido Kikkaselt kas see sobiks, tema on seda kuulnud.
                  Aga siis oleks kena, kui oleks videoprojektor. Kui seal pole, siis läheb kiireks.

                  Kui ei sobi, võib rääkida freesitud plaatidest ja PIC-idest ja sellest Tinaklubist.
                  (Need plaadid on muidu seal jutus 1987. kohal sees.)

                  Esmalt postitatud vtl poolt
                  siis tulen ka mina kuulama ning pakun osalejate soovi korral ka omalt poolt mõnel ülalpool lubatud teemal pisikese pooletunnise kokkuvõtte.

                  Mis Sa arvad, kas teeme ära?
                  Uuri siis järgi mis saab puugi lastest kui ta laiaks litsuda.
                  TEMA, tervitusi, kindlasti teab.

                  Siis laupäeval, (katsun kuupäeva ja kellaaja ka leida.)
                  Lisatud hiljem:
                  Järgmine nädal alles, jõuab. Aga mis kell?
                  Lähen reedel uurima - annan sulle ka teada!
                  viimati muutis kasutaja A.R.; 14 m 2008, 12:44.

                  Comment


                    #54
                    Vs: Elektroonikahuviliste kokkutulek 2008...

                    Esmalt postitatud vtl poolt



                    Kas see maasikate ise suhu ronimise jutt käis nüüd osalejate või hoopis organiseerijate kohta? Sobiks nagu mõlemate suhu.
                    See jutt käis osaleja kohta.
                    Vahetada 350W lampvõimendi jääksoojust Kaja Kallase elektrimolekulide vastu.

                    Comment


                      #55
                      Vs: Elektroonikahuviliste kokkutulek 2008...

                      Esmalt postitatud KaruTEC poolt
                      "Lahendus" on ka olemas, vaadake kokkutulekule registreerunute nimekirja, iga aastaga aina kahaneb.
                      Registreerunute arvu kohta ei tea öelda, aga võrreldes eelmiste aastatega on inimeste huvi suht nullilähedane.

                      Vanu kokkutulekute teemasid lugedes saab aru.

                      http://www.elfaelektroonika.ee/fooru...ad.php?t=30183

                      Aasta 2007=14 lehekülge emotsioone ja igasugu ideesid mida kokkutulekul teha
                      Aasta 2008=4 lehekülge, ma ei teagi mida, tegelt mitte midagi ja kokkutulek on ukse ees


                      Ja tõsi on see, et ühelgi kokkutulekul ma pole osalenud (veel), aga teemasid olen pidevalt jälginud ja oli mõte see-aasta tulla, aga vaadates seda kõike kaob küll huvi ära. Ma räägin üldiselt!!
                      viimati muutis kasutaja Elektrik; 15 m 2008, 13:34.

                      Comment


                        #56
                        Vs: Elektroonikahuviliste kokkutulek 2008...

                        Kui keegi veel viitsib uuesti selle teema läbi lugeda ilma süvenemata kes kirjutas ja kelle kohta vaid nii ülevaatlikult sisuga tutvuda siis kui tema käest küsida kes olid need inimesed? Vastus Eestalased, virisevad tühja ja tähja kallal ühtegi tõsist probleemi polnud kellelgi, mingid 150km sõitu ja 500.- eeki jätke üks nädal õlu joomata või käige paar korda jalgsi tööl või poes vms ja ongi nulliring.

                        Ühesõnaga ärge otsige põhjuseid miks ei saa osaleda, otsige pigem kuidas ikkagi saaks hoolimata sellest, et raha on vähe, tööl tähtajad pressivad peale ja auto laguneb, asi on tahtmises kui tahad siis leiad ka võimaluse ja kui ei taha siis ei aita ka see kui maasikad ise suhu jooksevad.

                        TEEMASID: Üks eemärke võiks olla ka äriliste kontaktide loomine, see meelitaks kahale ka nö. suuri tegijaid ja vastupidi neid kes midagi elektroonika alast vajavad aga suurt midagi asjast ei tea, oleks nii nõudlus kui pakkumine.
                        Ma hiljuti otsisin inimesi kes suudaksid teatud tarkvara riistvara lahendusi luua ja see pole sugugi lihtne, selline üritus oleks aga ideaalne selliste kontaktide loomiseks.

                        Comment


                          #57
                          Vs: Elektroonikahuviliste kokkutulek 2008...

                          Esmalt postitatud xxl112 poolt
                          TEEMASID: Üks eemärke võiks olla ka äriliste kontaktide loomine, see meelitaks kahale ka nö. suuri tegijaid ja vastupidi neid kes midagi elektroonika alast vajavad aga suurt midagi asjast ei tea, oleks nii nõudlus kui pakkumine.
                          Ma hiljuti otsisin inimesi kes suudaksid teatud tarkvara riistvara lahendusi luua ja see pole sugugi lihtne, selline üritus oleks aga ideaalne selliste kontaktide loomiseks.
                          Eesti on nii väike, et kõik vähegi tegijad tunnevad üksteist, või vähemalt on teise/konkurendi olemasolust teadlikud.
                          Ma arvan, et see kokkutulek on ikkagi rohkem niisikene asjahuviliste/harrastajate kokkusaamise üritus ja järelkasvu kasvulava.
                          Ja selles valguses on küll mõistlik vaadata, kas siinses foorumis osalevail proffidel on kasulik/võimalik/vajalik/jne. üritusest osa võtta, st. neis tuleb huvi tekitada! Paljast entusiasmist kaua ei ela.
                          Võibolla peaks uue võimaliku kokkutuleku kavandamine algama juba praegu, mitte tuleva aasta jaanipäevast.
                          Ja kas peabki seda tegema igal aastal? Pigem harvemini, aga olgu sisukam.

                          Comment


                            #58
                            Vs: Elektroonikahuviliste kokkutulek 2008...

                            Esmalt postitatud transistor poolt
                            Tervist.
                            Kätte on jõudnud aeg hakata korraldama ja ootama üritust nimega...
                            /!\ Elektroonikahuviliste kokkutulek 2008 /!\
                            Kus ja millal toimub:
                            22., 23. ja 24. augustil ja seda Ülenurme Gümnaasiumi ruumides.
                            Asukoht täpsemalt: Tartu mnt. 5, Ülenurme vald, Tartumaa.

                            Mis üritusel toimub ja mis seal pakutakse:
                            • Tutvumine, mõtete ja asjade vahetamine teiste huvilistega
                            • Workshopid (nimetage, mida kuulda tahate)
                            • Vanaelektroonika muuseum
                            • Saun
                            • Toitlustus
                            • Särgid
                            • pakkuge ise...
                            Arutada oleks veel vaja:
                            • Mis on ürituse sisu - st mida näidatakse ja räägitakse (ja kes räägivad)?
                            • Milline võiks olla osavõtu hind?
                            • Kas ja milline ettevõte oleks nõus sponsoreerima?
                            • Missugune teha selle lehe ja särgi kujundus?
                            Ürituse peakorraldaja: Margus Vesi (GSM: 58016344)
                            Ürituse ametlik veebileht: http://kokkutulek.lylitus.org/08/.
                            Kõik täpsem informatsioon jõuab kõige enne sinna.

                            Jääme ootama Teie ideid ja arvamusi.
                            Hing ei and rahu, ja sirvisin seda teemat veelkord. Ja arvan uuesti, et asjaga tuleks alustada palju varem, kas just aasta ette, aga senam-vähem sinnakanti küll.
                            Siis on võimalik lektoritel oma aega planeerida, vajadusel sponsoritega läbi rääkida, jne.
                            Ma arvan, et saaks omagi tööandjalt loa nii mõnegi tootenäidise või tehnoloogianipi näitamiseks, aga ma pean talle seletama, mis kasu see talle toob. Selliseid asju aga ülepeakaela ei korralda.
                            viimati muutis kasutaja tcumen; 15 m 2008, 21:56.

                            Comment


                              #59
                              Vs: Elektroonikahuviliste kokkutulek 2008...

                              tänane elektroonika on väga laiahaardeline tehnikaala. minul isiklikult puudub igasugune huvi osaleda seinast-seina üritusel kus isegi kava pole paigas. tahan öelda et kokkutulekul peaks olema läbiv teema. võimendite puhul tuleks üks seltskond, protsessorite puhul teine, arvutite puhul kolmas jne. ning kindlasti peaks toimuma kusagil Tallinna lähedal - spetside kontsentratsioon on ikka kõvasti sinnapoole. ka aeg ja kestus on oluline, üldiselt on elektroonika tubane tegevus ning ei pea ilmtingimata suvel kokkutulek olema. no ja piisaks ka 1 päevast ,ainult et alata võiks mitte 20:00 nagu vanasti aga 12:00 - päeva workshopid, õhtul jututuba ja saun.

                              Comment


                                #60
                                Vs: Elektroonikahuviliste kokkutulek 2008...

                                Esmalt postitatud raivo poolt
                                ainult et alata võiks mitte 20:00 nagu vanasti aga 12:00 - päeva workshopid, õhtul jututuba ja saun.
                                Millal "vanasti"? 2003 - kogunemine 17-st; 2004 - kogunemine 16-st, ametlik algus 17.00; 2005 - kogunemine 15-st, ametlik algus 16-st.
                                GSM: 5039624

                                Comment

                                Working...
                                X