Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

toitemuundi ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    toitemuundi ?

    Õhtast!
    Kas sõbrad elektroonikud teavad soovitada nõrka (=< 15mA) toitemuundit Li_Ion 3,7V -> 5V? Umbes nagu MAX829 aga soovitavalt stabiliseeritud. Ja samuti väikeste gabariitidega ning väheste rippelementidega. Läheb analoogskeemi (mõõteosa) opakate toiteks.
    Tähh!
    /Felch
    - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
    - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

    #2
    Vs: toitemuundi ?

    step-up converter-eid SOT korpuses on paljudelt tootjatelt
    Linear,Intersil,Fairchild,Seiko,Richtek,Sipex,Anpe c jne
    http://fulcrum.su/LineCard/Power/PDF...2002_Sipex.pdf
    RT9262A on huvitav
    ehk on abi...
    "Directly or indirectly, all issues related to sound should be decided by the ear as an organ of hearing: conclusions that are given by the ear is no longer necessary to challenge. Lord Rayleigh (John William Strutt)

    Comment


      #3
      Re: Vs: toitemuundi ?

      uuri http://www.austriamicrosystems.com/
      Ise olen neid kasutanud juba mitme projekti jaoks. Kogu pingemuundi mahub TO220 korpuse footprindi sisse (kui too oleks vastu plaati löödud).
      Sämpleid saadavad väga innukalt. Ja suudab tõesti genereerida suhteliselt effektiivselt ka 0.4'st voldist 3.3V AVR'ile. Kui ilus ja puhas väljund on, seda ma küll kahjuks ei tea. pole aparatuuri, millega kaeda. Küll aga on võimalus sulle mõni sämpel toimetada, kui asjaga kiire on ja testi vaja teha. mul mingisugused peaks olemas olema (list teises arvutis. kätte saab alles homme). Võin need soovi korral TTÜsse kaasa võtta.

      Comment


        #4
        Vs: toitemuundi ?

        AS1301 on üsna huvitav, peaks proovima. On Sul selline käepärast?
        - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
        - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

        Comment


          #5
          Re: Vs: toitemuundi ?

          seda kahjuks pole. küll on aga AS1329
          Vin 0.65 to 5.0V
          Vout 2.5 to 5.0V
          Iout 315mA

          samuti AS1321
          Vin 1.5 to 5.0V
          Vout 5.0V
          Iout 130A

          Anna teada, kui soovi on.

          Comment


            #6
            Vs: toitemuundi ?

            kantavates seadmetes on palju kasutusel S8521,FAN5331,EL7630
            nendega annab ka miinust teha
            "Directly or indirectly, all issues related to sound should be decided by the ear as an organ of hearing: conclusions that are given by the ear is no longer necessary to challenge. Lord Rayleigh (John William Strutt)

            Comment


              #7
              Vs: toitemuundi ?

              Linear Technologies-l on selle jaoks lausa eraldi sari - Micropower Boost. Vajutada tuleb nuppu "View table".

              Muide, paljudel opakatel on t2napeval juba ulmeline PSRR, t6si kyll, seda madalamatel sagedustel.

              Kui ma 6igesti olen impulssregulaatoritest aru saanud (palun parandada, kui eksin), siis v2ljundpinge pulsatsioon on osalt paika pandud ka induktori suurusega - suurema induktoriga v2iksem pulsatsiooni, v2iksema induktoriga suurem pulsatsioon. Seega on tegemist nokk kinni, saba lahti probleemiga. V6ib-olla osutub kasulikuks kasutada t2iendavat lineaarset stabilisaatorit, n2iteks LP2985-t.
              If you think education is expensive, try ignorance.

              Comment


                #8
                Vs: toitemuundi ?

                Mida suurem lülitus sagedus, seda väiksem müra väljundis sama mahtuvuse juures. Pinge stabiilsuse määrab eelkõighe sisemise komparaatori offset. Ajades lülitus sageduse üles saab lahti suurtest kondedest väljundis. A ja impuls toiteka väljundisse käib keraamiline konde või midagi sarnast. Igaljuhul elektrolüüt või tantaal pole piisav, olgu kasvõi ulmelise mahtuvusega.Muidugi tantaal on omaette teema mida ei tohiks ültse kasutada olgugi et odav on. Vigane tantaal võib kesta aastaid enne kui maha põleb ja kui põleb siis on ilutulestik garanteeritud.
                Modelleerimises ja tootmises kehtivad:
                1. Avariikindel vooluring lühistab kõik teised.
                2. Transistor, millel on kiiresti toimiv kaitse, säästab kaitset, sulades kõigepealt ise.

                Comment


                  #9
                  Vs: toitemuundi ?

                  Esmalt postitatud andreie poolt
                  Kui ma 6igesti olen impulssregulaatoritest aru saanud (palun parandada, kui eksin), siis v2ljundpinge pulsatsioon on osalt paika pandud ka induktori suurusega - suurema induktoriga v2iksem pulsatsiooni, v2iksema induktoriga suurem pulsatsioon. Seega on tegemist nokk kinni, saba lahti probleemiga. V6ib-olla osutub kasulikuks kasutada t2iendavat lineaarset stabilisaatorit, n2iteks LP2985-t.
                  induktori väärtus arvutatakse minimaalse sisendpinge ja maksimaalse koormusvoolu jaoks , sest siis on induktorit läbiv vool maksimaalne. nii et mingit olulist valikuvabadust, võtan mis tahan, ei ole. eelistada tuleb kinnise magnetringiga eksemplare, puistavad häireid vähem laiali. pulsatsioon väljundis sõltub enim silukondekast ja trükkplaadist.
                  täindavat stabit ei ole enamasti vaja, piisab LC filtrist.

                  Comment


                    #10
                    Vs: toitemuundi ?

                    Mida suurem drossel, seda väiksem dI ja seda väiksem koormus kondekale, samuti on reeglina väiksed toitemuundurkivid muutuva sagedusega ja suurem drossel annab väiksema lülitussageduse = väiksemad kaod. Liiga kõrge (500kHz+) sagedus ei ole reeglina enam kasulik - dioodid ja konded saavad liiga suurt vatti.
                    Silukondekad - low ESR lüüt on põhiline. Silumist ei määra kusjuures mitte enam konde mahtuvus vaid pigem kvaliteet (ESL,ESR jne), mahtuvus on niikuinii 100 korda suurem kui ideaalse konde puhul vaja on.
                    Kui koormusvool on enamvähem konstantne, siis võib lisada teise LC filtri, seejuures lõikesagedus võiks olla 10 korda madalam ja seda eelkõige väike drossel - suur konde arvelt.
                    Paljud impulssmuundurid vajavad kusjuures pisikest ripplet väljundis.
                    Ja veel: impulssmuunduril peaks olema pisike puhas aktiivkoormus (takisti ca 1%-10% nimivoolu järgi). Muidu võib toimuda huvitavaid asju.

                    Üldiselt on impulsstoide kohutav kompromissi tagaajamine.

                    Comment


                      #11
                      Vs: toitemuundi ?

                      Tänud heade ideede eest. Hetkel otsustasin proovida Bloody-orc'i pakutud kiviga (kuna see on reaalselt kättesaaadav). Eks näis, ehk sobibki.
                      Muundi müra võib küll probleemiks osutuda (mõõteahel ikkagi). Ehk saab siis abi LC filtrist.
                      - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                      - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                      Comment


                        #12
                        Vs: toitemuundi ?

                        felch, ltc1682-5 peaks sulle sobima nagu v6ti lukuauku.

                        Ilmselgelt jumal taevas m6tles sinu peale, kui ta seda kivi tegi :P
                        If you think education is expensive, try ignorance.

                        Comment


                          #13
                          Vs: toitemuundi ?

                          Ma olin vist pimedusega löödud kui Lineari tabeleid lappasin (OK, neti kiirusel oli ka oma mõju ). See kivi ühendab isegi väljundi lahti kui suu pidada kästakse. Ei oskagi muud tahta...peale ehk negatiivse väljundi samas kivis. Aga...don't push your luck, nagu öeldakse...

                          Tore, et nii häid nõuandeid saab!
                          Tähh!
                          - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                          - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                          Comment

                          Working...
                          X