Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

led projekt ja mõned küsimused

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    led projekt ja mõned küsimused

    Tere plaanin teha ise trükiplaadi, selle pelale põlema panna 50 punast ledi nii, et töötaksid kas 25 ja 25 või puhke asendis poole võmsul ja voolu impulsi tulemisel täis võimsusel.
    Nüüd paar küsimust
    Kas trüki plaadi söövitamine on väga raske ?
    Kas on võimalik lede poolele võmsusele tööle panna ?
    Kuidas trükiplaadi rajad teha?
    Palun ärge kõvasti lööge esimne nihuke projekt.
    peaks tulema rolleri tagatuli

    #2
    Vs: led projekt ja mõned küsimused

    Soe soovitus: telli.
    Erilahendused.
    PS või mail.

    Comment


      #3
      Vs: led projekt ja mõned küsimused

      Esmalt postitatud moki poolt
      Kas trüki plaadi söövitamine on väga raske ?
      Ei
      Esmalt postitatud moki poolt
      Kas on võimalik lede poolele võmsusele tööle panna ?
      Jah
      Esmalt postitatud moki poolt
      Kuidas trükiplaadi rajad teha?
      veekindla markeriga, ahju email värviga, press änd peel kilega, fotomeetodil, freesga. Vali oma lemmik.
      Esmalt postitatud moki poolt
      Palun ärge kõvasti lööge esimne nihuke projekt.
      peaks tulema rolleri tagatuli
      Ei löö, loodetavasti ei jää ka viimaseks.

      Comment


        #4
        Vs: led projekt ja mõned küsimused

        W@ldur tellimine läheb kallimaks hinna piir peaks olema 400 kr.
        Ja peale selle on kange tahtmine müttata aga ,kui mõni foorumlane trüki plaadi mõstliku raha eest teeks annaks talle tule ja teeks trüki plaadi ää siis miks ka mitte.

        Comment


          #5
          Vs: led projekt ja mõned küsimused

          dioodide jaoks ainult kannatab ka näppude vahel need triibud sisse viilida/lõigata. mingi kiibi või mõne transi-taki jaoks võid kasutada tükikest makettplaati, kus augud sees olemas, üks pool vasetatud ja need augud siis olenevalt plaadist üksikult, kolme kaupa või õle plaadi ribadena kokku ühendatud.
          lihtsaim moodus on panna dioodidele plussi õige suurusega eeltakk, et dioodid max heledusega põleks. miinusesse paned siis teise taki, et saada mingi vahepealne heledus. piduri lüliti lüliti siis lühistaks seda takki. iisi

          "50 ledi põlema panna" kuskil on viga. kui tegemist on naisterahvaga, siis nende süütamine on raske kuritegu. kui pead silmas valgusdioode, siis nende lühend on LED.
          Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

          Comment


            #6
            Vs: LED projekt ja mõned küsimused

            Esmalt postitatud moki poolt
            tellimine läheb kallimaks hinna piir peaks olema 400 kr.
            mõstliku raha eest teeks annaks talle tule ja teeks trüki plaadi ää siis miks ka mitte.
            Mul käis gaasimees, vaatas, kontrollis, keeras ühte kruvi ja maksis see lugu 900 eeki.
            Paari päevaga näeb, kas viga kadus või mitte.

            Trükkplaat võtab natuke rohkem aega, seega maksab ka vast natuke rohkem.
            Ainsa mehe, kes head ja odavat töö teeb leiad, peegli abil. Räägi temaga.
            On kindel kaup.

            Comment


              #7
              Vs: led projekt ja mõned küsimused

              osad võiksid olla järmised
              LED
              trüki plaat
              paeale märkimisesks
              söövitamiseks
              Ja veel üks piinik küsimus kas keegi viitsiks selle LED dele need takistuded välja arvutada.Nii et nad hakkaksid kahel võimsusel tööle.

              Comment


                #8
                Vs: led projekt ja mõned küsimused

                Esmalt postitatud moki poolt
                osad võiksid olla järmised
                LED
                trüki plaat
                paeale märkimisesks
                söövitamiseks
                Ja veel üks piinik küsimus kas keegi viitsiks selle LED dele need takistuded välja arvutada.Nii et nad hakkaksid kahel võimsusel tööle.
                üks mees viitsib, temaga saad jällegi kontakti peegli abil. I=U/R kus I on vool, U on pinge ja R on takistus.

                Comment


                  #9
                  Vs: led projekt ja mõned küsimused

                  Võin 5 mm-seid LED'e 2 eek/tk anda, trükkplaadi jupi saad pealekauba.
                  Peale märkimiseks sobib ka kontoritarvete poest korrektorpliiats, maksab paarkümmend krooni.

                  Comment


                    #10
                    Vs: led projekt ja mõned küsimused

                    Kui saan takistuseks 233 oomi on adekvaatne kui toite on 12v LEDi ledi enda maksimaale pinge 35 mA voolu tugevus 5 v aga sellest ma aru ei saa kas paeksin igale ledile oma takisti panema.Ja siis kuidas ma selle gabriid takistuse saan korrutan kahega ?
                    palun ärge mind saamatuks pidage kuna alles tutvun LED i maailmaga.

                    Comment


                      #11
                      Vs: led projekt ja mõned küsimused

                      Esmalt postitatud moki poolt
                      Kui saan takistuseks 233 oomi on adekvaatne kui toite on 12v LEDi ledi enda maksimaale pinge 35 mA voolu tugevus 5 v aga sellest ma aru ei saa kas paeksin igale ledile oma takisti panema.Ja siis kuidas ma selle gabriid takistuse saan korrutan kahega ?
                      palun ärge mind saamatuks pidage kuna alles tutvun LED i maailmaga.
                      A - Amper on voolu ühik, ning V - Volt on pinge ühik. Võid ka kõigile kambapeale ühe takisti panna, aga siis pead veenduma, et takisti suudaks taluda piisavalt palju vatte. P = U*I kus P on võimsus, ülejäänusid sa juba tead. Mõistlikum oleks siiski LED'e grupitada ja grupi peale takisti panna.

                      Comment


                        #12
                        Vs: led projekt ja mõned küsimused

                        Esmalt postitatud moki poolt
                        Kui saan takistuseks 233 oomi on adekvaatne kui toite on 12v LEDi ledi enda maksimaale pinge 35 mA voolu tugevus 5 v aga sellest ma aru ei saa kas paeksin igale ledile oma takisti panema.Ja siis kuidas ma selle gabriid takistuse saan korrutan kahega ?
                        palun ärge mind saamatuks pidage kuna alles tutvun LED i maailmaga.
                        Kõigepealt sulle üks õpetlik leheke, kust selgub, kuidas LED-e tasuks ühendada:
                        http://www.kpsec.freeuk.com/components/led.htm

                        Ei pea igale LED-le eraldi takistit panema, sest ühele punasele LED-le vajalik pinge (et teda läbiv vool oleks ca 35mA) on umbes 1,9 volti.
                        Mis tähendab, et 12 voldi sisse "mahub" neid LED-e 6 tükki järjestikku. Saad kogupingeks 11,4 volti ja järele jääb 12V-11,4V=0,6V.
                        Vot selle 0,6 voldi jaoks on sul nüüd vaja takistit.
                        Kui kasutad LED kalkulaatorit: http://led.linear1.org/led.wiz siis see annab 6 punase LED-i ja 12V jaoks takisti väärtuseks 18 oomi. Kuus LED-i järjestikku ja lisaks veel takisti. Nii moodustub komplekt.
                        Selliseid "6-LED" komplekte paned paralleelselt palju soovid. Sinu puhul siis 9 tükki.

                        edit: soovitaksin gabariidi jaoks lihtsalt lülitada sisse vähem "komplekte", või siis lisada üldine võimsam takisti.
                        viimati muutis kasutaja sebastian; 26 m 2009, 12:22.

                        Comment


                          #13
                          Vs: led projekt ja mõned küsimused

                          Esmalt postitatud moki poolt
                          12v 35 mA 5 v
                          50 x 0,035 = 1,75 A
                          12-5 = 7V >> 12,25 W
                          4 oomi
                          See võiks olla mingi 12*12/4= 36 W pirn
                          Natuke väiksem, ta ei ole seal piisavalt kuum.

                          Comment


                            #14
                            Vs: led projekt ja mõned küsimused

                            Sellise projekti jaoks ei näe mina küll mingit mõtet trükkplaati söövitada-puurida. Võta tükike makettplaati, tinuta dioodid-takistid sinna peale ja poole tunniga asi valmis. Kaheastmelise heleduse jaoks teed lihtsalt kaks dioodigruppi - näiteks 1/4 ja 3/4 dioodidest.

                            Makettplaadi valid mõnest elektroonikatarbeid müüvast poest:
                            Oomipoe eesmärgiks on pakkuda kõike seda, mida vajab elektroonikahuviline, elektroonikat tootev või parandav ettevõtja või tavakasutaja oma igapäevaelus.



                            See on näiteks väga hea plaat alustuseks:
                            Oomipoe eesmärgiks on pakkuda kõike seda, mida vajab elektroonikahuviline, elektroonikat tootev või parandav ettevõtja või tavakasutaja oma igapäevaelus.

                            Hea murda ja välja lõigata vajalikku kujuga tükki. Maksab 70 krooni.

                            Järgnev plaat on klaastekstoliidist - mehhaaniliselt tugevam ja sõidukis ehk vibratsioonikindlam. Maksab 90 krooni.
                            Oomipoe eesmärgiks on pakkuda kõike seda, mida vajab elektroonikahuviline, elektroonikat tootev või parandav ettevõtja või tavakasutaja oma igapäevaelus.
                            viimati muutis kasutaja vtl; 26 m 2009, 13:13.
                            GSM: 5039624

                            Comment


                              #15
                              Vs: led projekt ja mõned küsimused

                              LEDe pole mõtet Eestist osta - näiteks need sinu valitud on väikese nurgaga ja liiga tuhmid. Selle hinna eest. Tagatule jaoks veel eriti.
                              Soovitaks näiteks:

                              Saatmine on reeglina tasuta ja sama raha eest saad umbes suurusjärgu võrra erksamad LEDid.
                              Ise ka sama müüjaga äri teinud ja ei kahetse.
                              Iga loll oskab foorumi otsingut kasutada.
                              Mina ei oska,sest mina ei ole loll.

                              Comment

                              Working...
                              X