Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

arvuti ventilaatori pöörlemissuuna muutmine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    arvuti ventilaatori pöörlemissuuna muutmine

    on keegi teinud? pole hetkel ühtki käepärast, et lahti lõhkuda ja katsetada.
    asja uba nimelt selles, et mul mõned katkised vendid ja tekkis idee, et 12V@1A isendeid mudeli ajamina kasutada. vent on nimelt sobiva ehitusega, et see ratta sisse mahutada. momenti peaks vähemalt 2 ajami kasutamisel piisavalt olema. pigem probleemiks liigsed pöörded. 4 ajami puhul(tuleb mõni vent veel ära retsida) võiks juba ressurssi ülegi jääda.
    erinevad katsetamised on mul näidanud, et pika vedrustusega maastikusuutlike isendite puhul massi viimine kerest ratastesse pigem parandab sooritusvõimet. suurte kiiruste juures katsetusi pole teinud, aga loogiliselt võttes peaks madalam raskuskese stabiilsust lisama, aga samas jälle suurem rataste mass halvendab juhitavust.
    Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

    #2
    Vs: arvuti ventilaatori pöörlemissuuna muutmine

    Need peaks olema kontaktivabad. Pöörlemise suund sõltub ergutuse järjekorrast, mida kellasepa tööga peaks olema võimalik muuta. Iseasi, et mulle tundub ka pöörlemise kiirus otseveo jaoks liiga suur. Stepper ei sobiks, neid ka suht lamedaid?

    Comment


      #3
      Vs: arvuti ventilaatori pöörlemissuuna muutmine

      steppereid peab ostama hakkama ja oma ehituselt ei ole nad mulle sobivad. vendid on head, kuna neil pm pöörleb mootori kest ja teisel pool on plaat, kuhu on hea kinnitused tekitada.
      pika sõltumatu vedrustuse puhul on abiks, kui ülekandeid ei pea tekitama. seda eriti pöörava telje puhul
      Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

      Comment


        #4
        Vs: arvuti ventilaatori pöörlemissuuna muutmine

        Ei soovita neid vente, kui neid koormad liialt põlevad maha, need on 2 faasilised, seal see 2 mähist, ja keskpunkt toites, vaheta otsad ära. Ma pigem kasutaks CDromi mootoreid. Neile igas driver kive ka müügil(just ilma tagasi side sinsoriteta) ja mu mäletamist mööda oli 1,5A driver 20 eega kanti, paari lisakomponenti tahtis ka, Pean uurima mis kivid need olid, üks tüüp on nende AC mini mootorite asjas suht proff. A ja nende ventika mootorite kasutegur on olematu. CD mootorist saab kordades suurema kasuteguri sama toitepinge ja voolu korral. Käivitamisel ka jõud suht olematu. Muide CD romi mootoritega võid kasutada juba seda orig kivi mis plaadil. Otsi 2 ühesugust CD romi. Võid isegi skeemi jupi välja lõigata mootori driveri kiviga. Lisada pote juht otsa peale ja enable ots premanentselt ON asendisse. Puuduseks on aga et potest ei regulli kiirust vaid jõudu. Mul on endal ka peoga ühtesid AN kive mida kasutanud. Elfast sai kunagi ostetud siga odavalt, enam neid müügil vist pole.
        Modelleerimises ja tootmises kehtivad:
        1. Avariikindel vooluring lühistab kõik teised.
        2. Transistor, millel on kiiresti toimiv kaitse, säästab kaitset, sulades kõigepealt ise.

        Comment


          #5
          Vs: arvuti ventilaatori pöörlemissuuna muutmine

          CD on ahvatlev, mul neid mingi kümmekond tükki virnas seismas. kahel ühesugusel sai sahtli reduktorid koos mootoriga eemaldatud. ilmselt leian 2 paari, siis peaks neliveo jagu kokku küll saama. hea õnne korral saab ehk ka kolm paari. saaks teha kolmeteljelise. keskmise telje pööramise välja arvutamine on muidugi sel juhul paras ooper, aga huvitav väljakutse
          Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

          Comment

          Working...
          X