Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Akudrelli akuelementide vahetus

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Akudrelli akuelementide vahetus

    Selline mure et Boschi akudrellil aku otsa saanud, ja ei tahaks veel nii ruttu uue drelli järgi ka minna. Elfas asendus aku maksab praktiliselt 1300.- mida tiba palju kudagi, ja tartus seal kus akusid parandatakse pole seis palju parem.
    Mõtleisn et teen aku lahti ja vaatan mis seis on, iseenesest ei tohiks olla väga raske see ettevõttmine ?
    tegu iseenesest 12V akuga, ja peaks olema 10 elementi, mahtuvust nüüd päris täpselt ei tea.
    Küsimus selline tegelt et millised elemendid ma sinna asemele peaks vaatama, millised peaks need elemendid olema et asi toimiks 12V, ja kudas mahtuvuse arvutamine on liidan elementide mahtuvused ? sama ka voltidega et kui 10 elementi siis vaja 1,2V elemente.
    http://public.fotki.com/MK1985/boschi-aku/ pildimaterjali.
    elemendid on mõõtmetes 33mm x 22mm.

    #2
    Vs: Akudrelli akuelementide vahetus

    Akudrelli akusse oleksid sobivamad Ni-Cd elemendid, võrreldes samamahutavuslike Ni-MH elementidega, annavad paremat voolu välja ja tööriist tunduvalt jõulisem käes. Akude jadaühenduse korral pinged küll liituvad aga mahutavus kogu akupakil jääb samaks, mis ühe elemendi peal kirjas seisab. Alla 2Ah akusid ei ole eriti mõtekas kasutada, kuna täisvõimsusel töötades, peaks see vastu kuskil alla tunni. Normaalne oleks akupakk koostada 3,2- 4Ah elementidest. Omal sama probleem kahe Skil akudrelliga, mis veidi üle aasta vanad ja akud juba imekombel surnud on. Samas 4 aastat vana Handymannist ostetud Power Craft töötab originaalakuga (2,2Ah 18V) siiani, ütle sa krt. elu.

    Comment


      #3
      Vs: Akudrelli akuelementide vahetus

      valida tuleks "kõrvadega" elemendid ja need mis kannatavad kiirlaadimist
      kasulik oleks kõrvad punktkeevitusega ühendada
      pingelangu järgi leiab viletsad elemendid ülesse (nagu stabilitronid järjestikku)
      "Directly or indirectly, all issues related to sound should be decided by the ear as an organ of hearing: conclusions that are given by the ear is no longer necessary to challenge. Lord Rayleigh (John William Strutt)

      Comment


        #4
        Vs: Akudrelli akuelementide vahetus

        Pildilt vaadates tundub nagu oleks tegu väiksemate elementidega kui tavaliselt akutrelli akupakkides on.
        Kui tava sub-C mõõt, siis sobivad sellised:
        http://www.westbalt.ee/catalog/produ...ducts_id=26900

        Comment


          #5
          Vs: Akudrelli akuelementide vahetus

          Esmalt postitatud virgonur poolt
          Pildilt vaadates tundub nagu oleks tegu väiksemate elementidega kui tavaliselt akutrelli akupakkides on.
          Kui tava sub-C mõõt, siis sobivad sellised:
          http://www.westbalt.ee/catalog/produ...ducts_id=26900
          Need tunduvad oka, ja minuarust akuparanduses ka neid pakkus.

          Punktkeevitus? kuidas seda teostada ja millega ?

          Comment


            #6
            Vs: Akudrelli akuelementide vahetus

            Vat see mõõt ongi pm. see, mille järgi saad elemente valida. Mul oli aastapäevad tagasi sama mure. Ainsad sobiva mõõduga ja mahutavusega akud leidsin tol korral siit: http://www.serigo.ee/
            Olid ka vist Panasonic´u omad.
            Paraku neid nad mulle mingil põhjusel tellida ei tahtnud, hoolimata minu valmisolekust ka pikaks ooteajaks ja hinnamuutuseks.
            Seega pidin kasutama suuremaid, ja akupaki põhja modima.

            Üks vihje veel, vaata Skil`i akupakke, osal on samad klemmid/soklid, hinnalt palju odavamad.

            Comment


              #7
              Vs: Akudrelli akuelementide vahetus

              http://www.serigo.ee/product_info.ph...ducts_id=75704
              Kas need pole mitte õiges mõõdus? Mahutavus paraku väike.

              Comment


                #8
                Vs: Akudrelli akuelementide vahetus

                Esmalt postitatud tcumen poolt
                Vat see mõõt ongi pm. see, mille järgi saad elemente valida. Mul oli aastapäevad tagasi sama mure. Ainsad sobiva mõõduga ja mahutavusega akud leidsin tol korral siit: http://www.serigo.ee/
                Olid ka vist Panasonic´u omad.
                Paraku neid nad mulle mingil põhjusel tellida ei tahtnud, hoolimata minu valmisolekust ka pikaks ooteajaks ja hinnamuutuseks.
                Seega pidin kasutama suuremaid, ja akupaki põhja modima.

                Üks vihje veel, vaata Skil`i akupakke, osal on samad klemmid/soklid, hinnalt palju odavamad.
                Ei ole kuskil netipoes küll näinud skil'i omasid. Akupaki põhja modimise all mõtled sa mida ?

                Comment


                  #9
                  Vs: Akudrelli akuelementide vahetus

                  Esmalt postitatud MK poolt
                  Punktkeevitus? kuidas seda teostada ja millega ?
                  Punktkeevitus aparaadiga
                  Ise keerasin klemmi aukudest traadid läbi ja tinaga veel üle, siiani käib päris mehiselt.

                  Comment


                    #10
                    Vs: Akudrelli akuelementide vahetus

                    NiCd või NiMH ei ole tegelikult väga suurt vahet. NiCd puhul on lihtsalt see 2Ah suht max, mis nendesse tavalistesse akuelementidesse pannakse NiMH puhul enam eriti allapoole mahutavusega ei tehtagi. Renovaar Tallinnas müüb laias valikus elemente ja pakub ka akupakkide kokkukeevitamise teenust. vististi oli 5EEK keevis, aga ma võin eksida ka.
                    võimsa kolviga saab vajadusel ka juhtmed/latid külge joota, aga pole eriti soovitatav, sest jootmisel tekkiv soojus rikub akut. alla 50W isendiga on juba akude lõhkumine. ma ise kunagi 40W keerasin akud tuksi. paar aastat tagasi aga 190W laia tõlvikuga isendiga joodetud akudel on alles mahutavus ja kannatavad ka voolu, seega eriti liiga ei saanud tehtud.
                    Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

                    Comment


                      #11
                      Vs: Akudrelli akuelementide vahetus

                      Esmalt postitatud MK poolt
                      Akupaki põhja modimise all mõtled sa mida ?
                      Põhja alt lõikamist ja uuele kõrgusele sättimist, et pikemad elemendid ära mahuks.

                      Comment


                        #12
                        Vs: Akudrelli akuelementide vahetus

                        Punktkeevitust mul kodus pole jah, aga reuteri jutust võib põhimõtteliselt järeldada seda et tinutamine on ka nagu välistatud ? Või siis nagu ma aru saan saab seda teha aga mingi võimasama kolviga on võimalik.

                        Comment


                          #13
                          Vs: Akudrelli akuelementide vahetus

                          Saab edukalt joota (kui on klemmid juba küljes).
                          Otse elemendile ei ole soovitatav.

                          Comment


                            #14
                            Vs: Akudrelli akuelementide vahetus

                            häda pärast saab joota, aga jootmise aeg peab olema minimaalne. paraku aku kest juhib suht hästi soojust ja pealegi teiselpool klemmi aku sisu läheb ikka väga kuumaks. see peamine keevitamise point ongi, et kuumutamine on väga lühikest aega.
                            õigem keevitamine oleks muidugi sama klemmi poole pealt, paraku suurem osa akusid keevitatakse kokku läbi aku(väike sisetakistus võimaldab seda). kahjustused pole tingimatta suured, aga vahel on iga mAh kriitilise tähtsusega. pealegi tootja antud graafikud ei pruugi peale akust läbi keevitamist päris samad olla
                            Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

                            Comment

                            Working...
                            X