Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

touchscreeni ühendamine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    touchscreeni ühendamine

    Kas keegi oskab rääkida või teab mõnda lehte kus võiks juttu olla touchscreeni ühendamisest arvutiga. Ma olen leidnud igasuguseid lehekülgi mis räägivad tavalise lcd ekraani ühendamisest aga touchscreeni kohta ma ei ole midagi leidnud. Äkki kellelgi on kogemusi. Täpset touchscreeni tüüpi ei oska praegu õelda kuid see polegi tähtis kuna algatsueks otsiks lihtsalt üldist materjali.

    #2
    Vs: touchscreeni ühendamine

    Eeem, lihtsalt touchcreen vajab kontrollerit vahele, 4levinumb on 4 juhtme oma, seal sisuliselt 2 takistit, arvutil pole halli aimu ka kuda neid lugeda. Ja ei saa pista LPT porti ega mujale otse, kontroller on vajalik. Kui see juba olemas siis käitub asi nagu joonistus laud vms pointing device. Mingit maagiat pole, kontrolleri tootja annab driverid ka sul jääb need üle ainult installida.
    Modelleerimises ja tootmises kehtivad:
    1. Avariikindel vooluring lühistab kõik teised.
    2. Transistor, millel on kiiresti toimiv kaitse, säästab kaitset, sulades kõigepealt ise.

    Comment


      #3
      Vs: touchscreeni ühendamine

      kontrolleri kohta ma ei oska midagi õelda. ekraan on pärid mingist vanast pda-st. eks ma homme vaatan äkki tuvastan milline seal see kontroller on.

      Comment


        #4
        Vs: touchscreeni ühendamine

        Esmalt postitatud user poolt
        kontrolleri kohta ma ei oska midagi õelda. ekraan on pärid mingist vanast pda-st. eks ma homme vaatan äkki tuvastan milline seal see kontroller on.
        no kui PDA'st siis üsna suure tõenäosusega sa teda tavalise PC sappa ei saa vähemalt mitte mõistliku aja/raha kuluga. PDA puhul on see nn kontroller üldjuhul PDA emaplaadil ja sealt kätte saad selle ainult rauasaega.

        Comment


          #5
          Vs: touchscreeni ühendamine

          hmm, siis on küll natuke pahasti. eks ma pean siis midagi muud välja mõtlema..

          Comment


            #6
            Vs: touchscreeni ühendamine

            btw tatsskriine saab ebay'st (loe e-lahest) osta nii kontrolleriga kui ilma vastavalt soovitud mõõdule.

            Comment


              #7
              Vs: touchscreeni ühendamine

              ära ära lõhu asja, koos paneeliga on väärt asi. Mõne ARM prose külge pista ja pingviin peale. Midagi müstilist seal pole samas PIC suudaks ka toimida selle lugejana, com pordi kaudu saaks PC külge ka vast pista aga iseasi mis selle point oleks. Vihjeks et hiljuti sai tellitud ühe töö jaoks umbes PDA suurune paneel, hind pole neil just eriti odav.
              Color 24-Bit LCD 4.3" PSP 480x272 $69.95
              Color 24-Bit LCD 4.3" PSP Touch Screen $23.95
              Seega päris hea kopikas.
              eestis muidugi on asjad veic kirved, Oomis 3k on üks PDA suuruses paneel.
              Pakun et keegi veerand paneel+touch hinnast ikka välja käiks kui sul ta muidu prügikasti rändaks.
              viimati muutis kasutaja murphy; 22 m 2009, 20:08.
              Modelleerimises ja tootmises kehtivad:
              1. Avariikindel vooluring lühistab kõik teised.
              2. Transistor, millel on kiiresti toimiv kaitse, säästab kaitset, sulades kõigepealt ise.

              Comment


                #8
                Vs: touchscreeni ühendamine

                kavatsust ei olnud ära visata. lihtsalt mõte oli panna see displey arvuti temperatuure näitama. kuid lihtsam vist oleks ikka siiski kasutada 3310 displeyd või midagi sarnast.

                Comment


                  #9
                  Vs: touchscreeni ühendamine

                  Esmalt postitatud user poolt
                  kavatsust ei olnud ära visata. lihtsalt mõte oli panna see displey arvuti temperatuure näitama. kuid lihtsam vist oleks ikka siiski kasutada 3310 displeyd või midagi sarnast.
                  Muuseas touch ja screen on kaks täiesti eraldiseisvat seadet, mis pisikese kalibreerimise tulemusena pannakse koos töötama. Siin kõnelejad (vähemaati mina) said aru, et sa soovid lihtsalt puutepanelli arvutile sappa panna. Terve ekraaniga on isegi keerulisem.

                  Aga kui see PDA ikka veel eluloom on, siis võid ju sinna üle serliali/USB/LAN'i/WiFi selle kuvatava info saata.

                  Comment


                    #10
                    Vs: touchscreeni ühendamine

                    Jh on paneel eraldi, üld juhul aga probleem nende lahti saamisel, need kokku pandud et tolm ja sodi vahele ei läheks, tean et uue asja kokku panemisel ongi 1 katse.
                    See LCD on ka TFT või midagi sellist, eeldab stabiilset CLK-i, miski maagiaga saad vb paar värvi läbi LPT(win98 puhul otse kirjutades), aga siis peab see protsess olema realtime et laotuse clk õige püsiks ja see ajab masina juba umbe. Üldiselt nagu juba soovitatud kasuta orig seadmega, või midagi lihtsamat.
                    Modelleerimises ja tootmises kehtivad:
                    1. Avariikindel vooluring lühistab kõik teised.
                    2. Transistor, millel on kiiresti toimiv kaitse, säästab kaitset, sulades kõigepealt ise.

                    Comment


                      #11
                      Vs: touchscreeni ühendamine

                      kas otse vga-sse pistmine võiks toimida?

                      Comment


                        #12
                        Vs: touchscreeni ühendamine

                        Ei, LCD ekraan tahab ette kontrollerit, nagu videokaart PCs. LPT-sse saab ju pista Nok3310 ekraani. Või mõne muu. Juhtsofte on palju, nt. jaLCD jt.
                        - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                        - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                        Comment


                          #13
                          Vs: touchscreeni ühendamine

                          Nagu ma aru saan siis on värvilise lcd ekraani käima ajamine keeruline ja peaaegu võimatu?
                          viimati muutis kasutaja user; 24 m 2009, 15:33.

                          Comment


                            #14
                            Vs: touchscreeni ühendamine

                            Ei ole võimatu kui omad kontrollerit, tegemist on digi RGB signaaliga, mis ise enesest pole ületamatu ADC konverteritega, ületamatu on aga pixel clk mida sa mitte kudagi VGA pordist ei saa. See pixel clk on arvutatav ligikaudselt, näiteks 480x640@ refreshrate 30Hz on 480*640*30=9216000Hz, nii umbes 9 mega siis. Pixel clki ei saa muuta suva vahemikus, tavaliselt alla poole nominalist paneb paneeli juba seisma, enne seda aga asi vilgub juba tugevalt. Võrdle seda kui teleka RF otsa pistmist LPT porti lootes telekale nii pilti saada.
                            Modelleerimises ja tootmises kehtivad:
                            1. Avariikindel vooluring lühistab kõik teised.
                            2. Transistor, millel on kiiresti toimiv kaitse, säästab kaitset, sulades kõigepealt ise.

                            Comment

                            Working...
                            X