Tere! Tekkis selline mõte ,et paneks osad päevavalguslambid inverteri pealt põlema. Osa lampe 36 W torudega ,mida lampides on 2 tk ja ning osa on 4 toruga ja üks toru on 18w. Hetkel oli olemas 300w inverter HQ-300w ja kui ma need lambid ühendasin, siis ei läinud need lambid põlema ja peale pikemat proovimist juhtus selline asi ,et kui inverter käima panna ,siis hakkab seal see punane tuli vilkuma ja rohkem see inverter midagi ei tee. Voolu enam sealt ei saa . Kuna tegu on modifitseeritud siinusega (nelinurkne) siis keegi ütles ,et selline siinus ei sobigi üldse trafode ja poolidega seadmete jaoks. Millise inverteri ma peaksin ostma ,et saaksin kuskil maksimaalselt 450w päevavalguslampe inverteripealt tööle. Kas puhas siinus sobib? Või peaks veel midagi arvesse võtma?
Teade
Collapse
Foorumi reeglid.
Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less
Päevavalguslambid ja inverter
Collapse
X
-
Vs: Päevavalguslambid ja inverter
Päevavalguslampide puhul võimsus/vool/pinge ei ole lihtsalt arvutatav valemiga P=U*I, seega antud juhul vattide liitmine ei anna mitte 1+1=2, vaid 1+1=~3 kuni 5. Üheks "süüdlaseks" on koosinus , kuid selle mõju üle arutamise jätan targemate hooleks.
Oma kogemus sama inverteriga mis Sul: ühe 36 W toruga "tõmbab" inverter 12 voldisest akust 8,5 A ehk rohkem kui 100 W hõõglambiga. Kusjuures toru ei helenda nii nagu 230 V-ga seinast, vaid umbes 3/4 sellest ning keskosa jääb tumedamaks. Ja inverteriga hakkab nii lamp kui inverter häirivalt sirisema.
Internetis leiduva soovituse järgi vähendab õige mahtuvusega kondensaatori lisamine tarbitavat voolu umbes poole võrra, aga ikkagi on elektrikulu suurem kui võrgust.
Elektroonilise ballastiga lambid nagu säästukad töötavad inverterilt OK.
Comment
-
Vs: Päevavalguslambid ja inverter
Esmalt postitatud Lauri.L poolt... et saaksin kuskil maksimaalselt 450w päevavalguslampe inverteripealt tööle.
ilmselt leiaks ka odavamalt.
450W on päris suur võimsus aku pealt toimetamiseks.
Comment
-
Vs: Päevavalguslambid ja inverter
on olemas erinevaid elektroonilisi ballaste otse 12V pealt käitamiseks. kui tahadki asju püsivalt 12V pealt toita, siis oleks need mõtekamad.
mingite avariivalgustite ballastid peaks olema võimelised sööma nii võrgu kui ka madalat alalispinget.
siinuselise väljundiga inverter vb lahendab asja, aga 1kW jagu siinuselist osta ei ole ilmselt hinnalt väga soodne
Comment
Comment