kui on punktis A WIFI ruuter ning punktis B statsionaarne traadita võrgukaart ja nende vahel on raadiosignaal tänu pikale distantsile nõrk, siis kas aitab traadita võrgukaardile antenni lisamine? Ma mõtlen just seda, et kas raadioside töötab sedasi, et WIFI ruuteri juurest peavad raadiolained jõudma võrgukaardi antennini ning võrgukaardi antennist WIFI ruuteri antennini? Või töötab sedasi, et nad saavad "keskel kokku"? Minumeelest peaks ikka sedasi olema nagu esimeses variandis kirjeldasin, kuid sellisel juhul poleks võrgukaardile antenni lisamisest mingit kasu kui näiteks hoopis WIFI ruuteri välja saadetav signaal oleks nõrgem. See tähendab siis tuleks alati ennem tuvastada kumb nõrgemat signaali väljastab ning teda siis parema antenni abil aidata. Ehk keegi targem selgitaks natuke
Teade
Collapse
Foorumi reeglid.
Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less
kas suundantenn suudab nõrka signaali kompenseerida?
Collapse
X
-
Vs: kas suundantenn suudab nõrka signaali kompenseerida?
Keskel kokku saamise idee on üsna huvitav...poleks selle peale tulnudki...
Signaal läheb ikka antennist antenni, keskel nad kindalsti kohtuvad ka aga seal ei toimu nendega midagi erilist.
Suundantenn aitab kindlasti - parandab signaal/müra suhet. Tavaliselt on just võrgukaartide antennid viletsad aga pole välistatud, et pead mõlemale poole suundantenni panema.- Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
- Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!
-
Vs: kas suundantenn suudab nõrka signaali kompenseerida?
Esmalt postitatud felch pooltKeskel kokku saamise idee on üsna huvitav...poleks selle peale tulnudki...
Signaal läheb ikka antennist antenni, keskel nad kindalsti kohtuvad ka aga seal ei toimu nendega midagi erilist.
Suundantenn aitab kindlasti - parandab signaal/müra suhet. Tavaliselt on just võrgukaartide antennid viletsad aga pole välistatud, et pead mõlemale poole suundantenni panema.
Comment
-
Vs: kas suundantenn suudab nõrka signaali kompenseerida?
Interferents võib tekkida küll aga ainult ühes kindlas punktis. Kogu ruumalas kindlasti mitte. Tule tee füssa praksis proovi!
Saate ja vastuvõtu sagedused on erinevad, samuti kamandatakse moblasid pidevalt kanaleid vahetama. Wifi puhul ei tea, võib-olla samuti.- Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
- Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!
Comment
-
Vs: kas suundantenn suudab nõrka signaali kompenseerida?
Mõelge natuke, saatmine ja vastuvõtmine toimuvad eraldi mitte korraga. Üks saadab siis teine kuulab. Vastasel korral kütab saate osa antenni oma 1-2W ja vaene vastuvõtu osa peab sealt paari uW taga ajama. Kanalid hakkavad segama üksteist kui paned näiteks kaks ruuterit kõrvuti sama kanali peale siis ei näe neid keegi.
1 antenn ja kanal =halfduplex
2 antenni ja kanalit =fullduplexModelleerimises ja tootmises kehtivad:
1. Avariikindel vooluring lühistab kõik teised.
2. Transistor, millel on kiiresti toimiv kaitse, säästab kaitset, sulades kõigepealt ise.
Comment
-
Vs: kas suundantenn suudab nõrka signaali kompenseerida?
Päriselus nii lihtsalt ei lähe et kaks saatjat samal kanalil juba kaovad. Tegelikult nad ei kao, on edasi selekteeritavad kuid kui kasvab üldine müratase samal sagedusel siis võib ka üks saatja olla kasutamatu. Olen proovinud kaheksa identse APga - kui müra ei sega saan valida mis tahes AP nende hulgast.
Niisiis häda algab just mürast. Selle mõju vähendamiseks kasutamegi (suund)antenne, kui signaal on piisav talitluseks siis konkreetne klient sünkroniseerib end vastava saatjaga ning side tuleb üles, kuna iga AP annab isesuguse MAC aadressi siis selle abil saab hõlpsalt valida näiteks kaheksa hulgast just selle õige, soovitud AP. Wifi reeglina ei ole fullduplex, on sünkroniseeritud halfduplex. AP mis teendindab kümmet klienti paneb nad justkui järjekorda millal keegi midagi saab, sõltuvalt vajalikust tehnilisest kiirusest on teenindatavate klientide arv erinev - mida suurem passtrough seda väiksem arv kliente saab vigadeta teenindatud.
Sünkroniseeritud AP ja kliendi vahel ei teki võimalust et signaal kuskil "keskel" kokku saaks, pigem käib signaal nagu ...push-pull reziimis edasi tagasi .
Kui seadmel on mingi (keeratav) pulkantenn siis reeglina on need 2dbi võimendusteguriga, sisuliselt samasugused nagu kõigil koduruuteritel OEMina kaasas/küljes. Jama algab siis kui see võrkar asetatakse töökohale plekist arvutikolaka sisse ning see kolakas enamasti varjab kasulikku signaali. Seega üks korralik antenn lisatuna võrkarile saab teha vaid head, esiteks kõrvaldab plekk-kolaka mõju ja teiseks suurendab signaali/müra suhet.Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
Konfutsius
Comment
-
Vs: kas suundantenn suudab nõrka signaali kompenseerida?
Natuke saab parema antenniga sidet paremaks, aga varsti tuleb seaduse piir ette.
Antenni võimendus näitab seda, kui suure nurga peale ta signaali laiali kisab (ja ka teiste signaali vastu võtab). Kui kitsam nurk, seda rohkem võimsust läheb iga pinnaühiku kohta... Vastuvõtu puhul ei võta niipalju ümberringi müra ja saab parema signaali.
Ühe antenni võimendust suurendades saab sidet parandada ainult teatud piirini. Teatud piirist tuleb hakata saatja võimsust vähendama, sest muidu läheb antennist välja kiirgatav võimsus üle lubatud piiri. Vastuvõtt küll järjest suurema antenniga paraneb aga sellest ei ole kasu kui teine sind enam ei kuule ja sa kõvemini karjuda ei tohi. Seepärast peab ikkagi suurema effekti saavutamiseks mõlemasse otsa panema suurema võimendusteguriga antenni.
Comment
Comment