Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

laptopi monitori inverter.. [XGA]

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    laptopi monitori inverter.. [XGA]

    Tervist..
    Mul siin oli üks XGA ekraan. täpseid mõõtmeid ei tea. lammutasin laiali.. leidsin siis inverteri ja lambi..nüüd ma tahaks teada kus inverteril asub + ja -
    tegu on IBM thinkpad X20- ekraaniga. any ideas?
    PILT: Jaa lõhkusin pisiku ära. saab paremini ligi klemmidele

    #2
    Vs: laptopi monitori inverter.. [XGA]

    Oma invertereid olen tuvastanud nii:
    Trükkplaadil kõige suurem/jämedam rada on tavaliselt miinus ja pluss tuleb läbi kaitsme (plaadil peaks olema tähistatud F1).
    See on siiski katseeksitusmeetod, vaata et ülejäänud skeem vähegi klapiks (nt miinuse rada mingi kondeka plussi ei jookseks jne).

    Comment


      #3
      Vs: laptopi monitori inverter.. [XGA]

      Inverteril on tavaliselt veel heleduse juhtimise ots(ad), võimalik ka, et miski enable viik. Nen de tuvastamine läheb keerulisemaks.
      Netist leiad kindlasti inverteri kivi datasheedi. Selle abil peaks asi selgeks saama.
      - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
      - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

      Comment


        #4
        Vs: laptopi monitori inverter.. [XGA]

        et siis mina, kui algaja, ei suuda sellega midagi teha?

        Comment


          #5
          Vs: laptopi monitori inverter.. [XGA]

          Ühele inverterile mina tinutasin sama taktikaga mida kirjeldasin 2 juhet taha, lasin neist voolu sisse ja ühendatud külmkatood hakkas helendama. Mingit heledust polnud vaja juhtida (kuigi võib-olla oli võimalus olemas).

          Comment


            #6
            Vs: laptopi monitori inverter.. [XGA]

            no eks ma ürita. aga selline loll küsimus ka minu poolt, kas olen õigesti aru saanud et see inverter tahab 12v jah?

            Comment


              #7
              Vs: laptopi monitori inverter.. [XGA]

              Ma polegi täpselt aru saanud. Mina enda omale annan 4.8V akupakist toidet. 7.2-ga hakkas imelikult surisema. Kahtlustan et viga on minu inverteris, aga katseta igaks juhuks kuskil seal 5V kandis.

              Comment


                #8
                Vs: laptopi monitori inverter.. [XGA]

                Madalama pingega võivad asjad maha põleda, nimelt üritab asi lambi heledust hoida ehk konstanset võimsust, kuna pinge madalam on vool suurem ja transid kuumenevad liialt, mõõda ära seadmel kus see pärit pinge.
                Modelleerimises ja tootmises kehtivad:
                1. Avariikindel vooluring lühistab kõik teised.
                2. Transistor, millel on kiiresti toimiv kaitse, säästab kaitset, sulades kõigepealt ise.

                Comment


                  #9
                  Vs: laptopi monitori inverter.. [XGA]

                  nojah. proovisin juba 12v-ga .. loll olen. läbi küpses vist 6v hakkas ka surisema, algul proovisin 6v siis oli valgus selline tuhm ja lillakas.. arvasin oma lolli peaga et vähe voolu vist katiood on mõlemast otsast ~0.5cm must. aga mingit läbipõlemis häält/lõhka ei tekkinud

                  Comment


                    #10
                    Vs: laptopi monitori inverter.. [XGA]

                    Oled sa kindel et läbi põles? Kas 6V ei tee enam midagi? Sest kui tõesti tuhm ja lillakas siis on vist küll liiga vähe pinget.

                    Esmalt postitatud murphy poolt
                    Madalama pingega võivad asjad maha põleda, nimelt üritab asi lambi heledust hoida ehk konstanset võimsust, kuna pinge madalam on vool suurem ja transid kuumenevad liialt, mõõda ära seadmel kus see pärit pinge.
                    Olen kasutanud ka nii, et silmnähtavalt katood väga tume. Ei ole tajunud et transistorid soojeneksid, aga toru läheb küll väga soojaks (mis on siiski normaalne). Aga pole kasutanud ka tundide kaupa järjest, 20min järjest kõige rohkem äkki.
                    viimati muutis kasutaja denry12; 02 m 2009, 17:35.

                    Comment


                      #11
                      Vs: laptopi monitori inverter.. [XGA]

                      nja.. eks ma uurin veel 12v tundus ka selline lillakas aga oli eredam kui 6v veits.. ja inverter põrises kuidagi vms. a nüüd ei taha enam midagi teha. proovin veel, annan teada kui elumärke annab. aga see katioodi otstes must osa ei tähenda läbipõlemist?

                      EDIT: tundub et see "kaitse" läbi vist. panin + ühele poole ja- teispoole ei teinud midagi. pilti ka.
                      viimati muutis kasutaja tarmok; 02 m 2009, 17:58.

                      Comment


                        #12
                        Vs: laptopi monitori inverter.. [XGA]

                        Pinge peaks andma ikkagi mitte kaitsmele vaid sinu pildi järgi kondele C1. Miinus arvatavasti ülespoole ja pluss konde ja kaitsme vahele (kui kaitse läbi, seda saaks muidugi testriga kontrollida....).
                        IBMi läpakal on heleduse reguleerimine täiesti olemas. Surin võis olla tingitud mingi otsa õhku jätmisest, viletsast (ka madalast) toitest aga ka valest torust. Proovi originaaliga!
                        Soovitaks siiski datasheedi tõmmata, niisama pulli pärast asju läbi kõrvetada...see ei arenda .
                        - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                        - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                        Comment

                        Working...
                        X