Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

12 Voldist 12 volti

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    12 Voldist 12 volti

    Ilusat öötundi elektrihoolikutele.
    Ei, ma ei teinud pealkirjas viga.
    Sisuliselt on probleem selles. Seade tahab saada stabiilset 12V pinget . Vastasel korral läheb ebatäpseks. Aga toide, oh häda 12V akust ja midagi ümber teha on veits raske . Ehk sisend võib kõikuda 10 kuni 15V ja väljund peaks olema 12V.
    Kuidas oleks mõistlikum teha ? Pinge üles muundada ja alla stabiliseerida ? või vastupidi ?
    Või on olemas valmislahendusi ? Ostan poest kivi ja ok. Vool pole eriti tappev, max 2A. Kasutegur pole ka eriti oluline. Loomulikult ei taha aku pealt ilma soojaks kütta.
    Oleks sisend sutsu kõrgem...
    Toitemuudite disain pole just mu lemmikala.
    Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

    #2
    Vs: 12 Voldist 12 volti

    selleks on loodud omaette klass DC/DC muundureid - SEPIC . Texas Instrumentsil peaks valik olema ja ka Linear Technologyl. LTC1871 peaks sobima küsitud rolli.
    ps. kui rakendus lubab siis märksa lihtsam on teha +(10...15) > -12V või vastupidi.
    viimati muutis kasutaja raivo; 30 m 2008, 22:13.

    Comment


      #3
      Vs: 12 Voldist 12 volti



      On vist liiga kallis?

      Comment


        #4
        Vs: 12 Voldist 12 volti

        Njah, paistab, et toiteploki disainimisest pääsu pole ....
        seda sepikut tean küll.
        Lootsin, et ehk on mõni (peaaegu ) täielikult valmis kivi olemas.
        Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

        Comment


          #5
          Vs: 12 Voldist 12 volti

          Esmalt postitatud virx5 poolt
          Sisend ja väljund on erinevas skaalas . Kasutaks isegi seda.
          Kallivõitu pole. Ega mina ei maksa.
          Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

          Comment


            #6
            Vs: 12 Voldist 12 volti

            Ma ei tea, kas jutt selle teemaga eriti haakub kuid hoiatuseks. Neid pisikesi DC/DC muundeid tuleks enne kontrollida. Nimelt kasutasin säärast (tõsi, AC-DC: 220->12V/2A) ja kui koormus oli püsiv, töötas kenasti. Kui koormus kõikus (LED-ide segmendid), tegi prose reseti kuigi tal oli omakorda 78xx tüüpi asi ees. Aitas vaid segmentide voolu vähendamine.
            - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
            - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

            Comment


              #7
              Vs: 12 Voldist 12 volti

              Ehk sobib läpaka autoadapter? M2-ATX või isegi M1-ATX?

              Näiteks http://www.mini-box.com/s.nl/it.A/id...=8&category=13
              If you think education is expensive, try ignorance.

              Comment


                #8
                Vs: 12 Voldist 12 volti

                Aga kui panna sinna veel üks aku 3-4 V lisaks ja siis stabiliseerida?
                Või teha selle aku pealt 4 V ja panna akule otsa?

                Või laadida sagedamini?
                Panna sireen peale et kui on alla 11,998 siis kukub lõugama.

                Comment


                  #9
                  Vs: 12 Voldist 12 volti

                  pmst koosneb see toitekas kahest toitekast, boost ja bock, bock ennem , kui pine alla väärtuse hoiab see väljaka kaudu sisendi võrdse väljundiga. prose+ mingi väike mux (või prosel 2PWM kanalit) ja 2 väljakat +induktiiv pool. Analoog lahenduses oleks asi keerulisem.
                  Modelleerimises ja tootmises kehtivad:
                  1. Avariikindel vooluring lühistab kõik teised.
                  2. Transistor, millel on kiiresti toimiv kaitse, säästab kaitset, sulades kõigepealt ise.

                  Comment


                    #10
                    Vs: 12 Voldist 12 volti

                    mobiiltelefonide autolaadijates on üks kena mikroskeem sees,mis peaks hästi sobima(nimetus ei tule hetkel meelde)aga seal sai takistite valimisega suvalise pinge väljundisse tuua.
                    2A jaoks tuleb seda vist natuke täiustada,aga midagi keerulist ei tohiks olla.

                    Comment


                      #11
                      Vs: 12 Voldist 12 volti

                      No kaua võib jaurata mingist PICiga PWMi juhtimisest ? On keegi reaalselt ka kunagi teinud ? Palju ribalaius tuleb, kas 10 või 100 hertsi ?
                      UCC3800 või muu laiatarbekivi, seal on kõik sees. Digis mingi muunduri real. on kordades keerulisem ja totram tegevus.

                      Comment


                        #12
                        Vs: 12 Voldist 12 volti

                        On tehtud, 2007a robotex, 4 ja 5 koha robotitel oli peal. Oli et aku kaalu vähendada kuna mootorid olid 24V. sisend oli 7,2V ja väljund 30V. 3 boost converterit (3 transi, 3induktiivpoolt ja 3 dioodi. Transe juhiti yhest allikast ja väljundid olid koos, pic oli PIC16F628A@24Mhz (4mhz overclk sest polnud 20mhz kristalli käepärast) ja ADC ADS7844, juht osa sai toite väljundist läbi regulaatori, miinimum start pinge 2,7Vm voolu piiramine(jällegi tarkvaraline)1A. testi andmed laua peal:
                        Sisend pinge 3,3V
                        Väljund pinge 30V
                        Väljundi koormusvool 500mA
                        kasutegur ~90%.
                        Tahad skeemi ka? ASi oli tiba väiksem kui tikutops pealtvaates, kõrgus vast pool tikutopsi. Täiustuse eesmärgil oleks võinud veel lisada väljaka mis väljundi sisse lylitab alles siis kui väljund pinge on korras.
                        Mina pooldan proset kui on vaja "timmida", sa vahetad pool tundi komponente et asja softstart ja muud parameetrid paika saada, ma teen paar kiiret muudatust, 5s flashida ja tehtud, kolbki ei lähe selle ajaga soojaks.
                        Lisan veel et neid UCC38xx kive olen ise ka kasutanud aga see aeg möödas. Liiga palju väliseid komponente-liiga palju mässamist.
                        Kasutaja reuter ehk teab paremini, esimene muunduri juht mooduli tühijooks oli 1A kanti (UCC kiviga), teisel 60mA (PIC16LF873), rääkimatta kasutegurist.
                        Kui mul lihtsalt DC/DC konverterit vaja PCB peale siis MIC4576, enam vähem komponente ei saa olla confimiseks.
                        viimati muutis kasutaja murphy; 02 m 2008, 19:34.
                        Modelleerimises ja tootmises kehtivad:
                        1. Avariikindel vooluring lühistab kõik teised.
                        2. Transistor, millel on kiiresti toimiv kaitse, säästab kaitset, sulades kõigepealt ise.

                        Comment


                          #13
                          Vs: 12 Voldist 12 volti

                          Üldiselt ma pooldan Murphy seisukohta. Väike aga siiski on: analoogkivi üldjuhul ei saa kokku joosta, prose aga saab (isegi PIC !!! ). Tühijooksu vool 1A viitab minu meelest küll mingile skeemiveale.
                          - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                          - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                          Comment


                            #14
                            Vs: 12 Voldist 12 volti

                            Jh sellega nõus et selline as saab juhtuda et jookseb kokku (koos WDT-ga mõtlen ma selle all kella seisma jäämist) aga ma võrdlen seda analog kivi mahapõlemisega tehase vea tõttu. Midagi seal oli et 1A oli aga mäletan et seda vähemaks ei saanud. Aga noh enne ei olnud mul ka reeglit et 1A juht ahela transide voolu 100pF gate mahtuvuse juhtimiseks. 100nF gate mahtuvusega IGBT juhtimiseks peab juht transe olema 1000A(rõõgime ikka implus voolust) jagu. Arvestama ka peab et neid juhtivaid transe peab juhtima.
                            Tulemiseks on suur kasutegur sest ümberlülitus ajad on kiired millest omakorda tulenevalt kogu asja kasutegur suurem. Muidugi mõned ajavad silmad suureks et raha rasikamine. Küllalt nähtud PWM seadmeid kus 100nF gate mahtuvusega transi plokki juhib MIC4428 või midagi sarnast aga radikas on VÄGEV, samahästi võiks lineaarse regulaatori panna. Kondensaatorite plaadile panemisest me üldse ei räägi, hea kui mõnda nurka elektrolüüt saab. Mul pooled säästu seadmed palju paremini tööle hakanud kui konded ka plaadile joota(vahel polekohta kuhu joota). Muidugi on ka neid kes pole hinna peal väljas,näiteks kasutaja andrei disainid on väga ok .
                            Modelleerimises ja tootmises kehtivad:
                            1. Avariikindel vooluring lühistab kõik teised.
                            2. Transistor, millel on kiiresti toimiv kaitse, säästab kaitset, sulades kõigepealt ise.

                            Comment


                              #15
                              Vs: 12 Voldist 12 volti

                              Lisan siis oma DC/DC muunduri asjad ka. Kes rohkem infot tahab küsigu. Pole kindel mis versioon tarkvarast on aga palju ei tohiks muudetud olla.
                              Lisatud failid
                              Modelleerimises ja tootmises kehtivad:
                              1. Avariikindel vooluring lühistab kõik teised.
                              2. Transistor, millel on kiiresti toimiv kaitse, säästab kaitset, sulades kõigepealt ise.

                              Comment

                              Working...
                              X