Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Kontrollitud temperatuur inkubaatoris

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Kontrollitud temperatuur inkubaatoris

    küsimus selline et oleks vaja kokku panna temperatuuri kontrollivat projekti.
    Olemas on küttekeha mille peal on kirjas 220B 1,25 88..seda ma tean et 220v on see nimipinge kuid mis need teised on kas amper ja watid?
    kuidas selle järgi teha nüüd koos anduriga skeem et saaksin kontrollida kapis temperatuuri.
    temp peaks olema 37,5c ja kõikuda võib see 1 fharenhait.
    olemas on ka üks 10k oomine potekas. montaaz trükiplaat.
    tore oleks kui saaks sellele kaardervärgile teha lcd kuid see pole esmatähtis,
    parima skeemi esitaja ja kui selle tööle saab ning funktsioneerima on olemas preemia.
    viimati muutis kasutaja Wordmc9; 26 m 2009, 09:59.

    #2
    Vs: Temperatuuri kaadervärk

    Oeh...et küttekeha ja pote on olemas. Siis ei olegi palju enam jäänud. "Kaadervärk", mida sul vaja on kannab nime termostaat. ELFA poes esimene vaste näiteks: "kaadervärk".

    Comment


      #3
      Vs: Temperatuuri kaadervärk

      vabandust ma väljendasin ennast valesti.
      et aru saaksite siis asi selles, see skeem läheks kasutusse inkubaatorisse.
      ma ei loe kuskilt selle http://www.elfaelektroonika.ee/cgi-b...rtnr=36-643-31, kui palju on see temp kõikumine .
      ning sellel juhul oleks mul vaja ka ju sut täpset termomeetrit, ning see nimetatud komplekti max on ju 35 kraadi. ma ei tuleks küsima kui ei oleks ennem elfa lehte läbi tuhlanud.
      põhimõtteliselt mis mul vaja oleks siis on ju seadet mis suudaks hoida stabiilselt 37,5 kraadi, tempandurit mis suudaks reguleerida küttekeha ja rikke korral välja lülitust.
      http://cgi.ebay.com/PID-SSR-TEMPERAT...1%7C240%3A1318
      kas see ajakas asja ära ?

      või kõige parem oleks see variant, kuna tal on ka niiskuse kontroll küljes,
      http://cgi.ebay.com/C-A-P-AIR-1-Temp...3A1%7C294%3A50
      viimati muutis kasutaja Wordmc9; 25 m 2009, 21:25.

      Comment


        #4
        Vs: Temperatuuri kaadervärk

        ei oska küll sind tehniliselt aidata aga võin sind natukene rahustada, et see 37,5 pole ka nii täpne ja oluline kraad inkubaatori jaoks. Einoh jah mida täpsem seda parem muidugi aga omast kogemusest olen iga aasta kevadel nii hane kui kana munasid vene ajast pärit inkubaatorist välja haudunud. Vahest on temp üle 40, vahest alla 35... väga ebastabiilne masin kui silma peal ei hoia aga tibud pole kuhugi tulemata jäänud. Teadupärast peab ka 2-3 korda päevast muna ümber keerama, seegi on pidevalt paar päeva vahele jäänud.
        Tehniliselt on masin ehitatud valgest poroloonist ja keskel on vasest kopsi mis soojenedes paisub ja lülitab mikrolülitit. Seda vasest kopsikut saab keerata mikrolülitile lähemale ja kaugemale. Mida kaugemale mikrolülitist seda kõrgemaks temperatuur läheb. Venelaste poolt väga lihtne masin valmis ehitatud.
        msn: pois11@hotmail.com

        Comment


          #5
          Vs: Temperatuuri kaadervärk

          mhmh, kuid kui suur sul on see munemis protsent, ja kas 12v 120mm ventiga peaks ka seda kappi tuulutama, mul on see süsteem tehtud sinna külmakapi sisse ja kuidas on lood niiskusega?
          see keeramis värk on mul nii et tehtud on mehaanika mis nagu kiigub
          ja millega sa temperatuuri möödad ning kui kõvasid küte kehasid kasutad, aga see on vist sõltuvuses kapi suurusest ka?
          tohib ma lisan sinu enda msni et vahetaks kogemusi

          Comment

          Working...
          X