Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

erinevate maaühenduste ühendamine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    erinevate maaühenduste ühendamine

    Tere,

    Kuidas oleks võimalik kõige mõistlikumalt ühendada ära erinevad "maad"? Nimelt on mul üks videokaamera kaabel, mis teeb komposiitsignaalist analoogsignaali. Kuna mul telekas on 70ndatest ja uut ei taha, tahaks talle tulevikus võibolla digiboxi selgeks õpetada ja hea oleks ka sealt filme aegajalt vaadata, mis arvuti mängib. Sellejaoks oleks eelnimetatud kaabel hea, aga tekib väike küsimus: Kuidas ühendada kokku heliallika maa, videosignaali maa ja toite maa? Kaamerast nad tulevad kõik ühest punktist, aga kui mul oleks näiteks kasutusel raadiost tulev heli, arvutist tulev pilt ja välisest seinakuubikust tulev toide, siis kõigil on ju maa potensiaalid erinevad ning mina neid kokku ei julgeks ühendada.Mis sellel puhul ette võtta? on teil ideid?
    Kaablist 2 pildikest kah: kaamera poolne ots:
    Telekapoolne ots:

    Arvuti puhul oleks vist asi lihtne: heli ja video võtta sealt kus ette nähtud ning toide usb-st (kaamerast tuli kah +5V)? siis peaks kõigil ühine maa olema?

    #2
    Vs: erinevate maaühenduste ühendamine

    composite ongi analoogsignaal
    maaühendused võib kõik ühte punkti panna kokku, kui neil pole kuskil mujal mingil muul viisil kokkupuuteid
    Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

    Comment


      #3
      Vs: erinevate maaühenduste ühendamine

      jah, composite on analoogsignaal, mõtlesin selle all RF signaali

      aga tööle krt ikka seda ei saa karp ise on selline Googeldamise tulemusena leidsin ainult kohti kus seda osta ja ühe poola foorumi, kus väideti, et toiteks kõlbab 5 volti. Selle 5 volti ma talle andsin, aga ei mingeid muutuseid, arvuti ei leia telekat (kasutuses 2 läpparit, millel mõlemaql ati radeon 9000 graafikakaart sees). toitena hetkel kasutan välist kuubikut stabiliseeritud pingega. Jätsin kuubikust tuleva maa ühendamata, aga kui maa kah ühendada, viskab telekal pildi segaseks (arvatavasti läheb see +5 otsejoones teleka sisendisse?). Telekas, millele soovin antud jublakat ühendada on ьитязъ 51тц346д. Tegelikult, kui esineb veel mõni lihtne ja odav viis komposiitsignaali (ja heli) RF-iks tegemiseks, võiks mainida

      HUA!
      Taavi

      Comment


        #4
        Vs: erinevate maaühenduste ühendamine

        RF on ka analoog...

        modulaator on asja nimi.
        Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

        Comment


          #5
          Vs: erinevate maaühenduste ühendamine

          Esmalt postitatud tazavi poolt
          ... Selle 5 volti ma talle andsin, aga ei mingeid muutuseid, arvuti ei leia telekat (kasutuses 2 läpparit, millel mõlemaql ati radeon 9000 graafikakaart sees). toitena hetkel kasutan välist kuubikut stabiliseeritud pingega. Jätsin kuubikust tuleva maa ühendamata, aga kui maa kah ühendada, viskab telekal pildi segaseks (arvatavasti läheb see +5 otsejoones teleka sisendisse?). Telekas, millele soovin antud jublakat ühendada on üèòÿçú 51òö346ä. Tegelikult, kui esineb veel mõni lihtne ja odav viis komposiitsignaali (ja heli) RF-iks tegemiseks, võiks mainida
          See modulaator tahab komposiitvideot ja monoaudiot. Kas Su arvuti videokaardil on see väljund? S-Video kõlbaks ka, kuid siis on pilt mustvalge. Arvuti ei peagi seda jublakat leidma, sest selles puudub igasugune tarkus arvutiga suhtlemiseks.

          Mismoodi jätsid kuubikust tuleva maa ühendamata? Sealt kaks juhet tulebki. Toide läheb musta juhtmega keskmise pistiku klemmidele. Kumb +, kumb -, tead ise paremini, kuid loogiline oleks, et ots on + ja varjed -.

          See 5V ei saa kuidagi otse telekasse minna ja kui lähekski, shundiks DM-ploki sisend selle massi ja telekas jääb terveks.

          Pildi peaks "segaseks viskama" ainult sellel kanalil, mis nii modulaatoril kui teleril välja on reguleeritud, antud juhul siis üks kanal vahemikus 30 kuni 39. Kui videosignaal saabub modulaatori sisendisse, on segase säbru asemel pilt. Kui pilt ees, lisa heli. Proovi kõigepealt DVD-mängija või digiboksi komposiitväljundiga. Kui pildi ette saad, võid arvuti ühendada.

          See modulaator ongi kõige lihtsam viis AV muutmiseks RF-iks. Teine võimalus on lisada telerile videosisend, antud isend võtab selle kerge vaevaga omaks.
          73lpiC3kCzI 1hz9KtdUAoU FHo6rXLHNTU
          ATiP1pN4XeM

          Comment


            #6
            Vs: erinevate maaühenduste ühendamine

            läpakal on s-video väljund, aga selle saab komposiidiks teha, pannes värvi läbi filtrikonde heledusele juurde (ma ei tea, kas see ilus on, aga see on toimiv lahendus, olen seda mitmete telekate puhul praktiseerinud). DVD mängija nipp on hea, polegi selle peale tulnud enne, proovingi sellega edasi katsetada. Selles jublakas jah tarkus puudub, aga windows on ise nii tark, et uurib, kas s-video pistiku küljes on takistus olemas, enne ei saadeta signaali sinna.

            igatahes tänud, sain mõtteid juurde Ja kui miski muu ei aita, otsin kuskilt vana videomaki :P

            Comment


              #7
              Vs: erinevate maaühenduste ühendamine

              Võib-olla on seal modulaatoris see takisi puudu/vale, mis Windowsil signaali käsib saata. DVD-mängijaga asja töölesaamine välistab, et modulaator rikkis.

              Vanas videomakis on samasugune modulaator ilma plastkestata. Uuemates on kanalivalik I2C-siiniga, neid on makiväliselt kasutamiseks vaja veidi modida.
              73lpiC3kCzI 1hz9KtdUAoU FHo6rXLHNTU
              ATiP1pN4XeM

              Comment


                #8
                Vs: erinevate maaühenduste ühendamine

                suured tänud, sain asja dvd mängijaga toimima kuigi hääl ei tule hetkel telekani. Aga see pole ka probleemiks, sest heli saab kuhugi muudesse kõlaritesse ka suunata. Pilt on tähtis antudjuhul. Uurin nüüd võimalust kuidas windowsi jaoks ka asi selgeks teha.

                Comment


                  #9
                  Vs: erinevate maaühenduste ühendamine

                  composite signaali koormus peaks olema 75 oomi, ju arvuti seda otsibki. viska tester modulaatori sisendile ja mõõda takistus ära. kui modulaatori sisendist mingit sarnast takistust ei leia, siis seal kala peidus ongi.
                  arvuti petmiseks võid proovida otse composite4 väljundile 75 oomi peale visata, peaks toimima. S-video puhul ei tea, aga äkki toimib, kui see koormus ühendada heledussignaali peale
                  Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

                  Comment

                  Working...
                  X