Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

akulaadija "power peak 400"

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    akulaadija "power peak 400"

    Tere,

    Kasutan NiMh 200mAh 1.2 (5 cells) akude laadimiseks akulaadijat "Robbe Power Peak 400" http://data.robbe-online.net/robbe_pdf/P1122_1-8428.pdf. Laadija "input voltage" on märgitud 12 V-DC (Laadimisvoolu saab valida 20mA-5A) ja seni olen seda edukalt kasutanud auto aku pealt.
    Samas on vajadus kasutada laadijat ka korteris (kus auto akut põle ) ja ka kohtades kus elektrit pole.

    Esimese variandi jaoks proovisin kodus olevat adaptrit 220->12v 150mA - sellega tööle ei hakanud(annab vea nagu pige oleks <11 v >15). Milliste näitajatega trafo peaksin muretsema?

    Teise variandi jaoks (metsas kasutamiseks) tahaksin kasutada 12v akut (auto akut ei viitsi tassida). Jällegi - milliseid näitajaid peale 12V pean jälgima, et olla kindel akulaadija tööle minemises.

    Tänud,
    ega ma teemat eriti ei valda seega võivad küsimuse kentsakad tunduda.

    #2
    Vs: akulaadija &quot;power peak 400&quot;

    kõik oleneb laadimisvoolust,trafo peab igal juhul kannatama suuremat voolu kui seda on laadimisvool.vastasel juhul pinge langeb ja laadimist ei toimu

    Comment


      #3
      Vs: akulaadija &quot;power peak 400&quot;

      Kahtlustan, et Su adapter annab välja pulseerivat alalist, mille hetkväärtused on tõesti alla 11 ja üle 15 voldi. Sinnavahele kuluks ära filter ja ilmselt ka lihtne 12V stabilisaator, sest konekal võib pinge tõusta üle 15V. Muidugi peab see komplekt (adapter +stab.) välja kannatama soovitud laadimisvoolu.
      Mis Sa siis metsa kaasa tahad võtta? Kas väike Pb (7Ah) või leelisakud (10 1,2V purki). Jällegi pead arvestama, palju laadimisvoolu vaja.

      Comment


        #4
        Vs: akulaadija &quot;power peak 400&quot;

        PDF LK 6
        The unit charges packs using high current pulses which ensure that the battery is charged to maximum possible capacity.
        Kas sellest tuleb nii aru saada, et 100mA võib tegelikult olla näiteks 1A impulsid, mis kestavad vaid 10% laadimisajast? Kui jah, kas see siis avaldab mõju ka sisendvoolule ja mõjutab seega adapteri valikut?

        Comment


          #5
          Vs: akulaadija &quot;power peak 400&quot;

          Esmalt postitatud Shele poolt
          Kahtlustan, et Su adapter annab välja pulseerivat alalist, mille hetkväärtused on tõesti alla 11 ja üle 15 voldi. Sinnavahele kuluks ära filter ja ilmselt ka lihtne 12V stabilisaator, sest konekal võib pinge tõusta üle 15V. Muidugi peab see komplekt (adapter +stab.) välja kannatama soovitud laadimisvoolu.
          Mis Sa siis metsa kaasa tahad võtta? Kas väike Pb (7Ah) või leelisakud (10 1,2V purki). Jällegi pead arvestama, palju laadimisvoolu vaja.
          Kas asi ei ole selles, et minu adapter kannatab ainult 150mA koormust aga kuna laadija maksimaalne laadimisvool on 5A siis jääb sellest lihtsalt väheks(kontroll on sisse ehitatud ja kui alla 5A siis käima ei lähe?). Ehk ma peaksin otsima adapteri, mis annab välja 12V ja kannatab koormust 5A?

          Comment


            #6
            Vs: akulaadija &quot;power peak 400&quot;

            Pigem on kontroll pinge järgi. Probleem võib olla selles, et akulaadija omatarbe(tühijooksu)vool on suurem kui 150mA ja see tõmbab adapteri pinge alla 11V, aga selle teadasaamiseks piisab enamasti testrist. Või annab vea alles siis kui aku juba järgi ühendatud?

            http://www.oomipood.ee/index.php?t=k...INTOI&i=DINTOI

            Comment

            Working...
            X