Kui see on Sinu esimene külastus, siis tutvu
palun korduma kippuvate küsimustega klikates selleks ülal asetseval lingil. Enne uue postituse lisamist pead Sa registreeruma.
Postituste lugemiseks vali meelepärane foorum allpool olevast nimekirjast.
Teade
Collapse
Foorumi reeglid.
Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
Ma olen mõõtnud jah sedasi mV otse transi koibadelt, mul mitmeid erinevaid multimeetreid ja no +-1mV maksimaalselt erineb neil omavahel näit. Mingit sellist universaaltestrit(madala sisetakistuse mõõtmiseks)ausalt üteldes ei usaldakski, to aparaat ei suudaks neid ühendusjuhtmetel ja ühenduskohtades tekkivaid pingelangusid ilmselt kuidagi maha arvestada. Enamjaolt olen TO220 kestas transse kasutanud ja üks näide mis meenub oli IRFB3207. Tellisin esmalt mingi 4 euri 10-pakk ebayst, tulid kohale ja samal põhimõttel mõõtmistehnika näitas mingi 20 millioomi vms, ilmselge kräpp, ent mul oli siiski vaja korralikke ja siis tellisin juba 13 euri tuuri 10-pakk ja nendel näitaski üle nelja millioomi samamoodi mõõtes, mis jäi juba lubatud piiride ülemise otsa sisse, seega mingi transi sisemiste koibade paarikümne millioomisesse takistusse ei taha kuidagi uskuda, kui nii mõnelgi proovitust ei ole sellist meeletut sisetakistust kuskilt otsast näha olnud. Teine põrumine hiljaaegu oli IRF740, millel sain 1,5 oomi kanti sisetakistuse kõigil, lajatasin kohe negatiivse ka müüjale, kuna ei võtnud kõige odavamat ka nendest seal ja müüja veel oli kirja juurde lisanud, et original blabla. Samas mäletan mõne aasta eest tellisin IRF3205 transse 10pakk nagu ikka sealt, kõige odavama otsa omad võtsin tookord, midagi üle euro tuli 10tk hind ja tookord sattus küll vist hea kvaliteediga kaup. Andmeleht mainib 8 millioomi, aga enamikel oli kuue millioomi kandis ja mõnel üldse 3-4 millioomi. Poole aasta eest tellisin uuesti sama markeeringut ja sain jälle kräppi sarnase hinna eest, kus taas paarikümne millioomi kandis oli takistus. Eeldasin et ju siis sellised populaarsed ja levinud transid siis ikka korraliku kvaliteediga ebays, ent reaalsuses on nii, et ei tea iial mida saad tegelikult.
Mõõdan jah tavalise multimeetriga millivoltide mõõtepiirkonnas, tundub et piisavalt täpne, kui originaaltoodetel näitab sisetakistust mitmetel eksemplaridel lubatud veapiiresse jäävaks. See et ta paarkümmend protsenti näiteks võssa praks näitama reaalsest ei mäbgi enam suurt rolli minu jaoks. Tean vähemalt et takistus pole mitmetes kordades suurem ja see on oluline.
Eks kellel kui täpselt vaja mõõta on, mul see +- paar millioomi takistuse mõõtmisel ei mängi enam suurt rolli, kui saan ära tuvastada, kas on fake või jääb andmelehel lubatud vahemikku takistus, siis üldiselt täiesti piisav teadmine see.
Mul on tehtus sarnane abivahend, algul oli see püsivool 1A, hiljem tegin ümber 100mA peale.
1A on mugav sest siis on mõõdetud pinge sama mis takistus, pole vajadust arvutada.
1A jällegi kütab rohkem soojust, väikese võimsusega takistuse mõõtmine pole võimalik.
В практике радиолюбителя приходится встречаться с необходимостью измерения низкоомных сопротивлений (до 1 Ом). Решить эту задачу и предназначен простой миллиомметр. Этим устройством можно с
Lihtsalt link //warning can trigger someone to find involved content from youtube
"Directly or indirectly, all issues related to sound should be decided by the ear as an organ of hearing: conclusions that are given by the ear is no longer necessary to challenge.Lord Rayleigh (John William Strutt)
Tekkis selline mõte, et ehk oleks võimalik, vähemasti bipolaar transside korral, kasvõi kuidagi kaudselt, mõõta Rjc näitajat. Kasutades siis EB pinge sõltuvust kristalli temperatuurist.
Umbes, et stabiliseeritud baasivool peale, soojuseks mineva võimsuse kontrollimiseks muuta EC pinget ja siis näiteks mingiks lühikeseks ajaks (ideaalis võiks siis umbes selline aeg olla, et kristalli termoinerts saab ületatud aga korpuse oma veel võimalikult vähe) panna kindel võimsus peale (ütleme näit. 10W) ja vaadata, kui palju EB pinge langeb. Või siis jälgida reaalajas transi korpuse temperatuuri, et isegi täpsema tulemuse saada.
Ettenähtust suurem (või isegi palju suurem, arvestades siit teemast läbi käinud pilte) Rjc on tõenäoliselt põhi põhjuseks miks võltsingud jõurakendustes vastu ei pea.
Abiks arvutustel: Oomiproge, Võimuproge
Kahtled mõne muusikapala/albumi kvalikteedis? Ei kõla nagu päris nii? Hajuta viimased kõhklused programmiga AudioVisualizer !
Собираете или ремонтируете устройство, вам вдруг понадобились транзисторы и вы нашли их на AliExpress по привлекательной цене? Лучше посмотрите в локальном магазине или хотя бы не в Китае. «Почему?», спросите ...
viimati muutis kasutaja Svago; 06 March 2020, 15:01.
Põhjus: lisa
Comment