Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Tasuta seminar Tartus elektroonikaspetsialistile

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Vs: Tasuta seminar Tartus elektroonikaspetsialistile

    Esmalt postitatud A.R. poolt
    Räägitakse et seal tulevad tutvustusele ka sellised seadmed
    http://www.nylund.fi/public/LPKFRapi...nusEiskop1.pdf
    Tore et sellised asjad lõpuks ka "kõrgtehnoloogilisse" Eestisse jõuavad. Isiklik kokkupuude sarnase plaadifreesiga on aastast 1994, mil see jõudis Soomes turule. Peab olema väga rentaabel R&D ettevõte, et seda riista pidada tasuks. Kui kellelgi on vihjet sellise PCB projekteerimispotentsiaali vajaduse kohta Eestis, siis täitsa huviga suhtleks.
    Seminari teemades kahjuks piisavat huvi äratavat ei leidnudki.
    Lampelektroonika sinule ja minule - www.konka.ee | EMSpeaker valjuhääldid. | Trükkplaatide projekteerimine.

    Comment


      #17
      Vs: Tasuta seminar Tartus elektroonikaspetsialistile

      Mul on kasutusel juba aastast 2000 ja ütleks et asi on ennast mitu korda ära tasunud. Kui kellelgi tekib idee ekstra firma abil teenust pakkuda, siis jahutan optimismi - kliendibaas on kole väike, Eestis on väga vähe elektroonika väljatöötlust. Kuid oma laboris kulub ära ja kui kõrvale veidi teenust müüa, siis on ok. Ütleme nii et teenuse müük toob niipalju sisse et enda plaatide tööriista- ja hoolduskulu on kaetud. Ilma Protomatita oleks elu ikka väga nutune, praegu saan teha "kiirtootearendust" - ideest seadmeni 8 tunniga.
      Nii taustakommentaariks paneks mõned väga argumenteeritud hinded viidatud toodetele (10 palli skaalas):

      a) Protomat S62 - 9 (1 punkt maha kunstlikult väikese tööriistavahetusmagasini eest, vabalt võiks 20 olla 10 asemel)
      b) Pasta abil läbivasetus - 8 punkti (idee on super ainult et hind on jõhker. Peab väheke optimiseerima ja siis saab ka hinna poolest kasutada)
      c) Easymask (soldermask ja silkscreen) - 6 punkti. Natuke tülikad kasutada. Kuid asi võib olla minu UV kohvris, sellisel juhul annan 7 punkti.
      d) Protomati lõikeriistad - 10 punkti. Palju kvaliteetsemad kui analoogid. Eriti Unversal Cutter ja Contour Router
      e) Neetimise abil läbivasetus - 1 punkt. Idee poolest töötaks, kuid kärnimine on BS, peab kasutama väikest pressi muidu on kõik p****
      f) CircuitCAM - 7 punkti (3 punkti maha aegunud kasutajaliidese eest. Isolatsiooni arvutab siiski alati õigesti ja see on tähtsaim)
      g) BoardMaster - 5 punkti Töö saab tehtud, kuid väga kapriisne ja 2.5D on täiesti bugine. LPKFil on head mehhaanikinsenerid aga viletsad progejad


      Vot nii. Hea meelega hindaks seda uut laserpinki, ostaks aga maksta ei tahaks. Võin võtta tasuta proovikasutusse järgmiseks 10 aastaks

      Comment


        #18
        Vs: Tasuta seminar Tartus elektroonikaspetsialistile

        Siis paistab et ka selles vallas olen ma vanaisa.

        70.date lõpus tegime trükkplaate Riias, ehitasime arvutile kettaseadet.
        Saime FI SKB-sse ka arvutiga kujundamise käima.

        1985. suvel saime PC ja 1986. avastsin ühes Moskva instituudis et neil oli Apple 2 ja LPKF 101.
        Küsisin, mis nad teevad - kasutavad arvutit.
        Aga pingiga - ei midagi, ilma ei saanud arvutit osta.

        Leppisime kokku, et annavad selle pingi ära.
        Kirjutasime siis programmid, natuke sai ka mujalt leida - netti ju polnud. Ja kasutasime seda pinki.
        Ülikooli töökojas oli Admap, see joonistas kas laki või valgusega ja puuris, seda sai siis igatpidi kasutatud.
        Ülikoolil oli galvaanika, nemad metaliseerisid meil augud. Pool- kuni poolteist päeva.
        See labor on veel alles. Räägime, vaatame mis saab.

        Nüüd on töökojad laiali, Tartus üks seltskond natuke teeb.
        Kunagi tehti mulle seal TPI-s tutvustust,
        need kas südamestimlaatorite mikroskeeme tegid.
        Nagu meenub, et neil oli ka freesitud plaadid.

        Seda minu LPKF-i on plaan viia üle RS-232 juhtimisele, lihtsam kui LPT-ga jamada.
        USB > RS töötab, USB > LPT varjab porti. Või - äkki keegi oskab?

        On üks idee kuidas seda asja annaks natuke avaramalt arendada.
        Suvel sai natuke juttu tehtud, proovime uuesti.

        Räägiks noorema kolleegi füüsik Jaak Aaviksooga.
        Tema majapidamises pidi elektroonikuid vaja olema.
        Vast aitaks neid siis koolitada.

        Minu jaoks on see lihtsalt selline üle 60 aasta kestnud hobi.
        Kui nüüd see seminar tuleb, räägiks, elektroonikud omavahel, natuke.
        _________________
        See, mis ma rääkisin esimestest katsetest "võrguga" oli mõeldud tänusõnadeks neile,
        kes sellega praegu tegelevad. Et nad paremini tunnetaksid seda, kuhu nad (me) on jõudnud.

        Aga,
        ees on järgmine 50 aastat. Kunagi kuulete, kuidas siis naerdakse meie laptopide üle.
        Ja naeravad need, kes praegu alles roomamist harjutavad.

        Comment


          #19
          Vs: Tasuta seminar Tartus elektroonikaspetsialistile

          Veel neli viimast üliõpilase/õppejõu/harrastaja kohta vaba,
          registreeru nüüd ruttu, viimane päev!!!!!!!!!!!!!!

          Esmalt postitatud Jaanus1965 poolt
          Tartus toimub neljapäeval 5. veebruaril põnev seminar, osalemiseks peab siiski olema elektroonikaspetsialist ja eelnevalt registreeruma, mõned kohad on veel vabad, lisainfo http://www.nylund.fi/public/KutseSem..._Nylund_Tartu1
          kui tunned, et see on täpselt sulle, siis ole hea, registreeru, oota ära vastus, et oled osalejaks registreeritud ja tule kohale!

          Comment


            #20
            Vs: Tasuta seminar Tartus elektroonikaspetsialistile

            Tore seminar oli.
            Kes tahtis, võis osta UV-laseriga plaaditegemispingi, kes tahtis ostis freesi.

            Kes tahtis, võis saada, täiesti tasuta, kaasa sellise vilkuvate LED-idega plaadi.
            Umbes sellise nagu siin mitmed on üritanud kokku tinutada.
            See oli NYLUND-i nimekaart.
            Ja täiesti töötav, vilgubki.

            Aitähh.

            Comment

            Working...
            X