Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Mõned algaja küsimused

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #91
    Vs: Mõned algaja küsimused

    Stabiliseerimata toite pinge langeb koormust suurendades,stabiliseeritud toite korral hoitakse pinge ühtlasena ettenähtud koormusel.

    Comment


      #92
      Vs: Mõned algaja küsimused

      Kui ma pole täiesti kindel, et kas hakkan toidet kasutama samal koormusel nagu adapteril on kirjas, siis kumb oleks mõtekam osta? Stabiliseerimata? Ma mõtlen, et kui adapter pakub näiteks 400mA, aga vaja on tarbida 200mA, siis kas see ülejäänud 200 tarbijale liiga ei tee? Või kasutab tarbija toitest ainult selle osa, mida ta vajab?

      Comment


        #93
        Vs: Mõned algaja küsimused

        Siin teemades on ka varem kirjutatud toiteseadme max koormusvoolust(ka võimendusseadmeid puudutavad teemad nimiväljundvõimsusest). Toon loogilise mõtlemisega tuletatud näite: stabiliseeritud toiteplokk 10V 1A millele on järgi ühendatud koormus 20 oomi ning max lubatava vooluga 0,5A. Kas on võimalik, et koormusel tõuseb sellises olukorras vool üle 0,5A?


        Võimendite maailmast samuti: Valjuhääldi 100W ühendatakse 20W võimendi järgi ning kardetakse, et võiemndi põleb maha(koormus on ju 5x suurem ). Siin tuleb arvestada, et energia liigub siiski ühes suunas võimendi->valjukas.
        The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
        Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
        Projektide pildid
        Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
        http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

        Comment


          #94
          Vs: Mõned algaja küsimused

          Stabiliseeritud toide on, kui väljundis jääb pinge muutumatuks. Sisendpingest hoolimata. Näiteks sisendis võib pinge olla vahemikus 120- 220 volti, väljundis on ikka 12 volti. On ka voolustabilisaatoreid, mis hoiavad tarbitavad amprid paigal, kuid see on juba pikem teema. Kui kasutada väiksemat näiteks 0,8 A väljundvooluga adapterit 1A vajaval seadmel siis tavaliselt seade ei hakka isegi tööle.

          Comment


            #95
            Vs: Mõned algaja küsimused

            Ei lugenud lehekülge läbi oligi juba eelnev seletus tehtud.

            Comment


              #96
              Vs: Mõned algaja küsimused

              tavalise trafoga toide jaksab oma nimivoolust ka enam välja anda, aga seda piiratud aja vältel, kuna ülekoormamine põhjustab liigset soojenemist ja trafo põleb aja jooksul maha.
              toiteploki oluliselt võimsama valimisel, kui tarbija vajab, soovitan valida stabiliseeritud isend, kuna on seadmele ohutum. 1000mA 12V trafoga toiteplokk annab tühijooksul kuni 17V. 100mA koormuse puhul võib väljundpinge endiselt olla 15V ja kõik seadmed ei pruugi nii palju taluda.

              stabiliseeritud toitel võib olla lai sisendpinge vahemik, aga ei pea. stabiliseeritus tähendab siiski väljundpinge stabiilsust koormusest olenematta
              Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

              Comment


                #97
                Vs: Mõned algaja küsimused

                Küsin sellepärast, et vaja asendada üks toiteadapter, mis mingil põhjusel läbi läks. Ühel hetkel käis mingi kõva klõps ja sellest saadik pole sealt voolu tulnud.
                Adapter'i andmed:
                Mudel: 898-1015-E12S
                Input: 200-240V~, 50/60Hz;500mA
                Output: +12V 1250mA
                Võibolla keegi oskab öelda, mis komponenti oleks vaja kontrollida, mis kõige tõenäolisemalt katki läks.

                Comment


                  #98
                  Vs: Mõned algaja küsimused

                  lai sisendpinge vahemik vihjab impulsstoitele, nii täpselt antud vool samuti. sellises toites võid kaitsme üle kontrollida, aga kui teadmisi elektroonika vallas napib, siis palju enamat seal kontrollida ei ole
                  Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

                  Comment


                    #99
                    Vs: Mõned algaja küsimused

                    Mul võib teadmisi nappida, kuigi praegu uurin koguaeg juurde ja juurde, aga kui te arvate et mingi kindel komponent on katki siis öelge. Kontrollisin testriga komponente, kõik lasevad elektrit läbi, ainult varistor ei lasknud. Või mismoodi varistori õigesti kontrollida, võibolla testisin valesti. Kaitset seal ma küll ei näe kuskil.

                    Comment


                      Vs: Mõned algaja küsimused

                      Esmalt postitatud Writech poolt
                      ... Kontrollisin testriga komponente, kõik lasevad elektrit läbi, ainult varistor ei lasknud. ...
                      Varistori takistus peabki madalal pingel mõõtes suur olema, alles suuremal pingel (pinge võib olla talle peale märgitud) hakkab "sujuvalt lühistama", ehk võib ka öelda et tema takistus hakkab siis vähenema...
                      Elektroonika töötab suitsu baasil.
                      Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
                      Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

                      Comment


                        Vs: Mõned algaja küsimused

                        Tere küsimus selline..kuulsin et kunagi pandi vanavene makkidele sisse mingi jubin et nad hakkaksid mängima FM kanaleid???Kas keegi veel tegeleb sellise asjaga???
                        Mul on sapaka makk millele oleks vaja selline muudatus teha.
                        Ootan tagasisidet kui keegi tunneb asja.

                        Comment


                          Vs: Mõned algaja küsimused

                          Kas LED'didele võib paraleelühenduses panna ka ühe ühise takisti.
                          Näiteks: Led - 3V, 100mA; Toitevool - 5V
                          Takisti - (5-3)/0,1=20Ohm, seega 22Ohm takisti. Kui igale Ledile ühendada taha eraldi takisti, siis iga takisit peaks neelama 2 x 0,1 = 0,2mW? Ma küsin, et kas siis kui panna kõigile neile ühine takisti, siis takisti peab neelama 0,5mW?

                          Comment


                            Vs: Mõned algaja küsimused

                            esiteks panid arvutusega tiba mööda: 2*0,1 on 0,2W mitte 0,2mW. ühe suguseid dioode võib pm paralleeli panna, aga siis tuleb ka takisti takistus arvutada 2 dioodi voolu jaoks. takistus tuleb 2x väiksem ja vool ning ka sellest tulenevalt võimsus 2x suurem
                            Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

                            Comment


                              Vs: Mõned algaja küsimused

                              Vaja on muidu kolm dioodi panna paraleeli (FreeTrack). Ehk siis:
                              Takistus ühele Ledile - 5V-3V=2V 2V/0,1A=20 ~22Ohmi takisti. Kui panna kolm tükki paraleeli, siis on takistus kolm korda väiksem? Ehk siis, 20/3= 6,7 Ohmi? Ühe takisti võimsus - 2*0,1=0,2W * 2=0,4W. Kui on kolm Ledi paraleelis siis 0,4*3=1,2W * 2= 2,4W? Või olen ma täiesti valesti aru saanud?

                              Comment


                                Vs: Mõned algaja küsimused

                                Kõik õige, aga pane ikka 22 oomi ja igale dioodile eraldi, peab kauem vastu ja on kuivem tunne.

                                Tegelikult kahega lõpuks võimsust pole nagu vaja korrutada, jääb 0,6W kolme dioodi korral.

                                Comment

                                Working...
                                X