Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

14,8V LiPo aku laadija 12V pealt

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    14,8V LiPo aku laadija 12V pealt

    plaanis soetada akuhttp://www.batteryspace.com/index.as...OD&ProdID=4498 laadija võrgust laadimiseks ka, aga igal pool ei ole alati võrgupinge saadaval. sellest siis idee, et tuleks tekitada laadimisvõimalus laadimiseks 12V nimipingelt, mis peaks tähendama siis 10...16(21)V tegelikku sisendvahemikku(10...28V oleks parim). kuna 12V allikaid on erinevaid, siis ei saa laadijale alati tagada vajalikku 10A ja vahel tuleb piirduda saadava ampriga. maks laadimisvool võib olla kuni 10A, mulle piisaks ka kuni 3A voolust. akul on sees balanseerimisplaat, aga see vaevalt lubab lihtsalt voolu piirava takistiga kõrgema pinge kasutamist.

    küsimus selles, kas on võimalik teha laadijat, mille väljundvool oleks sisendvooluga seotud ja seejuures oleks nõus sööma suht laia sisendpinge vahemikku. kasutegur ei oleks iseenesest kriitiline, kuna reeglina nendest 12V/24V allikatest ei ole energiakogus kriitiliselt piiratud. pigem on küsimus selles, et ruum on piiratud ja pisikesse ruumi väike effektiivsus on suure soojuseraldusega ära ei mahu.
    Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

    #2
    Vs: 14,8V LiPo aku laadija 12V pealt

    ilus aku. sealsamas poes saada laadija selle aku jaoks:
    http://www.batteryspace.com/index.as...OD&ProdID=4006
    lisaks peaksid muretsema 12 DC> 230VAC konverteri.
    isetegemine ei tule lihtne, kompaktseim lahendus on SEPIC muundi, uuri vastavaid kiipe Linear Technologylt, kes on mu arust üks liidreid ses vallas.

    Comment


      #3
      Vs: 14,8V LiPo aku laadija 12V pealt

      12V/220V muundi mõte jääb ära. asja uba peaks olema selles, et ma seda 220V laadijat ei hakkakski igale poole kaasa vedama, kuna ta on suur. peale kõige muu ei ole võimeline selline kooslus kindlasti mitte aksepteerima muutuvas vahemikus saada olevat sisendvoolu.
      12V sisendi tarvidus, kuna see kohver on mul suht pisike, sisaldades pisemateks töödeks kõike hädavajalikku. lülitatav/automaatne laadimisvoolu muutus oleks vajalik, et võimsa toite olemasolul ei peaks aku laadimiseks poolteist päeva ootama
      samal lehel, kust need akud saadaval, on ka 12V laadija, paraku ei ole mul 500 isendiga miskit peale hakata.
      praegu on energiaallikaks 12V@2Ah pliiaku, mis aga hakkab oma töölepingut tasapisi lõpetama. energia kogus ei olnud ka värskena 15W kolvi tarvis märkimisväärne ja seega sai "varastatud" suvalistest kohtadest 12V. katsed näitasid, et 1000mA trafokobakas suudab tagada vajaliku võimsuse tööks. töö välisel ajal aga laadimise. ja selliseid asju ikka näppu satub. happeaku plussiks on muidugi suvalise vooluallika kasutamine, millest saab vähemalt 13,5V kätte
      pm võiks kasutada ka 3 elemendiga akupakki, aga sellel kukub tühjenedes pinge nii alla, et viimane ots jääb kasutamatta. plussiks oleks laadija olemasolu, mis aksepteerib pinget 9...16V.


      teema sai siia foorumisse tehtud, kuna mul veel seda akut pole, seega reaalset töötellimust veel välja ei paku. hiljem saab asi ehk töövahenduse alla...

      sai pikk ja segane, aga kel miskit arusaamatuks jäi, eks küsib
      Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

      Comment


        #4
        Vs: 14,8V LiPo aku laadija 12V pealt

        Midagi annab sulle kindlast kompunnida.Neil akupakkidel balanseerija ja ülelaadimise kaitse sees seega ei ole keeruline, teen sulle ära.
        Modelleerimises ja tootmises kehtivad:
        1. Avariikindel vooluring lühistab kõik teised.
        2. Transistor, millel on kiiresti toimiv kaitse, säästab kaitset, sulades kõigepealt ise.

        Comment


          #5
          Vs: 14,8V LiPo aku laadija 12V pealt

          ise vaatasin netis tiba ringi ja mõte tekkis, et pm saaks äkki lahendada asi nt LM2577 peal, millele siis kasvõi lineaarne, käsistsi reguleeritav voolu piiramine järgi. aku väljundisse võiks pm ka lisada reguleeritava step-downi, et täis aku 12V tarbijatele liiga ei saaks teha ja vajadusel saaks ka keerata väljundi nt 9V peale. lihtsalt minu (loll) idee komponentidest, mis lihtsama otsimisega netist silma jäid. vb saab mingi intelligentsusega(prosega) asja paremini lahendada...
          Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

          Comment


            #6
            Vs: 14,8V LiPo aku laadija 12V pealt

            Sul on vaja vaid 14,8 V väljundpinge püsipingeallikat. Selline allikas on parima laadimisega akule. Piisab reguleeritava LM kasutamisest - poteka asemel kasutad hiljem püsitakki.
            Voolu piiramist on vaja teha vaid sisendi kaitseks, lihtsaim kaitse on sulavkaitse. Kui toiteallikas on siiski tundlik suurele voolule ja aku laadimisel ületaks vool selle väärtust siis on tiba keerulisem - tuleb lisada voolupiiramise aste. Lihtsaim on kahe transistori ja sundiga + reguleertakistus (net paksult täis skeeme), kuid esmapilgul ei tea põhjust miks sul seda vaja on.

            Comment


              #7
              Vs: 14,8V LiPo aku laadija 12V pealt

              Ja see piiramine on juba selles akupaki kontrolleris endas olemas. Seega on tähtis ainult laadimis voolu piiraja, mis on ka sisemiselt olemas aga tiba kõrge voolu jaoks.
              Modelleerimises ja tootmises kehtivad:
              1. Avariikindel vooluring lühistab kõik teised.
              2. Transistor, millel on kiiresti toimiv kaitse, säästab kaitset, sulades kõigepealt ise.

              Comment


                #8
                Vs: 14,8V LiPo aku laadija 12V pealt

                Selgitasin tsipa segaselt. Kõige tähtsam on ikka õige laadimispinge, vool võib suurem olla, vool hakkab siis akut kahjustama, kui see kuumaks läheb. Ainus erand on, kui aku on väga tühjaks tõmmatud siis kuni minimaalse pingeni tuleb voolu piirata (pliiakudel kui pinge on alla 1,8 V, Li alla 3 V). Kuid sul võib sisendis mõni muu (LM kivi, trafo, toiteplokk) element maha põleda.
                Muidu ideaalne akulaadija on see, mis hoiab valitavat pinget 2 kohta peale koma, millel on olemas voolupiiramise aste, kui laadimisvool on alla voolupiiramise astme siis hoiab täppispinget akul. Samuti on temperatuuriandur aku küljes, mis samuti temperatuuri tõustes automaatselt piirab voolu. Kuid kõige vähem kahjustab akut suur vool, edasi temperatuur ja kõige rohkem vale pinge. Vastavalt sellele tuleks laadimisseade ehitada - kõige tähtsam on pingeaste, reeglina pole vooluastet vaja.

                Comment


                  #9
                  Vs: 14,8V LiPo aku laadija 12V pealt

                  Pinge pole oluline tolle aku puhul, võid umbgakudu 16V sisse lasta, voolu piiraja väine, kui aku pinge per element jõuab 4,2V lülitab SISEMINE kontroller laadimise välja, Loe palun selle aku kohta
                  One PCM with balance function is installed with the battery pack to protect battery from
                  The PCM will provide the following protection:
                  • Keep 14.8V Li-Ion Battery pack from overcharge (4.2V/cell)
                  • Balance each cell at Max. 4.22/cell (voltage tolerance within 0.2V for each cell)
                  • Keep 14.8V Li-Ion Battery pack from overdischarge (2.48V/cell)
                  • Limit 14.8V Li-Ion Battery pack's discharging current below 40A.

                  Nüüd peaks sulle ka selge olema.
                  Loe palun spece
                  Modelleerimises ja tootmises kehtivad:
                  1. Avariikindel vooluring lühistab kõik teised.
                  2. Transistor, millel on kiiresti toimiv kaitse, säästab kaitset, sulades kõigepealt ise.

                  Comment


                    #10
                    Vs: 14,8V LiPo aku laadija 12V pealt

                    vooluaste on mulle ikka vajalik. 12V@1A trafokuubikuga, mida on kõikjalt saada, saaks akut laadida 700mA juures. kui mul aga on võtta nt auto sigarisüütaja auk, siis ma sealt ei viitsiks akupakki tervet pikka päeva laadida, saaks mingi 5A peale ja timmis.
                    lineaarelementidega tehes paneks voolupiiraja kõigepealt ja siis pingestabikas järgi. paraku soojust tuleb palju ja radikat on vaja. sellist ruumi aga ei raatsiks ma raisata. pinged neil stabikatel ei ole alati ka just väga täpselt fikseeritud.
                    LiPo soojaks eriti ei lähe ja seega see piiramine enamasti arvesse ei tule.
                    liiga tühjaks aku ei saa, sest selle tarvis on piirajad sees
                    edit: selle spetsifikatsiooni põhjal tegelikt võib järeldada, et häda korral võin laadida seda pakki otse 24V pealt, kui kasutan oma pikki peeneid kaproniga testjuhtmeid. need on voolu piirajaks ja siis maks pinge saavutamisel lülib skeem end välja. päris täis muidugi akut ei saa, aga kriitilisel momendil on vaja lihtsalt mingigi kogus sisse saada
                    viimati muutis kasutaja reuter; 23 m 2008, 14:19.
                    Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

                    Comment


                      #11
                      Vs: 14,8V LiPo aku laadija 12V pealt

                      Jõudsime algusesse tagasi - sinu sisendaste (trafo) põleb maha. Vaata www.epanorama.net ja seal on voolupiirajate skeeme nõrkemiseni.

                      Murphy-le Sa ajad asju sassi. Pinge on just oluline, kui tahad akut ka peale järgmist laadimist-tühjendamist kasutada. Samas ütled järgmise lausega, et pinge on tähtis - 4,2 V celli kohta. Aku pinge seda tähendabki - et akut tuleb laadida kuni celli pingeni. Rohkem ei tohi laadida ja vähem ka mitte. See on lihtsustatult (on veel muud erilaadimised - need on vigade parandused siis kasutatakse teisi pingeid) juhtum.
                      Ühekordse akude puhul pole mõtet laadijasse investeerida, viskad aku minema. Akude laadimine on palju keerulisem, mu eesmärk pole kogu teooriat seletada.

                      Comment


                        #12
                        Vs: 14,8V LiPo aku laadija 12V pealt

                        No kurat loe MANUALI ülelaadimis kaitse on sees , AKUPAKI sees. Ja kes midagi traffost rääkis, voolu reziimis impuls toide ja asi mot. Lisan veel selgemalt kui ikka aru ei saanud, antud akupaki sees on kontroller, jupp trükkplaati mis kaitseb lolluste eest, see ei ole aku sees.
                        Lisan veel et aku ja akupakk pole 2 sama asja.
                        viimati muutis kasutaja murphy; 24 m 2008, 13:05.
                        Modelleerimises ja tootmises kehtivad:
                        1. Avariikindel vooluring lühistab kõik teised.
                        2. Transistor, millel on kiiresti toimiv kaitse, säästab kaitset, sulades kõigepealt ise.

                        Comment


                          #13
                          Vs: 14,8V LiPo aku laadija 12V pealt

                          Sorry, niipanimõmm, milleks siis voolu piirata vaja on?

                          Comment


                            #14
                            Vs: 14,8V LiPo aku laadija 12V pealt

                            akud kannatavad laadida kuni nimimahutavuse suuruse vooluga, aga enamasti siiski pool sellest või vähem. minul on vaja piirata seepärast, et ma ei saa vooluallikast rohkem võtta, kui ta lubab. erinevad allikad lubavad erinevalt, seega oleks tore, kui ma saan kohandada vastavalt saada olevale toitele
                            Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

                            Comment


                              #15
                              Vs: 14,8V LiPo aku laadija 12V pealt

                              Just. Vaevalt et igast toitekohast 10A välja imeda õnnestub, ja kui siis kardan et pead jämedaid kaableid kaasas vedama.
                              Modelleerimises ja tootmises kehtivad:
                              1. Avariikindel vooluring lühistab kõik teised.
                              2. Transistor, millel on kiiresti toimiv kaitse, säästab kaitset, sulades kõigepealt ise.

                              Comment

                              Working...
                              X