Kui see on Sinu esimene külastus, siis tutvu
palun korduma kippuvate küsimustega klikates selleks ülal asetseval lingil. Enne uue postituse lisamist pead Sa registreeruma.
Postituste lugemiseks vali meelepärane foorum allpool olevast nimekirjast.
Teade
Collapse
Foorumi reeglid.
Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
Modelleerimises ja tootmises kehtivad:
1. Avariikindel vooluring lühistab kõik teised.
2. Transistor, millel on kiiresti toimiv kaitse, säästab kaitset, sulades kõigepealt ise.
ei mõõtnud, enamuse ajast see asi sampleid loebgi.isegi kui sample sagedus on 20khz, jõuab prose 1000 instruktsiooni läbi kärutada. Aga kaldun arvama et see jääb sinna ADC max juurde (200k s/s); Pole käepärast klotsi ennast seega ei oska öelda, samuti täpset PWM sagedust, viimane oli vist 30khz kanti Transid olid SI4410 inductorid mingid würth 33uH,dioodiks PRLL5817, muud peast ei mäleta. Kuskil paberil kirjas aga ööse ei hakka enam kolistama. Eriti ideaalne tundus olevat tabada induktiivsuse resonansi või vähemalt mõnd harmoonilist. Töökaaslane tegi asjast veel 60V versioni(vahetas 40V dioodid 200V isendite vastu ja väljakate asemele SI4482), max vool vähenes pinge tõusis. Muidugi kriitilisemaks muutus siis ka max impulsi pikkuse limiit.
Modelleerimises ja tootmises kehtivad:
1. Avariikindel vooluring lühistab kõik teised.
2. Transistor, millel on kiiresti toimiv kaitse, säästab kaitset, sulades kõigepealt ise.
100nF gate mahtuvusega IGBT juhtimiseks peab juht transe olema 1000A(rõõgime ikka implus voolust) jagu. Arvestama ka peab et neid juhtivaid transe peab juhtima.
ise teed neid transse või muidu kõvatad ? 100A 1200V IXYSe IGBT gate mahtuvus on 3300pF.
prosega muundurid on muide üsna levinud juba, paremad firmad varustavad PWMi Enable sisendiga, mis ülekoormuse puhul kaitseb lõputransse. nii on see SH-des ja ST72 -s . veel väike tähelepanek, AD sämplimine peab käima samas taktis mis PWM ( võib ka kõrgema kordsena).
Kasutaja reuter ehk teab paremini, esimene muunduri juht mooduli tühijooks oli 1A kanti (UCC kiviga), teisel 60mA (PIC16LF873), rääkimatta kasutegurist.
päris amprit ei olnud, aga juhtahela tarbimine oli põhjuseks, miks algselt sai selle jaoks eraldi aku paigaldatud liikurile, sest elektrisõidukil on iga vatt arvel ja 12V jaoks oli mul ka sobilik asi olemas. lineaarsel muundamisel oleks 48st 12V peale muundamisel hirmpalju kaotsi läinud .
praegusel juhtmoodulil tarbib vent oluliselt rohkem, kui juhtelektroonika. samas peaks vist vendi mingi juhtimise peale ümber tegema, sest sama radika pindala juures IGBT radikas enam ei lähe leigekski mitte.
Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus
Kle KT tee parem kui ei meeldi. Ma mainisin et ma ei tea mis versioon koodist see on ja see on käkerdis selles pole kahtlust, robotex ikkagi ju, aga sinu kahjuks töötav seade. Mu eesmärk on töötav seade ja aialippide värvist ei räägi, funktionaalsus eelkõige. Raivo ei tee ise transe, ehitasin tööjuures üht impuls regulaatorit 6V peale. Max ampreid 200. Transid olid 6X 900A imp. 450A pysiv. ja paraleeli oli mahtuvus kõvasti üle 100n.
Point miks asi oli varuga oli et pidi töötama veel 70+C keskonnas. Eks igaüks otsustab ise milline on pisike ma pole väitnudgi et prosega muundur nüüd igale poole. Las teema algataja ise otsustab mille ta sinna paneb või milline parem või halvem.
Modelleerimises ja tootmises kehtivad:
1. Avariikindel vooluring lühistab kõik teised.
2. Transistor, millel on kiiresti toimiv kaitse, säästab kaitset, sulades kõigepealt ise.
Päris huvitav vaidus siin Ise mõtlesin, et ajaks pinge veidi üles ja tõmban Recom 7812 analoogi stabikaga alla.
Kuidas, seda veel mõtlen.
Mingit pici ega muud sarnast aretama ei hakka.
Aga sellega veel aega. Ainuke side maalimaga on Elioni 19.2kbps raadiomodem ja netti jaopärast.
Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...
Vahest täiesti OT aga siiski. Minu meelest võivad profid oma tööga nii hõivatud olla et ei märka isegi nende nina all olevat huvitavat asja. Ja sellistest võib saada tulevikku muutev avastus. Noh, näiteks tunneldiood või...isegi "vaim" kosmosest... Viimase leidis muide Hollandi kooliõpetaja ammu arhiivis tolmuvalt pildilt.
Nagu ütlesin, täiesti OT ja Murphy pole kindlasti amatöör aga...ehk jõudis mõte kohale.
PS. Miks peaks olema pisikese muundi puhul prose mõttetus? SOIC8 võtab sama palju ruumi aga funktsionaalsuse saad teha nagu endale sobib. Kui vaid prose järgi jõuab.
- Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
- Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!
Selles see point ongi. EI JÕUA. EI JÕUA. EI JÕUA. Muunduri juhtimine ei ole see kui et if U> Usis then pwm--, muunduri juhtimiseks tuleb voolusignaali sämplida ja kui sagedus (väikesel muunduril) on 100kHz+ siis tuleb seda sämplida megahertsiga.
prose puuduseks on eelkõige PWMi vilets diskreetsus ja madal taktsagedus. vähemalt PIC16(18) ja AVRi puhul. >=40MHz prose puhul ehk enam mitte. sama PID algoritmiga mis analoogkiibis, saab signed int muutujaga prose kenasti hakkama. veel kiirema saab kui mälus ettearvutatud väärtuste tabel. selle teema kohta on piisavalt kirjandust ja app.note. mina eelistan analoogskeeme, need on lollikindlamad kasutada ja väiksema voolutarbega, eriti Lineari klotsid. lisaks ei nõua eraldi stabiliseeritud toidet.
ning veel - toiteploki kvaliteedi määramiseks on hea test koormata teda 1kHz peal kas 50% või 100% koormusega - s.t. koormust kommuteeritakse läbi FETi 1kHz-ga. pilt mida näete on palju nutusem kui see mis datasheetis lubatud ( ilusad jutud stabiilsusest Cuot 0,1uF juures), kuni 20-30% piigid pole mingi ime.
Comment