Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

K: probleem ledidega

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    K: probleem ledidega

    Tere!

    Plaanis oli teha auto näidikuteploki üks osa valgustusest sellise skeemi järgi: http://img53.imageshack.us/my.php?image=skeemiw1.png

    Tekkis aga probleem: kui võtta valgete ledide mass punaste ledidega ühest ja samast allikast, siis põlevad vaid punased. Eraldi massi valgetele andes, ilma punasteta hakkasid valged põlema, nii kui ühendada punased järgi valged kustuvad. Mis võib küll valesti olla? PS: testisin multimeetriga mitte 12 voldiga.

    Ette tänades,
    Algaja.

    #2
    Vs: K: probleem ledidega

    LEDide anoodid ja katoodid on ühtemoodi ühendatud toiteallika külge?

    Comment


      #3
      Vs: K: probleem ledidega

      Eee...mismõttes ühtemoodi?

      Comment


        #4
        Vs: K: probleem ledidega

        Kas punaste pinge mitte madalam pole kui valgetel? Punased tõmbavad pinge alla ja valged sellise madala pingega lihtsalt ei tööta.
        Eraldi takistid pane.

        Comment


          #5
          Vs: K: probleem ledidega

          Proovisin ja tulemus sama. Aga äkki annab multimeeter liiga nõrka pinget? Kui õige 12V järgi panna kas aitaks?

          Comment


            #6
            Vs: K: probleem ledidega

            Miks sa arvad, et meie teame, palju su multimeeter pinget ja voolu välja annab?

            Comment


              #7
              Vs: K: probleem ledidega

              Kõigepealt uuri täpselt järgi, milline on punaste ja valgete tööpinge ja töövool.
              Pakun, et punastel 2,2V/20mA ja valgetel 3,4V/30mA.
              Mõlemale grupile ikka eraldi takisti ette.
              http://ledcalc.com/

              Multimeetriga mõõtes sa lede küll korralikult põlema ei saa, võta ikka kuskilt korralik 12V ja proovi siis.
              Iga loll oskab foorumi otsingut kasutada.
              Mina ei oska,sest mina ei ole loll.

              Comment


                #8
                Vs: K: probleem ledidega

                Sama hästi võiks ju küsida, et "miks sa arvad, et meie teame, miks su süsteem korralikult tööle ei hakka?". Ma ikkagi loodan et leidub kogemustega inimesi siin foorumis kes saavad aidata.

                Comment


                  #9
                  Vs: K: probleem ledidega

                  Esmalt postitatud germpz poolt
                  Sama hästi võiks ju küsida, et "miks sa arvad, et meie teame, miks su süsteem korralikult tööle ei hakka?"..
                  Kui su multimeeter annab välja 12V ja 100mA, siis mina küll ei tea, miks su süsteem korralikult tööle ei hakka.

                  Comment


                    #10
                    Vs: K: probleem ledidega

                    Tänud mogole! Töötab!

                    Comment


                      #11
                      Vs: K: probleem ledidega

                      Kindlasti pane kummalegi ahelale oma takisti sest voolud ju neil erinevad. Ja ennem kui TEGELIKU 12V külge paned, palun arvuta õiged takistite väärtused. Sest muidu selle 22oomiga ei taha nad küll kuigi kaua põleda.

                      Comment


                        #12
                        Vs: K: probleem ledidega

                        Auto el süsteemis tõuseb vool töötava motoga umbes 14,2V
                        peale. Seda peaks ka arvestama.

                        Comment


                          #13
                          Vs: K: probleem ledidega

                          Jah, sellega on arvestatud

                          Comment


                            #14
                            Vs: K: probleem ledidega

                            Esmalt postitatud jokker666 poolt
                            Auto el süsteemis tõuseb vool töötava motoga umbes 14,2V
                            peale. Seda peaks ka arvestama.
                            ja minu pikkus on 90kg...


                            kas võiks mõisted enne selgeks teha, kui sõna võetakse ja nõu kiputkase andma.
                            lisaks auto elektrisüsteemis on aksepteeritud ka 14,5...14,7V PINGE, seega 15V võtaks mina dioodide eeltakisti arvutamise aluseks. ühele dioodile takisti arvutamisel sellise pisikese pingeerinevuse juures heleduses peaaegu ei kaota. 2 või kolme puhul on kadu suurem, aga vähemalt on tõenäosus, et dioodid kestavadhõõglampidest kauem
                            Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

                            Comment


                              #15
                              Vs: K: probleem ledidega

                              Ma ise panin valgeid led-e nii, et 4 tükki jada ja 10...20 oomi takisi. Aga kuna autos aku pinge siiski kõigub, siis võiks olla näitkeks 4 led-i, 10 oomi takisti ja voolu regulaator jadamisi. Niiviisi jadamisi pannes tuleb asi efektiivsem. Kuna punastel led-idel pinge lang väiksem, siis saab neid võibolla 6 tk jada panna.

                              Comment

                              Working...
                              X