Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Arvuti ventilaator

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Arvuti ventilaator

    Tere.
    Kas arvuti ventilaatori, millele on kirjutatud DC 12V 0.11A, võib ühendada adapteriga, millel on kirjas DC 5.7V 800mA. Saan aru et voolutugevus ja pinge on erinevad, kuid ega see ei tekita mingeid probleeme. Adapter ise on mingisugusele Nokia telefonile mõeldud.
    Kas äkki oleks kuidagi võimalik seda 5.7V adapterit muuta 12V, et ventilaator tekitaks suuremat õhu liikumist?

    #2
    Vs: Arvuti ventilaator

    5,7V-ga võib vent mitte töötada aga võib ka töötada. kui ei käivitu, peab näpuga kaasa aitama. Igal juhul pöörleb aeglaselt. Bloki pinget tõsta on keerukam. Ilma nägemata/katsetamata ei saa ennustada.
    Vool on maksimaalne mida sellest blokist kätte saaks. Reaalselt läheb ikka niipalju kui tarbid st. kui paned ainult LEDi sappa, tarbitakse kuskil 10 mA. Mitte 800mA!
    - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
    - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

    Comment


      #3
      Vs: Arvuti ventilaator

      Tööle ta läheb. Seda olen ma juba proovinud.
      Aga ma panen homme sellest adapterist pildi siia üles. Ehk siis oskab keegi öelda kas on võimalik selle pinget tõsta. Oleks väga tore kui see võimalik oleks.

      Comment


        #4
        Vs: Arvuti ventilaator

        Pildist pole abi, adapter tuleb lahti võtta ja jupp skeemi maha joonistada.
        - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
        - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

        Comment


          #5
          Vs: Arvuti ventilaator

          Ma mõtlesingi sellest adapteri sisust pilti teha. Ta ongi mul praegu lahti võetuna. Selline väikene neljakandiline julla ta on koos silindrjate asjandustega (selle mainimisest küll eriti kasu vist ei ole ).
          Kuidas selle skeemi tegemine muidu käib? Pole varem kokku puutunud selliste asjadega.

          Comment


            #6
            Vs: Arvuti ventilaator

            Tavalises Nokia laadijas pole tavaliselt muud midagi kui trafo ja dioodsild nelja dioodiga. Kui veel rööbiti elektrolüütkondensaator panna, saaks küll suurema ja silutuma pinge, nagu ventilaatorile tervislikum.
            Elektroonika töötab suitsu baasil.
            Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
            Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

            Comment


              #7
              Vs: Arvuti ventilaator

              Kuskil siin foorumis jahuti mingitest kavalatest nippidest vms ja seal oli siis lülitus,kuidas ühepolaarsest trafost sai 2polaarset pinget.Isegi proovisin ja käras küll,kuigi pinge kukkus koormusega natuke paljuvõitu.Samamoodi saaks siis põhimõtteliselt vendile sobivama pinge(10V kindlasti).Paar dioodi ja kondet oli seal kavalalt lülitatud.Vendi voolutarvet ja kuubiku koormusvoolu vaadates peaks sellega mure lahendatud olema.
              otsija

              Comment


                #8
                Vs: Arvuti ventilaator

                Tegin siin väikese katse.
                Nokia laadija (nagu eespool mainisin ja
                "Made in CHINA", muide), millel kirja
                järgi väljund 3,7V ja 355mA (tegelikult on
                väljundpinge koormuseta tublisti suurem).
                Lisasin 100µF elektrolüütkondensaatori ja
                panin koormuseks mingi Intel'i protsessori
                ventilaatori, millel kiri ütleb et on DC 12V
                ja 0,16A. Pingeks sain koormuseta 13,2V
                ja koos selle töötava ventilaatoriga 9,4V.
                Elektroonika töötab suitsu baasil.
                Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
                Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

                Comment


                  #9
                  Vs: Arvuti ventilaator

                  Tore et keegi keegi viitsis ka katsetada. Kuhu täpsemalt see kondensaator panna tuleb ja kustkohast neid saada oleks võimalik? Vaatasin www.oomipood.ee lehelt. Seal on neid igasuguseid. Kas peaks kah olema siis 100µF?

                  Panin igaksjuhuks ka mõned pildid:


                  Comment


                    #10
                    Vs: Arvuti ventilaator

                    Mina katsetasin ühe kõige levinuma Nokia telefoni võrgulaadijaga, mille sees pole mitte midagi muud kui trafo ja neli dioodi, väljanägemine just selline:
                    http://www.telemark.ee/?op=body&id=64&cid=520
                    Tüüp on ACP-7E, selle pinget on mõõtnud ka kasutaja 'sebastian', teema

                    Ilmselt sobivad ka paljud teised sarnased, näiteks mingid vanemad Ericssoni laadijad on seest täpselt samasugused, ainult telefoniga ühendamise pistik on juhtme otsas teistsugune. Paljudel on kestad kinni liimitud (polegi kruvisid või on "moepärast" üksainus kruvi), aga polegi vaja lahti kangutada.
                    viimati muutis kasutaja fre; 12 m 2009, 09:17.
                    Elektroonika töötab suitsu baasil.
                    Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
                    Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

                    Comment


                      #11
                      Vs: Arvuti ventilaator

                      tavalisest trafost saab pinget kordistada kahe dioodi ja kahe kondega, paraku trafo vool peab olema minimaalselt 2x suurem tarbitavast voolust.
                      pilte kahjuks ei näe, sest mul tööl on see leht plokitud. aga 5,7V 800mA on vist impulsslaadija. natuke saab sel kindlasti pinget tõsta, aga 12V vajab juba laadija ümberehitust - lihtsam on soetada endale poest mingi suvaline toitekuubik
                      Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

                      Comment


                        #12
                        Vs: Arvuti ventilaator

                        Tegemist piltidel impulsstoitekaga,2he dioodi/2he konde abil pinge tõstmine jääb selle juures ära jah.
                        otsija

                        Comment


                          #13
                          Vs: Arvuti ventilaator

                          Üsna kindlasti saab selle bloki pinget tõsta kuid skeemi oleks vaja. Proovi maha joonistada, elemente on ju nii vähe.
                          Pinget tõstad tagasiside ahela takistust muutes.
                          - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                          - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                          Comment


                            #14
                            Vs: Arvuti ventilaator

                            Esmalt postitatud felch poolt
                            Üsna kindlasti saab selle bloki pinget tõsta kuid skeemi oleks vaja. Proovi maha joonistada, elemente on ju nii vähe.
                            Pinget tõstad tagasiside ahela takistust muutes.
                            Mingil määral saab ehk,aga kui palju iseküsimus.Kondede pinge on ka sellel raudselt 10V max lõpus.
                            otsija

                            Comment

                            Working...
                            X