Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

220 voldiga juhtida 12v

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    220 voldiga juhtida 12v

    Tervist, mul on olemas mehaaniline 220v 24h taimer, millega tavaliselt vist lampe juhitakse. Mul oleks aga sellega vaja juhtida 12v pinget. Küsimus oleks, mismoodi seda kõige mõistlikum ajada? Kas tasub kasutada releed või piisaks näiteks sümistorist ja takistist? Ma ei hakkaks sellise asjaga meeleldi katsetama kah.. veel pole silmanägemisest tüdinenud.

    #2
    Vs: 220 voldiga juhtida 12v

    12V vooludest peaks rääkima, siis teab soovitada midagi. Kindlasti teha ka optiline lahtisidestatus.

    Comment


      #3
      Vs: 220 voldiga juhtida 12v

      Minu taimeri andmed lubavad 16 A oom koormuse korral ja 2 A induktiiv koormuse korral
      Soovitaks sisse piiluda - äkki saab kellale eraldi otsad ühendada ja lülitit puhtalt 12 V jaoks kasutada.
      MINULE EI MEELDI KUI MÕNINGAD ISIKUD MINU POSTITUSI MUUDAVAD,
      KUI POSTITUS EI SOBI SIIS PALUKS SEE KUSTUTADA !

      Comment


        #4
        Vs: 220 voldiga juhtida 12v

        Taimer pole päris minu omagi ja pole praegu minu käes aga kui annab lahti monteerida siis uurin. Ei tea, kas seda taimerit täiesti 12v alalisvooluga kasutada saaks või sõltub taimer ise vahelduvvoolu sagedusest?

        Comment


          #5
          Vs: 220 voldiga juhtida 12v

          Minu taimeril on sees vahelduvvoolu sünkroonmootor.
          Enne mähist on veel takisti.
          Kella täpsus sõltub otseselt võrgu sagedusest.
          12 V peale ümbertegemine on päris keeruline.
          Elektroonilist on lihtsam ühelt pingelt teisele ringi teha.
          MINULE EI MEELDI KUI MÕNINGAD ISIKUD MINU POSTITUSI MUUDAVAD,
          KUI POSTITUS EI SOBI SIIS PALUKS SEE KUSTUTADA !

          Comment


            #6
            Vs: 220 voldiga juhtida 12v

            Esmalt postitatud KoZu poolt
            Tervist, mul on olemas mehaaniline 220v 24h taimer, millega tavaliselt vist lampe juhitakse. Mul oleks aga sellega vaja juhtida 12v pinget. Küsimus oleks, mismoodi seda kõige mõistlikum ajada? Kas tasub kasutada releed või piisaks näiteks sümistorist ja takistist? Ma ei hakkaks sellise asjaga meeleldi katsetama kah.. veel pole silmanägemisest tüdinenud.
            Pane relee vahele ja asi jokk. Ple mõtet asja nii keeruliseks ajada igasuguste optiliste lahtisidestustega vms.
            Aeg on energiahulk, mis jääb põhjuse ja tagajärje vahele.

            Comment


              #7
              Vs: 220 voldiga juhtida 12v

              Esmalt postitatud KoZu poolt
              Tervist, mul on olemas mehaaniline 220v 24h taimer, millega tavaliselt vist lampe juhitakse. Mul oleks aga sellega vaja juhtida 12v pinget.
              Silmanägemist säästab, ehk 220V võrguvooluga näppkokkupuudet ei teki, kui taimeriga lülitad sisse/välja näiteks 12V "seinakuubikut" ja saadki sedasi turvaliselt lülituva 12V allika. Vajadusel võib toitebloki otsa ju panna ka 12V relee ja sedasi tõsta kommuteeritavaid voolusid. Simpel.
              Lampelektroonika sinule ja minule - www.konka.ee | EMSpeaker valjuhääldid. | Trükkplaatide projekteerimine.

              Comment


                #8
                Vs: 220 voldiga juhtida 12v

                Esmalt postitatud GU50 poolt
                Silmanägemist säästab, ehk 220V võrguvooluga näppkokkupuudet ei teki, kui taimeriga lülitad sisse/välja näiteks 12V "seinakuubikut" ja saadki sedasi turvaliselt lülituva 12V allika. Vajadusel võib toitebloki otsa ju panna ka 12V relee ja sedasi tõsta kommuteeritavaid voolusid. Simpel.
                Tegelikult ongi vaja "seinakuubikut" juhtida.. aga selle sama 12v toite taga on veel teine tarviti, mida ma ei taha sisse/välja lülitada. Mõte oli, et ei hakkaks eraldi 12v toiteplokki taimeriga lülitamiseks ostma, sest ühe võimsusest piisaks küll ja raha hoiab ka veidi kokku ehk..

                Releed pole ma aga varem kunagi kasutanud, mis andmed peaks sellisel releel olema, et seda 220v juhtida saaks?

                Comment


                  #9
                  Vs: 220 voldiga juhtida 12v

                  Esmalt postitatud KoZu poolt
                  Tegelikult ongi vaja "seinakuubikut" juhtida.. aga selle sama 12v toite taga on veel teine tarviti, mida ma ei taha sisse/välja lülitada. Mõte oli, et ei hakkaks eraldi 12v toiteplokki taimeriga lülitamiseks ostma, sest ühe võimsusest piisaks küll ja raha hoiab ka veidi kokku ehk..

                  Releed pole ma aga varem kunagi kasutanud, mis andmed peaks sellisel releel olema, et seda 220v juhtida saaks?
                  230VAC/16A
                  Aeg on energiahulk, mis jääb põhjuse ja tagajärje vahele.

                  Comment


                    #10
                    Vs: 220 voldiga juhtida 12v

                    Tänud kõigile.

                    Comment


                      #11
                      Vs: 220 voldiga juhtida 12v

                      Võimalik on jah, juhtida ka otse 230V releed. See relee maksab samapalju kui "seinakuubik" 230V versus 12V pingete turvalisuse üle oleks ka abiks mõtiskleda.
                      viimati muutis kasutaja GU50; 10 m 2008, 21:20.
                      Lampelektroonika sinule ja minule - www.konka.ee | EMSpeaker valjuhääldid. | Trükkplaatide projekteerimine.

                      Comment


                        #12
                        Vs: 220 voldiga juhtida 12v

                        ära kiusa

                        Comment

                        Working...
                        X