Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

tolmuimeja mootor osas abi vaja

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    tolmuimeja mootor osas abi vaja

    ühesõnaga laager läks ja laagri mahavõtuga läks ka rootor (nimetatakse seda pooli nii vist). mootorile on märgitud 1900W ja paistab välimuselt selline tavaline mootor. nüüd ma pean leidma kuskilt uue rootori mis oleks samapikk, mõtlesin et lähen uurin seda kohta kuhu inimesed viivad oma vanad elektroonika seadmed. kui seal leidub mõni analoogne tolmukas ja mootor on ka välimuselt sarnane siis äkki saab rootori. seni on kõik ilus, aga kas saab üldse nii asendada? kuidas üldse seda võimsust saadakse, mähise keerdude järgi? et kui ma visuaalselt sarnase leian, mis juhtub kui ta on vale siiski?

    nõu kui kellegil on selle asjaga kogemusi. osta seda rootorit vist eraldi ei saa kusagilt.

    #2
    Vs: tolmuimeja mootor osas abi vaja

    mis sel rootoril kõigepealt üldse viga on?
    silmnähtavast sarnasusest naljalt ei piisa, vaja, et võlli mõõdud ja kinnitused oleks samad. iga firma kasutab oma mootorit ja seega on ehituslikult nad kõik erinevad. tiba erineva rootoriga peaks siiski asja tööle saama, lihtsalt mootorist enam sellist võimsust ei saa, kui staatoriga ta ideaalselt ei ühildu
    Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

    Comment


      #3
      Vs: tolmuimeja mootor osas abi vaja

      laagri maha võtmisega liikus ka mingi imenipiga mähis ja tõmbas tagant klemmide juurest kõik traadid katki. ideeliselt võiks saada sealt parandada aga see on tõsine nikerdamine.

      ma lähen homme ühte kodumasinate parandusse ja uurin äkki neil mõni üle

      Comment


        #4
        Vs: tolmuimeja mootor osas abi vaja

        millega sa seda laagrit maha võtsid, et mähis liikus. kirve ja kuvaldaga?
        Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

        Comment


          #5
          Vs: tolmuimeja mootor osas abi vaja

          mina ei võtnudki, asi oli selles et laagrist oli poolil järgi ainult see sisemine rõngas ja see oli siis plastikülge kuidagi kas liimunud vms.

          panen pildi ka, vbl saab äkki ümbermähkida? palju see maksab üldse, ma ise sellega elusees hakkama ei saa. paistab et seda rootorit nii lambist uut ikka ei leia.

          Comment


            #6
            Vs: tolmuimeja mootor osas abi vaja

            millisel poolil, milleks pooli peale laagrit vaja?
            mootori mähkimine sellistel seadmetel on ilmselt kallim, kui seade ise. osta parem uus imur, ära näe vaeva s***st saia tegemisega. ma nt küsisin AEG drelli ankru mähkimise hinda ja see oli ca 1k + käive...
            Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

            Comment


              #7
              Vs: tolmuimeja mootor osas abi vaja

              tolmuimeja maksis 3.5K, uurin veel
              uut küll ostma ei hakka

              Comment


                #8
                Vs: tolmuimeja mootor osas abi vaja

                Kui sina ei võtnud, siis lase tolmuimeja remont kinni maksta, kuna põhimõtteliselt keerati see lõplikult tuksi.

                Comment


                  #9
                  Vs: tolmuimeja mootor osas abi vaja

                  ma ise võtsin lahti kuna ma mõtlesin et laagrit on kerge vahetada. see oli selline ajukas laager, kus kuule fikseeris mingi plastist rõngas, ju see sulas ära ja kuulid panid kokku - mootor jäi seisma. ostsin 50 eest uue laagri ja andsin ühele et võtaks selle rõnga maha kuna mul pole tööriistu ja nii ta läks.

                  eks peab sebima uue jubina

                  Comment


                    #10
                    Vs: tolmuimeja mootor osas abi vaja

                    kes laagri eemaldamisel mähised kommutaatori küljest lahti rebib, on eriline sittnäpp. sellisel inimesel tuleks lasta siis uus masin osta. edaspidi hoiaks mina sellise inimese oma tehnikast eemal ja seda isegi operaatori tasemel. 3,5k pole õige koht näpuharjutuseks, kui seda ei mõisteta, siis on kuskil tõsiselt miskit puudu. selle hinna sisse oleks mahtunud mitu korralikku tõmmitsat, haamer, laager ja kruvikeerajad, et masin korda teha...
                    Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

                    Comment


                      #11
                      Vs: tolmuimeja mootor osas abi vaja

                      ah ma pole halaja
                      läks siis läks, tuleb korda saada asi ja elu läheb edasi

                      huvitav kui keeruline oleks seda ise mähkida kui sama läbimõõduga traati sebida. seal on miski lakk mis seda nagu koos hoiab, see vist on mingi spets asi?

                      Comment


                        #12
                        Vs: tolmuimeja mootor osas abi vaja

                        Esimeseks el.mootori rootori mähkimise tööks sellist asja küll ei soovia, kuna saadav tulemus võib saada nii jube, et ei lähe käivitamisel isegi mitte pöördesse. Faasirootori mähkimisharjutusi hakka praktiseerima kõigepeal Norma mikromootori, siis auto kojamehe mootori jne. järjest keerukamate peal. Kuna sellistel tolmuimeja mootoritel on maksimum pöörlemissagedus väga kõrge (osadel mudelitel kuni 33000 p\min), siis peab rootor olema täpis tasakaalustatud, isolatsioonimaterjalina kasutatav lakk ja mähise enda isolatsioon kõrge temperatuuritaluvusega (185-200 `C), kommutaatori lammellide ja mähise kinntused olema teostatud punktkeevitus-, valtsimismeetodiga või kuumuskindla erijoodisega (500-600 `C). Tavaline jootetina (200-240 `C) sulab ja lendab laiali koos mähiste otstega mõni hetk peale käivitamist, seega selline lihtne kodune viis rootorite taastamiseks nagu hästi ei sobi. Seda Sinu tuksi keeratud rootorit on tambitud kuhugi vastu alasit või maakivi niikaua, kui rootori trafopleki osa liikus sedavõrd kaugele, et lükkas laagrisaale istu pealt maha. Sellise meetodiga "remontides", tegi kurja juba esimene löök ja huvitav on veel see, et asjaosaline ise midagi kahtlast ei märganud. Lõpetuseks veel niipalju, et tavaliste koduste vahenditega (liim, nõel ja käärid), sellist koostu enam normaalselt taastada ei saa kahjuks.

                        Comment


                          #13
                          Vs: tolmuimeja mootor osas abi vaja

                          Esmalt postitatud reuter poolt
                          ma nt küsisin AEG drelli ankru mähkimise hinda ja see oli ca 1k + käive...
                          Aastat viis tagasi ostsin Elektrolux Oxygen tolmuimejale uue mootori (komplektse, koos turbiinidega), maksis 1000.- koos käibega.

                          Comment


                            #14
                            Vs: tolmuimeja mootor osas abi vaja

                            siis peab ka vaatama uut mootorit siiski
                            ma olen ka kuulnud et nad sinna 1000 kanti jäävad

                            Comment


                              #15
                              Vs: tolmuimeja mootor osas abi vaja

                              Pealegi nagu näha on mõni tark kuvaldaga ka keerme otsa puruks peksnud.
                              Mulle jääb igal juhul mulje et laagri ära võtmist pole küll teostatud, pigem niisama pekstud. Sest hetkel eikujuta ette mis asendis ja mis moodi peaks peksma et võlli ots ära läheks ja mähised tolles suunas ära liiguks.Mootoreid ei tohi kunagi peksta, ega ankrust tõmmata(ka tõmmitsaga), kui asi tõesti väga roostes ja rooste eemaldaj ei aita siis väikse (300W) lõikuriga 2 poolt läbi lihvida, aega läheb et laager maha lihvida aga asja saab. Teine asi, mis kuul laagrid sa sinna otsid, kui metallist kuulide fiksaatoritega siis need jooksevad kokku. Kõigil imejatel mis mu käest läbi käinud on plast olnud, Mu pärimise peale ühelt aastakümneid mootorite hooldamisega tegelenud tehnikult sain ka teada et laagreid on igale pöördele, reegel on et mida suurem lõtk seda kõrgemad pöörded, veel kui plastikule panna vale määret sulab see kokku. Kes targem lisagu, mehaanika pole mu eri ala ja päris kõike ka ei tea.
                              Modelleerimises ja tootmises kehtivad:
                              1. Avariikindel vooluring lühistab kõik teised.
                              2. Transistor, millel on kiiresti toimiv kaitse, säästab kaitset, sulades kõigepealt ise.

                              Comment

                              Working...
                              X