Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Kuidas hoiustata filme?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Vs: Kuidas hoiustata filme?

    välise kettaga on paratamatult andmeedastuskiirus kesine ja piirajaks jääb USB, mitte 100Mbit võrk(kui on 2 või enam ketast), andmeturve puudub ja asi võtab ruumi, kuna sisaldab juhtmeid ja muid träni. kuna ma ise kodust alaliselt eemal, siis pole mul võimalust tegeleda probleemidega. jääbki üle komplektne lahendus ja ma olen valmis korraliku asja eest ka natuke raha välja käima. parematele on võimalik ka muud softi peale lasta ja seega vajalike võimalusi juurde tekitada
    Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

    Comment


      #17
      Vs: Kuidas hoiustata filme?

      Esmalt postitatud reuter poolt
      välise kettaga on paratamatult andmeedastuskiirus kesine ja piirajaks jääb USB, mitte 100Mbit võrk(kui on 2 või enam ketast), andmeturve puudub ja asi võtab ruumi, kuna sisaldab juhtmeid ja muid träni.
      USB2.0 kiirus on 30-35MB/s (vana 20GB hitachi usb-hdd)
      LAN100 kiirus on 7-9MB/s
      LAN1000 on umbes 30MB/s
      54wifi on 2-3MB/s

      usb kiirus ei ole ju kesine? või mida silmas pidasid?

      kas filmidele, musale on vaja erilist turvamist?

      Comment


        #18
        Vs: Kuidas hoiustata filme?

        Filmidele ja musale ei ole erilist turvat vaja kuid sinu arvutile, sharetud asjadele jne. on küll vaja. Või korraldad lahtiste uste aasta oma isiklikes failides?
        Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
        Konfutsius

        Comment


          #19
          Vs: Kuidas hoiustata filme?

          USB kiirus jaguneb portide vahel. 2 välist ketast üheaegsel pöördumisel segavad oluliselt liiklust, sest USB on jadaedastus ja seal tulevad ka pöördumise jms viited lisaks. USB on teoreetiline 480Mbit/s ja seda mõlema suuna peale kokku. piltlikult otsa ringi keeramine võtab ka oma aja. LAN on 100Mbit/s, mis korralike seadmetega tuleb peaaegu ka kätte. peale selle on see 100Mbit/s mõlemas suunas ja seega "otsa pole vaja ringi keerata" üksiku ketta kiirus jääb juba 2 pöördumise korral oluliselt võrgu jõudlusele alla

          filmid eriti turvet ei vaja. muusika, mis ise või sõbrad kunagi sisse on mängind, on paraku ainulaadne. installikad on kah mõned vanad ja suht haruldased asjad. pildikogu on asendamatu, seega nati turvet oleks abiks. RAID 5 puhul on tagatud turvalisus ja 100Mbit/s ära kasutatud ka mitmel samaaegsel pöördumisel. kuna mul võrgus on pealt kümne kliendi, siis pöördumisi ikka tuleb ja praeguse lahenduse puhul annab vahel päris valusalt tunda.
          Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

          Comment


            #20
            Vs: Kuidas hoiustata filme?

            Esmalt postitatud OSX poolt
            Filmidele ja musale ei ole erilist turvat vaja kuid sinu arvutile, sharetud asjadele jne. on küll vaja. Või korraldad lahtiste uste aasta oma isiklikes failides?
            noh, eriti paranoiline ma pole, kuid kasutan üle wifi suhtlusel hamachit. ruuter 1mW ja wpa2 aes peal, pole vast hullu.

            Esmalt postitatud reuter poolt
            USB kiirus jaguneb portide vahel. 2 välist ketast üheaegsel pöördumisel segavad oluliselt liiklust, sest USB on jadaedastus ja seal tulevad ka pöördumise jms viited lisaks. USB on teoreetiline 480Mbit/s ja seda mõlema suuna peale kokku. piltlikult otsa ringi keeramine võtab ka oma aja. LAN on 100Mbit/s, mis korralike seadmetega tuleb peaaegu ka kätte. peale selle on see 100Mbit/s mõlemas suunas ja seega "otsa pole vaja ringi keerata" üksiku ketta kiirus jääb juba 2 pöördumise korral oluliselt võrgu jõudlusele alla
            need kiirused mis ma ülal kirjutasin mõõtsin oma "võrgus" total comanderiga, ehk siis praktilised, mitte teoreetilised. kopimiskiiruse vahe on lausa 3x usb-ketta kasuks, loomulikult 1 masin kopib ühte suurt faili, 10ne kliendi pöördumise puhul võib tõesti asi jamaks minna.

            samas ju tegelikult sellest "DVDRW" pakutud variandist peaks piisama kui 1 masin küsib filmi mida üle võrgu mängitada ja 2. masin küsib pilti või musa mida esitada. iseasi on tõesti kui tahad seal hoida ka pilte, draivereid ja dokumente mida oleks vaja backuppida.

            Esmalt postitatud reuter poolt
            filmid eriti turvet ei vaja. muusika, mis ise või sõbrad kunagi sisse on mängind, on paraku ainulaadne. installikad on kah mõned vanad ja suht haruldased asjad. pildikogu on asendamatu, seega nati turvet oleks abiks. RAID 5 puhul on tagatud turvalisus ja 100Mbit/s ära kasutatud ka mitmel samaaegsel pöördumisel. kuna mul võrgus on pealt kümne kliendi, siis pöördumisi ikka tuleb ja praeguse lahenduse puhul annab vahel päris valusalt tunda.
            mul kodus kõigest 4 masinat kokku, kõik korraga töös väga harva. RAID5 tundub koju tiba overkill, pakun et RAID1 piisab. krt, hea oleks küll kui kogu staff oleks ühes kohas ja backupitud. nüüd nagu kits kahe heinakuhja vahel...
            viimati muutis kasutaja stosoorok; 26 m 2009, 22:08.

            Comment


              #21
              Vs: Kuidas hoiustata filme?

              No palju tavakodus ikka ühele kettale korraga pöördumisi on, kui just võrgupidu ei pea. Sel juhul peaks hoopis SAS kettaid vaatama.

              Esmalt postitatud stosoorok poolt
              sellist karpi vaatasingi... aga muidugi pcmcia-usb kaart ju olemas, ei tuld meelde.

              kas su server serveerib üle kaabli või wifi? tegin katseid, et p3-800 läpp->cat5->wrt54gl->wifi->c2d läpp mängib 720p filme väga hästi. plaan kõik wifi peale panna, et "ussipesast" lahti saada ja server kuskile pimedasse ja jahedasse.

              kuidas sul see salvestamine lahendatud on? kas 3xUSB DVB-T pulk? oot, tuttav teema, kas sa kirjutasid sellest digi-tv foorumis ka kuskil kunagi?
              Üle kaabli ja ka üle Wifi kui näiteks sõber tuleb oma läpakaga külla ja tahab juhtmevabalt filme jms sirvida. Mul ongi server pimedas kütteta ruumis ~0°C.

              Jah mina kirjtasin sellest Digi TV foorumis
              http://www.digi-tv.ee/viewtopic.php?...autoit#p102945

              Võin lahkelt ka oma skripte jagada kui keegi huvitatud on
              Praegu arendan enda jaoks ideaalset tarkvara failide sirvimiseks.
              viimati muutis kasutaja DVDRW; 27 m 2009, 09:14.
              EE orjusest vaba!

              Comment

              Working...
              X